Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

ADSL - volný? radiokuminkace?

Logout (4018)|27.6.2008 12:32
Ahoj,
konečně mi uplynul závazek u O2 a tak se koukám po něčem jiném (pokud možno lepším). Tak bych se chtěl zeptat - jaké máte zkušenosti s ADSL od volného a od Radiokomunikací. A ještě - kdo máte ADSL od volného s telefonem, jak funguje ten jejich VOIP telefon? Je to kvalita jako VOIP, nebo jako běžná linka? A ukrajuje volání pomocí telefonu z připojovací rychlosti či nikoli?
Dík za zkušenosti....
matyyy (2527)|27.6.2008 12:48
mam net od radiokomunikaci (premium adsl), u me to funguje v pohode,
co se tyce rychlosti tak si nemuzu stezovat, stabilita je taky fajn
akorat radiokomunikace maj vcelku dobrej administrativni bordel ve vsem - takze premigrovani linky trvalo asi mesic a ne behem 1 dne jak slibovali (zase ale za to nic nechteli) a donutit je na zmenu placeni pres inkaso je asi nadlisky ukol.
astec (1823)|27.6.2008 21:52
Nejdříve je třeba si uvědomit, že v naprosté a drtivé většině přípojek je stále vedeno po stejných drátech až na ústřednu a někdy i dál ať jsi připojen kýmkoliv. Tudíž pokud Ti "blblo" dsl od telekomu, zak je velmi pravděpodobné že bude i dál. Takže bych se v první řadě zajímal o kvalitu linky a o případnou nápravu, nebo přepárování. Potom bych se snažil o změnu operátora- Jinak potvrzuji mizernou podporu ze strany ČRA, totální zmatky ve fakturaci, nedej bože změnit tarif, či chaos u GTS. Prostě bych řekl, že si nevybereš....
mech13 (5526)|27.6.2008 22:16
logout ma v profilu Místo pobytu: Praha, Dej Více a tam by podle mapky volny mel mit vlastni sit, takze ta by imho mela byt OK - je nove vybudovana
astec (1823)|27.6.2008 22:30
To je fakt, má tam pokrytí, ale pokud mněl doteď O2, tak dráty má od O2, a končí na ústředně O2, teď záleží jakým způsobem je přemůstkováno. Jestli na ústředně na "kabel" Volnyho, nebo před ustřednou O2 do ustředny Volnyho. Každopadně pokud ma draty naprd tak mu nepomuže ani svěcena voda, je potřeba je nechat proměřit a když tak změnit pár. Této neznalosti teď zejména na Vysočině využívá GTS, přebírá telekomu zákazníky (vlastní ústředna) ale nějak zapomínají na to, aby prověřili linku, nechají stejny draty a odvolavaji se na telekom.... O ostatních městech se ani raději nezmiňuji, protože to je porod. Jsem totiž nucenej známými a zázazníky instalovat ADSL modemy. O tom, že by někdo z ČRA nebo z GTS laskavě vyrozumněl zákazníka o to, kdy je přepojena linka z O2 ani nemluvě...... Pustí, pokud vúbec jen hlas, ale nezprovozní DSL, takže třeba týden jseš bez internetu. Doma moc neva, ale ve firmě....
Logout (4018)|27.6.2008 23:24
No, já s kvalitou až takovej problém nemám (až na např. asi půlroční permanentní výpadky SMTP serverů atd... - ale to byla prokazatelně chyba v poddimenzování o2 serverů - i když přístup (v lednu) ano víme o tom, v březnu to snad už bude fungovat byl sqělej). Jinak rychlost mystlím odpovídá:

linka 4M/256kB, speedtest:
rychlost: 2 095 kb/s (261,9 kB/s)
stáhnutí 1 MB: 4 s
stáhnutí 100 MB: 6 min 31 s
za 1 minutu: přenesete 15,3 MB
za 1 hodinu: přenesete 920,6 MB

rychlost: 205 kb/s (25,6 kB/s)
upload 1 MB: 40 s
upload 100 MB: 1 h 6 min 34 s
za 1 minutu: přenesete 1,5 MB
za 1 hodinu: přenesete 90,1 MB


bejvá to i lepší
Spíš mi jde o to, že potřebuju rychlejší upload a ten mi O2 nabídne za nehorázný peníze.
Lze se aspoň s nějakou slušnou pravděpodobností spoléhat, že to od volnyho/radiokomunikací
nepůjde hůř, teda hlavně upload, když bude papírově 2x rychlejší? A dá se nějak u toho přepojení
na ně zatlačit, by to šlo rychlejc?
Dík...
matyyy (2527)|27.6.2008 23:57
tak sem se kouknul na speedtest a tady sou nejaky vysledky za posledni rok (vetsinou sem meril kdyz mi prislo ze se to louda) linka je jen 1024/256 1:20 premium
net.gif
Magnatt (145)|28.6.2008 12:40
A jinou možnost než ADSL nemáš? Jestli máš v oblasti možnost kabelu, třeba UPC, tak ADSL ztrácí smysl, nebo mohu doporučit služby 802. cz, mám v plánu na ně přejit, i když v Praze ještě moc natáhnuté optiky nemají, takže bych to měl přes radio. Každopádně mají lepší politiku uploudů než UPC (či O2), optiku natáhnou vždy poté, co mají v dané oblasti již připojené zákazníky přes radio a ceny jsou bezkonkurenční a VOIP telefon téměř zadarmo ( tarif 1 Kc za měsíc, s internetem nic, peníze utracené za telefon se dají převést na kredity, takže jediná nepříjemnost je poplatek za instalaci netu).
Logout (4018)|28.6.2008 12:49
No právě nemam - kabelovka je prej na druhý straně ulice :-(, po 802, netboxu a podobnejch jen slintam...
Magnatt (145)|28.6.2008 12:58
A 802 by tam ale mohla mít aspoň radio ne? Já mám teď u UPC 4M/256k, takže bych sice u nich "přišel" o půlku downloudu, ale zato získal dvojnásob uploudu a to za cenu myslím o 95 Kc nižší, proto mě zaujali (jinak optika 10M/1M za stejnou cenu, také slintám). Každopádně mě na to přivedla máti, která po mě chtěla, ať okouknu ten telefon, který již už delší dobu mají naši známí a jsou s ním hodně spokojení a ceny? lepší vskutku nehledat. Jenže s rodiči je to vždy na dlouho....:turtle
Logout (4018)|28.6.2008 14:39
No, wifi v praze nevim, nevim - to zas ADSL je spolehlivější a já internet potřebuju na práci. Do wifiny bych asi nešel...
Magnatt (145)|29.6.2008 17:10
To jest pravda, mě by zase vadily pingy, které jsou u wifiny menší, tak tajně doufám, že i přes konkurenci UPC si pár lidí udělá u 802 wifinu, aby mi sem ten kabel natáhli :-D