Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Software: definice her

Neregistrovaný (0)|6.7.2008 09:54
Jméno tazatele: Riskin

Znění dotazu:
muzete mi nekdo vysvetlit,jaky je princip techto hernich modu ?
ARKADA
ADVENTURA
RPG
STRATEGIE

dekuji
R.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Jackal007 (44)|6.7.2008 10:26
No zkusim to ikdyz nekdo potom da mozna lepsi vysvetleni:

ARKADA - hra bez fyziky, vetsinou nejake odrazeni, strileni, jezdeni, atd. Typicky priklad, ktery me napada Araknoid nebo cokoli co je na hernich automatech (jestli teda jeste neco takoveho je :) )

ADVENTURA - z nazvu vyplyva, ze jde o nejake dobroudruzstvi ;) Tedy ma to dej, plni se ruzne ukoly, hlavolamy atd. Prikladem budiz SYBERIA nebo ze starsich Indiana Jones The Fate of Atlantis, Monkey Island atd. Jeste se deli na point and click a ty ostatni :)

RPG - Role Playing Game, cili hrajes za nejakou roli, nejaky charakter.: Myslim, ze sem by patril asi Diablo

STRATEGIE - neco se tezi, vyrabi a je treba kombinaci ruznych faktoru splnit nejaky ukol. Priklad: Age of Empires.

Tak nevim, sand je to OK :)
Neregistrovaný (0)|6.7.2008 11:25
může mi někdo objasnit co obnáší instalace paměťových modulů do PC ?
na desce mám dva "sokly" 64bit/184pin pro DDR DIMM pro max.2GB.
podporujou "bohužel jen" DDR400 PC3200.
ted tam mam 2x 512MB.
chtel bych si koupit 2x 1GB. ([odkaz, pro zobrazení se přihlaste])
jak postupovat pri montáži a co udelat jeste po vlastni instalaci,aby mi to pak fachalo OK.
predem diky za navod :)


myslite,ze pak bude konfigurace spravne vyvazena a co by mohlo byt eventualne brzdou sestavy ?
3GHz Pentium4 FSB800,HDD WD SATA 160GB 72000rpm,zdroj Fortron FSP400-60GLN 400W,ATI HD3650 512MB(AGP) a k tomu ty nove paměti (vyse uvedene).

ma to cenu,nechat si pretaktovat procesor,aby se zvysil vykon,nebo to nema smysl ? navic nekdo mi doporucuje P4 family nepretaktovavat (neuvedl duvod proc).

R.
Maximus12 (763)|6.7.2008 12:25
omg tohle je zase téma.. co takhle google a hledat..
hold lenost typická lidská vlastnost nebo jen česká :D
Neregistrovaný (0)|6.7.2008 13:24
[QUOTE=Maximus12;139269]omg tohle je zase téma.. co takhle google a hledat..
hold lenost typická lidská vlastnost nebo jen česká :D[/QUOTE]

NAK...to neni lenost,ale nedostatek času.Mám postarší comp,chtěl jsem zkusit nějakou hru,ale najít vhodnou,která by mne zaujala ?
Podle čeho ? Podle recenzí,třeba na http://www.recenze-her.cz/...to je takovýho času než bych to všechno otevřel a přečetl...než bych našel něco co hledám.
Nebo druhá varianta,zahrát sinějakou hru a posoudit zda mne to baví nebo ne...tak to je ještě vetš píč..ina.
Sehnat hru...stahovat přes torent x dní,nebude to pak třeba fachat na tom compu,pak instalace,pak dlouhé poznávání hry samotné a pak zase něco jiného podle tohohle scénáře.Ohhh,tak tolik času bohužel nemám.Nejsem nactiletej jako spousta z vás tady,kteří se staraj jen o sebe a úkoly do školy (maximálně).Fóra jsou od toho,aby jsi dostal radu od někoho, kdo chce poradit a nečiní mu to obtíže.

Co se např.her týká,tak jsem zatím vyzkoušel (za tu krátkou dobu,co mne PC začalo zajímat) jen nějaké spostovní a závodní.Chtěl jsem zkusit třeba nějakou zajímavou strategii,ale absolutně se neorientuji ve světě her a tak mi názvy těch strategických her nic neříkaj.
Proto je pro mne ideální,zeptat se tu,třeba se někdo najde,kdo rychle poradí.

