Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

problémy s 1950Pro

Leroj (271)|2.7.2008 22:26
Tak se mi začínají projevovat zajímavé chyby a domnívám se, že za to může grafika /vždy jsem měl nVidii a ATI je pro mě dost záhadou.../
1 problém:
po najetí Win XP sp2 se většinou rozhodí frekvence /monitor bliká/ a musim vlézt do CCC /verze 8.5/ a tam to přenastavit i přesto, že tam 100Hz zůstalo nastavených.
2 problém:
před najetím Win nevidím vůbec nic, obraz se ukáže až s najetím graf. karty ve Win - do té doby tma, takže se nedostanu ani do Biosu. Tohle asi nebude grafikou, ale nechápu jak jsem to dokázal.

Kdyby jste měli nějaký nápad co s tím /něco jako reinstal Win nechci slyšet :)/ - stejně přemýšlim o návratu ke své milované nVidii a tak s tím nechci dělat žádné psí kusy, to radši koupim jinou kartu...
Pavel Boček (4169)|12.7.2008 15:05
1. Zkus nejnovější Catalyst nebo naopak starší (<7.5)...jinak jsou i prográmky na vynucení nastavení monitoru
2. Co druhý výstup ?
Leroj (271)|12.7.2008 21:38
Dík za radu, ten druhej výstup skusim zítra. Ty nejnovější Catalysty tam už mám a je to stejný...

...jinak kdyby tu kartu někdo chtěl, tak se určitě dohodneme
Leroj (271)|13.7.2008 09:13
Tak druhej výstup je OK, akorát mi to napsalo, že je overlocking failed /i když taktováno nebylo/ no ale to nebyl problém, když sem se moh dostat do biosu :)
Po restartu nastavení monitoru taky drží, takže paráda.
Docela by mě zajímalo, proč ten výstup zkolaboval - to mám počítat s tím, že mi odejde i tenhle?
Pavel Boček (4169)|13.7.2008 14:00
Overclocking failed, to myslíš desku ? Možná by nebylo od věci i zkusit otestovat stabilitu...jinak občas třeba starší desky (hlavně na Intelu), kde dáš novější CPU s větším FSB, po pár restartech také zblbnou a píší třeba OC failed atp. :)

S tím výstupem je možné, že jsi to měl na sekundárním a proto to blblo...je to už starší karta, tak je možné, že to ještě striktněji rozlišovalo výstupy, dneska je to většinou jedno. Ale hlavně že je to už OK :)