Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

občas nefunguje web

HonzaSi (142)|9.7.2008 18:30
Poslední dobou mi občas nefunguje web. Někdy jede na plnou rychlost a pak se zasekne, zcela nepravidelně, dost mě to štve, třeba rádio se nedá poslouchat, jaký to je utrpení. Ale přitom net funguje, IM bez problému, download plnou rychlostí i když web nejde. Mám Visty home premium 64, prohlížeče Opera a Firefox v nejaktuálnější verzi, nejnovější záplaty Win včetně SP1, kontroloval jsem počítač dvěma antiviry a nic nenašel. Na notebooku vedle s XP žádné problémy.Jediný co mě napadá, jestli za to nemůže náhodou ten SP1, tak nějak zhruba tuším ty potíže začaly v tu dobu, ale to střílím naslepo. Nemáte s tím někdo zkušenosti, mě rozum došel?
SamecP (1751)|9.7.2008 18:32
SP za to určitě nemůže.Nemáš WIFI?
HonzaSi (142)|9.7.2008 18:42
mám wifi router ale počítač je k němu napíchlej kabelem, notebook je bezdrátově
HiLow (1000)|9.7.2008 18:44
Nejdrive jsem chtel doporucit, aby jsi si nastavil staticke DNS, ale kdyz jsem cetl dal s tim radiem, tak nevim.
Chtelo by to trosku vice informaci, jak jsi pripojeny na net. Mas staticke, ci dynamicke adresy?
HonzaSi (142)|9.7.2008 18:52
to nevím ale asi dynymickou, jsem připojen přes takový to místní zájmový nekomerční sdružení, takže podpora malá. Jak bych to mohl zjistit jaký typ mám. Jinak připojení na střeše je v pásmu 5GHz, router doma D-link, veřejnou IP rozhodně nemám.
HiLow (1000)|9.7.2008 18:57
[quote=HonzaSi;140473]to nevím ale asi dynymickou, jsem připojen přes takový to místní zájmový nekomerční sdružení, takže podpora malá. Jak bych to mohl zjistit jaký typ mám. Jinak připojení na střeše je v pásmu 5GHz, router doma D-link, veřejnou IP rozhodně nemám.[/quote]

O verejnou IP nejde. Zkus poslat vypis, kdyz si zadas - start - spustit - cmd - ipconfig/all. Nevim jak je to presne ve Vistach, ale asi podobne. Nebo staci screen ze sitoveho adapteru, protokolu TCP/IP. Bud mas na pevno nastavene adresy, nebo je ziskavas z DHCP.
HonzaSi (142)|9.7.2008 19:19
Jo chvilku mi to trvalo, Visty mám chvilku a je to jinde než v XP. Mám zatrženou možnost získat IP adresu ze serveru DHCP automaticky. Ale nevím na jaký úrovni to je, router na střeše mi konfiguroval zřizovatel služby a já k tomu nemám přístup, wifi router jsem si instaloval sám a prakticky nic z defaultního nastavení jsem neměnil, jem jsem nastavil přístupové heslo do wifi sítě, jinak nic nebylo potřeba, PC fungovalo hned po propojení kabelem a notebook bezdrátově hned po té co jsem zadal heslo sítě.
HiLow (1000)|9.7.2008 19:41
[quote=HonzaSi;140489]Jo chvilku mi to trvalo, Visty mám chvilku a je to jinde než v XP. Mám zatrženou možnost získat IP adresu ze serveru DHCP automaticky. Ale nevím na jaký úrovni to je, router na střeše mi konfiguroval zřizovatel služby a já k tomu nemám přístup, wifi router jsem si instaloval sám a prakticky nic z defaultního nastavení jsem neměnil, jem jsem nastavil přístupové heslo do wifi sítě, jinak nic nebylo potřeba, PC fungovalo hned po propojení kabelem a notebook bezdrátově hned po té co jsem zadal heslo sítě.[/quote]

OK, takze ted si jen zkus nastavit DNS servery staticky. Mas to v TCP/IP protokolu. Adresy DNS ziskas od poskytovatele, nebo muzes i pouzit OpenDNS. viz. http://www.opendns.com/
Potom by jsi nemel mit problem s webem. Vlastni zkusenost, na Vistach moc dobre nefunguje DNS z DHCP.
astec (1823)|9.7.2008 19:43
co takhle ping -t xxx.xxx.xxx.xxx - l 1024 Třeba ip adresa https://www.svethardware.cz
ping -t xxx.xxx.xxx.xxx - l 1024 IP adresa Tvé WIFI
ping -t xxx.xxx.xxx.xxx - l 1024 IP adresa brány