1)Jaký je rozdíl mezi strategiemi (budovatelská,realtime a tahové)...bližší vysvětlení by jste mi nedali,pls ?
2)TOP strategické hry,který by "utáhnul" můj comp ?
3GHz Pentium4 FSB800,HDD WD SATA 160GB 72000rpm,zdroj Fortron FSP400-60GLN 400W,ATI HD3650 512MB(AGP),2x1 GB DDR400 PC3200 (nebo zatím jen 2x 512MB,které mám v PC)

Díky předem všem ostatním a myslím že i většině těch co tu "brouzdají",které to příliš nezdržuje odpovídat nám "neznalcům".
Maximus12 (763)|6.7.2008 15:22
Tak třeba ze strategii ti to utáhne téměř cokoliv.. např. C&C, Age, Warhammer.. atd..
Nějaké střílečky taky podle mě v pohodě, ač by bylo lepší mít ty 2GB ramek, ale hry jako F.E.A.R, FarCry v pohodě...

A pokud chceš vysvětlení jaký je rozdíl mezi strategiemi tak si je nainstaluj a zahraj a poznáš to, jinak je to otázka minuty ani né najít na googlu nějakou realtimovku, tahovku, kde je jijich celý popis jak to funguje. Místo, aby ses rozepisoval na nějakém foru, chtělo by to trochu tvojí aktivity věnovat jiným směrem :-D A bylo by to vyřešené hned a nečekal bys na to celý den :-D
HiLow (1000)|6.7.2008 17:17
Maximus12 ma pravdu, co treba pouzit google. Jinak nejsme tady vsichni jen nactileti, jak si myslis, spis naopak.

K tvemu dotazu.
Realtime strategie se odehrava v realnem case, takze cokoli ucinis, se hned projevi, narozdil od tahove, kde mas cas si vse predem promyslet. Tahova je neco jako sachy.
A budovatelska je, kde neco vytvaris budujes, napr. stavis mesto, zeleznici, zabavni park atd.
robky (3195)|6.7.2008 17:34
Pripájam sa k HiLow - nie sme nejaký spratkovia;), napr. ja už vychovávam dve školopovinné deti.
A k tým hrám: musíš ich proste vyskúšať, nikdy nevieš aký druh hry sa ti zapáči, to ostatne závisí od spracovania hry. Ja osobne preferujem FPS(strieľačka v prvej osobe) a predtým som si ani nevedel predstaviť, že by som hral iný druh hry. A teraz si kľudne zahrám aj RTS, RPG(to trochu menej) a najnovšie som prepadol FlightSimulatorX. Každý druh hry má svoje čaro, pre niekoho väčšie, pre niekoho menšie.
Takže sťahuj, kupuj a skúšaj. Po pár hrách prídeš na to, čo vlastne chceš.
r34ktor (7477)|6.7.2008 17:58
[QUOTE=Neregistrovaný;139242]muzete mi nekdo vysvetlit,jaky je princip techto hernich modu ?
ARKADA
ADVENTURA
RPG
STRATEGIE[/QUOTE]
Viz http://en.wikipedia.org/wiki/Video_game_genres
Stručné shrnutí v češtině: http://www.fi.muni.cz/usr/jkucera/pv109/2002/xpopelk.html
cool.user (2822)|6.7.2008 18:04
[QUOTE=Neregistrovaný;139286]Fóra jsou od toho,aby jsi dostal radu od někoho, kdo chce poradit a nečiní mu to obtíže.[/QUOTE]
Vis, puvodne sem ti chtel odpovedet (strategie sou muj oblibeny zanr), ale s timhle pristupem ti na to z vysoka kaslu.;)
Pokud je nekdo natolik arogantni, ze se domniva ze jeho cas je cenejsi, nez ten nas, tak si mou odpoved nezaslouzi. To nemluve o tom ze kdybys zadal do googlu slovo strategie, hned jako 4 odkaz bys mel link na wikipedii, kde mas odpovedi na vsechny tve otazky (mimochodem, radu ohledne wikipedie ber jako jedinou kterou ode me dostanes).

Vetsina lidi sem chodi dobrovolne, kvuli zabave a dobremu pocitu ze nekomu pomohla, ale ne kvuli tomu abychom delali googlujici idioty.
HiLow (1000)|6.7.2008 18:24
[quote=cool.user;139381]Vis, puvodne sem ti chtel odpovedet (strategie sou muj oblibeny zanr), ale s timhle pristupem ti na to z vysoka kaslu.;)
Pokud je nekdo natolik arogantni, ze se domniva ze jeho cas je cenejsi, nez ten nas, tak si mou odpoved nezaslouzi. To nemluve o tom ze kdybys zadal do googlu slovo strategie, hned jako 4 odkaz bys mel link na wikipedii, kde mas odpovedi na vsechny tve otazky (mimochodem, radu ohledne wikipedie ber jako jedinou kterou ode me dostanes).

