Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Aplikace dxdiag.exe verze DirectX 10

LuSil (27)|1.7.2008 23:16
Jsem zvyklej z Windows XP testovat správnou funkčnost DirectX v aplikaci, která se dá vyvolat příkazem "dxdiag". Na kartě zobrazení je tlačítko, pro spuštění testu v podobě rotující krychle. Ve Windows Vista, kde jsou už standartně DirectX 10, žádné tlačítko pro spuštění testu nemám. Je to normální, nebo je to nějaká chyba? Napadlo mě, že je to tím, že nemám gr. kartu, která podporuje DirectX 10.

Mohl by někdo, kdo vlastní gr. kartu s podporou DierctX 10 podat informace, jestli má tlačítko pro spuštění testu k dispozici?
Pavel Boček (4169)|1.7.2008 23:50
Tak pokud nemáš DX10 kartu, tak to bude asi tím.

Podle tohoto obrázku by tam mělo být všechno, vč. těch testů...přiznám se, že osobně to nevím, když jsem se naposledy díval, tak ještě právě s DX9 kartou a nebyly tam testy (tak jako u tebe), po výměně za DX10 jsem se už ale nedíval.

Jinak našel jsem to za deset sekund, tak příště kdybys mohl zkus napřed :)
cool.user (2822)|2.7.2008 07:26
2 pavel: jenze on ma WV ;)

[QUOTE=Utek;137919]Jsem zvyklej z Windows XP testovat správnou funkčnost DirectX v aplikaci, která se dá vyvolat příkazem "dxdiag". Na kartě zobrazení je tlačítko, pro spuštění testu v podobě rotující krychle. Ve Windows Vista, kde jsou už standartně DirectX 10, žádné tlačítko pro spuštění testu nemám. Je to normální, nebo je to nějaká chyba? Napadlo mě, že je to tím, že nemám gr. kartu, která podporuje DirectX 10.

Mohl by někdo, kdo vlastní gr. kartu s podporou DierctX 10 podat informace, jestli má tlačítko pro spuštění testu k dispozici?[/QUOTE]

Ja mam WV SP1, dx10.1 gk a tlacitka mi tam taky nekdo ukrad :(, takze jo, je to normalni :D
Pavel Boček (4169)|2.7.2008 14:38
Erh...tak nic :) Takže jo, druhá teorie vyhrála :))) Schválně jestli to tam časem dodají...? Teď je to zatím vůbec naprd, ukazuje to 10.0 a ještě to nemá diagnostiku :notsure:runaway:turtle:slug:D
cool.user (2822)|2.7.2008 14:54
[QUOTE=Pavel Boček;138090]Teď je to zatím vůbec naprd, ukazuje to 10.0 a ještě to nemá diagnostiku :notsure:runaway:turtle:slug:D[/QUOTE]

Neukazuje ;)

dxdiag ukazuje hlavni verzi DX (10), "updaty" v tomto znaceni nejsou zahrnuty ;), kdyby ukazovalo 10.0, bylo by to ocividne zcela chybne, ale neni.