A uvidíš, kde se Ti to seká, pak se můžeme bavit dále
Logout (4018)|9.7.2008 20:33
Ještě lépe
[code]
tracert svethardware.cz
[/code]
Ať vidíme všechno. Nejlíp to spustit v okamžiku, kdy se net seká.
astec (1823)|9.7.2008 20:37
[QUOTE=Logout;140533]Ještě lépe
[code]
tracert svethardware.cz
[/code]
Ať vidíme všechno. Nejlíp to spustit v okamžiku, kdy se net seká.[/QUOTE]

jj, ale kdydž ty pingy rozjede ve více oknech a nechá je běžet (parametr -t) tak hned poznáš kde se to ser..... tracert ukáže cestu,, ale pokud tam je trřeba bridge tak Ti to neukáže, a je trošku méně pružný
HonzaSi (142)|9.7.2008 22:06
TO: HiLow
Open DNS mi nejde nastavit, nevím proč se nedostanu ani na konfiguraci routeru, po zadání adresy http://192.168.0.1 se vypíše v okně:"" Upgrade not completed. Try again" s okýnkem procházet. Takže mám nový problém, nepokročím dále ve vytváření nového učtu.
TO astec
pokud zadám příkaz ping xxx. ... na bránu, odezva je 1ms, když zadám moji IP adresu (zjištěno na http://www.mojeip.cz) odezva je 3ms. Při zadání SHW 82.99.173.175 průměr 20ms

TO Logout

přikládám screenshot.
sshot-1.gif
astec (1823)|9.7.2008 22:10
tak to nech bezet a když se to začne sekat tak koukni kde rostou pingy, nebo vypadavaji a uvidime
HiLow (1000)|9.7.2008 23:42
[quote=HonzaSi;140579]TO: HiLow
Open DNS mi nejde nastavit, nevím proč se nedostanu ani na konfiguraci routeru, po zadání adresy http://192.168.0.1 se vypíše v okně:"" Upgrade not completed. Try again" s okýnkem procházet. Takže mám nový problém, nepokročím dále ve vytváření nového učtu. [/quote]

OpenDNS nastav na sitove karte primo v PC (Protokol TCP/IP) a ne v routeru. Psal jsi ze na ntb vse v pohode, takze problem bude v PC.
HonzaSi (142)|10.7.2008 16:39
No tak jsem to vyzkoušel OpenDNS na PC. Po nainstalování a přihlašování to píše: "DDNS hostname ...does not exists" Nevím co tam vyplnit, nechal jsem ji prázdnou.
Jo a díky za trpělivost co se mnou máte:-)
HonzaSi (142)|11.7.2008 18:28
Tak momentálně proběhla změna, web se zasekne pokaždé tak 1,5 hodiny po startu., když PC restartuju, tak zase běží bez problémů přibližně stejnou dobu. Malé zlepšení. Jak vůbec poznám, že aplikace OpenDNS běží, když vyplňuji údaje, hlásí to chybný hostname (does not exists) a ikonka chvilku bliká do červena, pak přestane. Když se přihlásím na stránkách http://www.opendns.com, je na stránce napsáno: "You're using OpenDNS. Thanks! You are now navigating the Internet safer, faster, smarter and more reliably than ever before."
Kde by mohl být zádrhel teď, rád bych, aby nebylo nutné PC pořád restartovat.
HonzaSi (142)|18.7.2008 14:27
Jsem schizofrení a sám si odpovídám. Zjistil jsem, že není potřeba PC restartovat, stačí pomocí programu CCleaner vyčistit data aplikací. Mírný pokrok v obcházení problému.
HiLow (1000)|18.7.2008 16:00
[quote=HonzaSi;141148]Jak vůbec poznám, že aplikace OpenDNS běží, když vyplňuji údaje, hlásí to chybný hostname (does not exists) a ikonka chvilku bliká do červena, pak přestane. Když se přihlásím na stránkách www.opendns.com, je na stránce napsáno: "You're using OpenDNS. Thanks! You are now navigating the Internet safer, faster, smarter and more reliably than ever before."
Kde by mohl být zádrhel teď, rád bych, aby nebylo nutné PC pořád restartovat.[/quote]

U OpenDNS ziskas adresy DNS serveru, ktere potom pouzijes. Nepotrebujes zadnou aplikaci.;)
HonzaSi (142)|20.7.2008 21:39
No ta aplikace co hlásí chybu je OpenDNS Updater. Takže jak vidím instaloval jsem ho zbytečne, když mi to při registraci nabídnulo tuhle volbu. Díky