Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Obnovovaci frekvece na sekundárnim monitoru 60 Hz at delam co delam.

RuThaN (28)|29.6.2008 12:54
Mam Ati X1950 catalysty 8.5 a všimnul sem si, že mi bliká sekundární monitor (60 Hz obnovaci frekvence), kdysi vše chodilo dobře, proč a kdy to přestalo funguvat samozřejmě nevim.
Ovladače na monitory mam, primární jede na 92 Hz, ikdyž sem nastavil 100Hz (pravý na plochu a ve Wokenim wizardu), ale dejme tomu. Zkoušel sem installovat Catalyst centrum, tam nastavim na sekundarnim monitoru taky třeba 100Hz, změna se aplikuje, ale když zapnu OSD monitoru furt je tam 60 Hz a bliká. Používám soft na dva monitory Ultramon, kterej tohle nastavení přejímá, má i vlastní, ale taky s tim nehne, když ho vypnu, tak žádná změna.
Monitory jsou 21 CRT a oba umi minimálně 120 Hz při 1024, který používám.
Dá se obnovací frekvence nastavit ještě nikde a nebo co s tim?
mech13 (5526)|29.6.2008 13:02
kdyz to driv dobre fungovalo co tak skusit starsi ovladace? mozna jen bug?
RuThaN (28)|29.6.2008 13:09
Hmm, když sem to psal, dostal sem pár nápadů, bylo to moc softů na jednou. Oni si wokna a ovladače můžou tvrdit co chtěj, Ati Tray tools to přebijou nastavenim Zobrazeni-Nastaveni, kde si detekujou monitor jaksi po svém podle DDC a nebo se dá nastavit manuálně, ale pak defaultně spadne na 60 Hz, jde mi to nastavit aspoň 90 Hz, což už chodí. Ještě si s tím pohraju.
K-o-J-a-K (6)|27.7.2008 17:15
Zdravím. Mám podobný problém. Mám novou ATi HD3870 a CRT monitor Samsung 755DFX. Stejně jako ty mám problém s obnovovací frekvencí monitoru. Tento monitor umí při 1280x1024 75Hz, ale ať dělám co dělám, GPU mi pouští při jakémkoliv rozlišení pouze 60Hz a to i když v čemkoliv nastavím více či méně. Zkoušel jsem catalysty 8.2 > 8.5 > 8.7 s i bez ATI Control Center. Nic ale nevede k úspěšnému zvýšení frekvence. Můžeš napsat přesně čím si toho docílil ?? Díky .
Pavel Boček (4169)|27.7.2008 20:28
Existují programy pro vynucení nastavení (kvůli některým hrám). Zkus některý z nich.
r34ktor (7477)|27.7.2008 20:58
[QUOTE=K-o-J-a-K;145955]Mám novou ATi HD3870 a CRT monitor Samsung 755DFX. Stejně jako ty mám problém s obnovovací frekvencí monitoru. Tento monitor umí při 1280x1024 75Hz, ale ať dělám co dělám, GPU mi pouští při jakémkoliv rozlišení pouze 60Hz a to i když v čemkoliv nastavím více či méně.[/QUOTE]
Myšleno při práci na desktopu, nebo ve hrách?
K-o-J-a-K (6)|28.7.2008 04:38
V jakémkoliv režimu. Jak ve hrách tak normálně v OS. Zkoušel jsem ATI tray Tools, opět bez výsledku. Smutné na tom je, že když jsem měl catalysty nainstalované i s CCC, nainstalovaný nejnovější ovladač na monitor, tak stejně mi catalysty ( v CCC ) jako monitor uvádějí default VGA monitor VIZ screen a neuvede mi tam právě ten v XP nainstalovaný Samsung 755DFX. Samozřejmě toto nejde ani nijak změnit, nebo jsem nepřišel na to jak. Pokaždé, jakmile přeinstaluji catalysty, dá mi to automaticky opět jako ovladač monitoru výchozí monitor s pochybnými parametry obnovovací frekvence. Navíc i když XP ukazují 75Hz, fyzicky monitor jede na 60Hz.

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] [odkaz, pro zobrazení se přihlaste].
r34ktor (7477)|28.7.2008 08:42
Chová se tak monitor i na druhém výstupu? Zkoušel jsi jinou redukci?
pas!k (3765)|28.7.2008 10:11
Na nekterych crt to blblo .. me vetsinou zabralo kdyz sem to nastavil v ccc (viz obrazek). Pokud problem pretrval pouzil jsem ATI RefreshFix
mon.gif
K-o-J-a-K (6)|28.7.2008 16:51
[QUOTE=pas!k;146162]Na nekterych crt to blblo .. me vetsinou zabralo kdyz sem to nastavil v ccc[/QUOTE]
No jo, problém je v tom, že tobě to opravdu ukazuje tvůj monitor ... AOC ... mě místo Samsunga jen právě ten default VGA monitor, který to podle mě celé mrví ... cyp. A ne a ne a ne tam dostat Samsung... Zkusím ten ATi refresh FIX ...

To r34ktor: Jj, zkoušel jsem i druhý výstup, krom toho, že jsem si všechno nastavení zopakoval znova, se stejnou nemožností říci catalystům, že toto není kdejaký default VGA, ale SAMSUNG, vlastně žádná změna :-\ ...
Add redukce, tu co tam mám teď jela předtím na PX7600GS zcela OK na 75Hz při 1280x1024 cca 14 dní zpět.

EDIT: Tak problém je vyřešen. FIX ATi jsem zkoušel, ale nepomohl a vlastně ani nemohl. Celá věda byla v tom, že mám monitor připojen přes KVM switch ( kvůli použití na více PC ) a právě tento má pravděpodobně omezenou obnovovací frekvenci 60Hz ( ovšem na PX7600GS jsem si toho nijak nevšiml ) a tak i system ( což jsem nečekal ) mi nedetekuje Samsunga, ale jen jakýsi "Výchozí VGA adapter". Po připojení "natvrdo" k PC ( díky za "nakopnutí" s adapterem r34ktorovi ) jede vše jak má.
pas!k (3765)|28.7.2008 17:21
Hmm no zase jsme chytrejsi :)