Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

ICQ 6 a Error Number 0x80040707

OldaRiha (30)|14.7.2008 11:03
Mám problém s instalací programu ICQ6. Dostal jsem novou sestavu, s operačním systémem Windows XP Profesional Verze 2002 SP3.

Stáhnu si aktualní setup z internetu a při spuštění naskočí tato chybová hláška:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]


Rady typu "pořiď si QIP nebo jiné IM" nepotřebuji, jelikož ve firmě nám jede pouze ICQ a jedině přes proxy. Zkoušel jsem jiné IM se stejným nastavením proxy a prostě se nechytaly, netuším v čem je zakopán pes.
Díky za rady.
Zeus(CZ) (318)|14.7.2008 11:29
Na Googlu jsem našel nějaké diskuze, asi se to už řešilo a nejspíš to není chyba ICQ, ale přímo InstallShield - resp. registru v PC, pokud to správně chápu. Na oficiálních stránkách je nějaká rada, snad by mohla pomoct?

http://consumerdocs.installshield.com/selfservice/viewContent.do?externalId=Q108167&sliceId=1

zdroj mého příspěvku:
http://www.google.cz
http://www.xrite.com/product_overview.aspx?ID=653&Action=support&SupportID=3371


PS: fix pro Win XP je na té stránce až níže ...
OldaRiha (30)|15.7.2008 09:15
[QUOTE=Zeus(CZ);141828]Na Googlu jsem našel nějaké diskuze, asi se to už řešilo a nejspíš to není chyba ICQ, ale přímo InstallShield - resp. registru v PC, pokud to správně chápu. Na oficiálních stránkách je nějaká rada, snad by mohla pomoct?

http://consumerdocs.installshield.com/selfservice/viewContent.do?externalId=Q108167&sliceId=1

zdroj mého příspěvku:
http://www.google.cz
http://www.xrite.com/product_overview.aspx?ID=653&Action=support&SupportID=3371


PS: fix pro Win XP je na té stránce až níže ...[/QUOTE]

Jiný, jedodušší postup neexistuje? Upřímně, nemám tušení co dělat, s registry jsem nikdy nepracoval.
Zeus(CZ) (318)|15.7.2008 10:52
Já s tím problém nikdy neměl, ale předpokládám, že to vypadá skutečně na tento problém a na toto řešení … A koukal jsem na ten návod a připadá mi náročný (chápu …, upřímně chápu …), ale srozumitelný.

Začal bych zálohou registrů (START => SPUSTIT => napsat: "regedit" bez uvozovek => Soubor => Exportovat (na té úplně hlavní "složce")) =>vybrat kam (třeba C:\), chvilku by to mohlo trvat.

Pak se prostě proklikat (jsou to rozbalovací složky jako v Průzkumníkovi) podle návodu do té složky 'HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Current Version\Explorer\User Shell Folders' jestli tam není problém. tzn jiné údaje u jednotlivých položek, než jsou v této tabulce tady dole: http://consumerdocs.installshield.com/selfservice/viewContent.do?externalId=Q108167&sliceId=1

Pokud jsou jiné, tak je to nepříjemné … Ale dá se to spravit, podívám se na ten návod, jestli by to šlo nějak srozumitelně vysvětlit, zatím prosím zkuste tohle …

EDIT: Vlastně úplně nejlepší by bylo, kdybyste vyfotil obsah té složky User Shell Folders, jako je tato fotka z návodu (ale Vy pokud možno celé to okno, aby bylo vidět, co je napsáno v kolonce 'Data'). Takhle nějak by to tam mělo vypadat:
Zeus(CZ) (318)|15.7.2008 11:15
normálně bych editoval, ale chci, aby bylo vidět, že je tu nový příspěvek s 'návodem'

Tak! Budu sem postupně (musím to taky vytvořit :)) přidávat obrázky s postupem řešení, pokud je problém v tomhle (a pokud je tohle v pořádku, jde o něco jiného, a já tohle vytvářel zbytečně, tak se naštvu (na sebe) :))

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

EDIT1:

Pokud tam je správný 'Název', ale jiná 'Data', klikněte na ten název pravým tlačítkem, a dejte Změnit. A napište tam odpovídající hodnotu. Třeba u Název: Plocha dejte Data: %ALLUSERSPROFILE%\Plocha. Pak OK.

Mělo by se to změnit a být v pořádku. Takhle postupujte i u ostatních, pokud je tam někde chyba.


EDIT2:

Teď případ, kdy položka ('Název') úplně chybí:

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Po doplnění všech chybějících položek zavřete Editor registru a restartujte počítač.

====

Pak (to znova překontrolujte a) zkuste nainstalovat ICQ. Snad by to mohlo pomoct.