Vetsina lidi sem chodi dobrovolne, kvuli zabave a dobremu pocitu ze nekomu pomohla, ale ne kvuli tomu abychom delali googlujici idioty.[/quote]

Lepe bych to shrnout nemohl, presne moje myslenky, ale i presto jsem takovy d***l, ze odpovidam a radim.
-HoNY- (557)|6.7.2008 21:20
"Jestliže tě někdo haní nebo nenávidí nebo kdykoli se lidé tak a podobně o tobě vyslovují, přihlédni k jejich ubohým duším, vnikni do nich a uvědom si, jaké asi jsou! A uvidíš, že se nemusíš pachtit po uznání těchto lidí. Přesto musíš dobře s nimi smýšlet, neboť jsou to od přírody tvoji druhové. Vždyť i bohové jim všelijak dopomáhají - prostřednictvím snů a věšteb - ovšem k tomu, po čem takoví lidé baží.", Marcus Aurelius Antoninus Augustus
pas!k (3765)|6.7.2008 21:45
[quote=Neregistrovaný;139286]NAK...to neni lenost,ale nedostatek času.Mám postarší comp,chtěl jsem zkusit nějakou hru,ale najít vhodnou,která by mne zaujala ?
Podle čeho ? Podle recenzí,třeba na http://www.recenze-her.cz/...to je takovýho času než bych to všechno otevřel a přečetl...než bych našel něco co hledám.
Nebo druhá varianta,zahrát sinějakou hru a posoudit zda mne to baví nebo ne...tak to je ještě vetš píč..ina.
Sehnat hru...stahovat přes torent x dní,nebude to pak třeba fachat na tom compu,pak instalace,pak dlouhé poznávání hry samotné a pak zase něco jiného podle tohohle scénáře.Ohhh,tak tolik času bohužel nemám.Nejsem nactiletej jako spousta z vás tady,kteří se staraj jen o sebe a úkoly do školy (maximálně).Fóra jsou od toho,aby jsi dostal radu od někoho, kdo chce poradit a nečiní mu to obtíže.

Co se např.her týká,tak jsem zatím vyzkoušel (za tu krátkou dobu,co mne PC začalo zajímat) jen nějaké spostovní a závodní.Chtěl jsem zkusit třeba nějakou zajímavou strategii,ale absolutně se neorientuji ve světě her a tak mi názvy těch strategických her nic neříkaj.
Proto je pro mne ideální,zeptat se tu,třeba se někdo najde,kdo rychle poradí.

1)Jaký je rozdíl mezi strategiemi (budovatelská,realtime a tahové)...bližší vysvětlení by jste mi nedali,pls ?
2)TOP strategické hry,který by "utáhnul" můj comp ?
3GHz Pentium4 FSB800,HDD WD SATA 160GB 72000rpm,zdroj Fortron FSP400-60GLN 400W,ATI HD3650 512MB(AGP),2x1 GB DDR400 PC3200 (nebo zatím jen 2x 512MB,které mám v PC)

Díky předem všem ostatním a myslím
že i většině těch co tu "brouzdají",které to příliš nezdržuje odpovídat nám "neznalcům".[/quote]

Nediv se tem odpovedim .. tvuj dotaz je opravdu lehce dohledatelny na googe ci wiki .. proste se nediv z ety lidi tady taky porad dokola unavuj odpovidat na dotazy typu .. ja nemam cas najdite mi to a reknite mi co mam delat ..

Co se tyce her

pokud chces zkusit opravdu zajimave hry ktere bych se nebal nazvat prelomem ve svem zanru tak si kup Starcraft (I s datadiskem se d akoupit kolem 400) podle me zatim neporekona real time strategie i kdyz je starsi .. na tve konfiguraci ti pojede protoze to pojede i na ohodne horsich pc :)

Dale doporucuji Diablo 2 opet prelomova zalezitost nyni v oblasti RPG .. taktez starsi hra ktera pojede na cemkoliv .. zakoupis v nejake akci i sdatadiskem opet za nejakych smesnych 500 kc ..

Pokud te to chytne tak tyhle dve hry by ti mohly na par let stacit ..
Neregistrovaný (0)|6.7.2008 23:01
Hmm.Omlouvám se,pokud můj dotaz na někoho zapůsobil arogantně.Trošku mne nadzvihla 1.reakce Maximuse a přišlo mi to jak odpověď usmrkanýho 15 let starýho kluka,který nepochopí,že se někdo k PC nedostal už před např.10 lety.
Jinak ale díky za tipy.
R.