Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Siťová tiskárna

phenix.com (9)|12.7.2008 12:42
Chtěl bych se zeptat jak propojit v siti jednu tiskarnu mezi dva počitače tiskárna je na jednom počitači naistalova a chsi ji sprovoznit na druhym přes síť mám win xp můžete někdo poradit dikec
tequilla (1015)|12.7.2008 12:47
Melo by stacit zapnout sdileni tiskarny na tom pc, kde je nainstalovana...nemam ted po ruce xp, takze nevim zda cesta bude presne: ovladaci panely -> tiskarny -> pravy klik na tiskarnu -> vlastnosti -> sdileni -> zapnes sdileni a zadas sitovy nazev tiskarny -> pouzit /ok.
Na druhem pc das pridat novou tiskarnu, v pruvodci si zadas ze se jedna o sitovou tiskarnu a bud zadas rovnou sitovy nazev nebo das tlacitko vyhledat...
phenix.com (9)|12.7.2008 13:24
přesně takle jsem to dělal ale nefunguje mi to a jak mám zadat cestu k té tiskarně kde ju zistim přesně pokud je to možné?
astec (1823)|12.7.2008 13:31
[QUOTE=phenix.com;141294]přesně takle jsem to dělal ale nefunguje mi to a jak mám zadat cestu k té tiskarně kde ju zistim přesně pokud je to možné?[/QUOTE]

Nejlepší je, okolní počítače, najít si ten počítač s tiskárnou, rozklepnout a přetáhnout ikonu tiskárny k sobě , vyzve tě to k zadání ovladačů a hotovo.

Předpokládám že máš obě mašiny se stejými IP rozsahem
případně vypnuté firewaly ...
Logout (4018)|12.7.2008 14:01
Pokud Ti ten pocitac nejde najit, tak muzes zkusit misto jeho jmena zadat jeho ipadresu
(tu zjistis kdyz kliknes pravym na sitove pripojeni, zvolis status a na zalozce support - cesky to bude asi podpora)
.
eraser (0)|12.7.2008 23:03
Doporučil by som ti print server a môžeš tlačiť nezávisle na OS a nepotrebuješ mať zapnutý počítač, ak chceš tlačiť z toho, ku ktorému nie je fyzicky tlačiareň pripojená.
Logout (4018)|13.7.2008 13:24
eraser: jo, jenže polovina tiskáren s printserverem nefunguje (např. moje minolta nee :-0). Takže printserver může bejt dobrý řešení (zas je otázka, jak často tiskneš, jestli ti to za ty peníze a spotřebovanou elektřinu stojí) - ale nejdřív si zjisti, jestli je tiskárna kompatibilní.