Kdybyste si nevěděl rady, stačí napsat, HLAVNĚ brzo :). Včera jsem si celý den říkal (povedlo se mu to, nebo ne?)
____
mimochodem, děkuju :), mám totiž čtyřjádrový procesor atd., můžu provozovat tipuju klidně čtyři virtuální počítače najednou, ale tohle je jedna z mála příležitostí, kdy vůbec využiju JEDEN … :) Virtuální Windows XP s jejich editorem registrů, který by u mě na Vistě mohl být jiný … Ještě že je mám!
OldaRiha (30)|15.7.2008 14:07
Teda koukám, děkuji za ochotu a vynaloženou práci, ale buď jsem nehorázná lama nebo to prostě nevidím, tady je shot z mého monitoru:

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Tím pádem vidím, že je vše v pořádku, aniž bych něco upravoval. Zatím se mi povedlo spusti ICQ tkaovým způsbem, že jsem od kolegy sprostě překopíroval nainstalovanou složku a jede to, ale zajímalo by mě v čem je zakopán pes...
Zeus(CZ) (318)|15.7.2008 14:33
Ehm, já jsem v koncích … Na ten problém jsem použil Google, vyjela slibně vypadající stránka s ERROR od InstallShield, 'vyscreenshotoval' jsem návod na registry, v Malování triviálně upravil, a tím moje znalosti končí ...

Na konci toho návodu psali, že pokud chyba přetrvává, je to chyba instalátoru (pokud jsem to správně pochopil), a 'vy s tím mnoho nenaděláte, kontaktuje ...'.

Takže mně je líto, já kapituluji. Je mi líto ...

Jen ještě dotaz, ten screenshot má nádherné rozlišení, co je to za monitor?
OldaRiha (30)|15.7.2008 14:43
[QUOTE=Zeus(CZ);142242]Ehm, já jsem v koncích … Na ten problém jsem použil Google, vyjela slibně vypadající stránka s ERROR od InstallShield, 'vyscreenshotoval' jsem návod na registry, v Malování triviálně upravil, a tím moje znalosti končí ...

Na konci toho návodu psali, že pokud chyba přetrvává, je to chyba instalátoru (pokud jsem to správně pochopil), a 'vy s tím mnoho nenaděláte, kontaktuje ...'.

Takže mně je líto, já kapituluji. Je mi líto ...

Jen ještě dotaz, ten screenshot má nádherné rozlišení, co je to za monitor?[/QUOTE]

Přesto díky, jen nechápu že jiný SW jde bez problému nainstalovat...
Jak jsem uvedl výše, překopíroval jsem již nainstalované ICQ a jede, takže v podstatě problém vyřešen.

K monitoru, je to Samsung 24" SM 245B (monitor LCD, širokoúhlý, TFT TN, 1920x1200, 8000:1, 400cd, 5ms, D-Sub, DVI-D)
Zeus(CZ) (318)|15.7.2008 17:36
Tak tím pádem bych to jako amatér vybavený Googlem (:)) viděl na tu vadnou instalačku, co já vim, proč se nesnesla se systémem ...

jen mě překvapuje, že stačilo to zkopírování :). Kéž by to tak šlo vždycky :)
r34ktor (7477)|15.7.2008 18:08
[QUOTE=OldaRiha;141820]Mám problém s instalací programu ICQ6. Dostal jsem novou sestavu, s operačním systémem Windows XP Profesional Verze 2002 SP3.

Stáhnu si aktualní setup z internetu a při spuštění naskočí tato chybová hláška:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/QUOTE]
Klikni pravým tlačítkem na instalační soubor, na kartě Kompatibilita zatrhni možnost Spustit tento program v režimu kompatibility a potom vyber Windows NT 4.0 (aktualizace Service Pack 5). Instalace by následně měla proběhnout bez potíží.
OldaRiha (30)|16.7.2008 07:07
[QUOTE=r34ktor;142403]Klikni pravým tlačítkem na instalační soubor, na kartě Kompatibilita zatrhni možnost Spustit tento program v režimu kompatibility a potom vyber Windows NT 4.0 (aktualizace Service Pack 5). Instalace by následně měla proběhnout bez potíží.[/QUOTE]

Také ta stejná chyba! (při zvolení jiných režimů, vyskočí hláška, že není OS podporován!
r34ktor (7477)|16.7.2008 08:29
[QUOTE=OldaRiha;142604]Také ta stejná chyba! (při zvolení jiných režimů, vyskočí hláška, že není OS podporován![/QUOTE]
On by to tak mělo být (podporována jsou oficiálně jen Windows XP + Vista), ale na jiném fóru v diskusi padlo, že dané nastavení někomu pomohlo.
Liqid (410)|18.7.2008 20:20
Taky sem mět tento problém tak sem přešen na QIP a vše je v pohodě. Ještě k tomu se mi QIP zdá mnohem lepší.
OldaRiha (30)|21.7.2008 09:53
[QUOTE=Liqid;143434]Taky sem mět tento problém tak sem přešen na QIP a vše je v pohodě. Ještě k tomu se mi QIP zdá mnohem lepší.[/QUOTE]

S QIPem se nelze připojit, při totožném nastavení proxy, nerozumím tomu proč! Zkoušel jsem i jiné IM, a púrostě to nejede, pouze ICQ.