Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

problem s ATI HD 3870

pan klobouk (8)|14.7.2008 11:14
Ahoj, tak muj posledni problem po seskladani nove sestavy se tyka grafiky. Je to trochu delsi, tak se nezlobte ;).

Mam k pc pripojeny 19' crt monitor a zobrazuji se na nem modre (cervene, zelene,..) tecky v takovych sloupcich (jak ve Windows XP, tak dokonce i pri bootovani se misto textu zobrazuji takove paznaky). Ovladace jsem nainstaloval nejprve z cedecka (nejdriv = jeste behem instalace OS a po prvnim startu XPecek se tecky nezobrazovaly, mam takovy dojem, ze se zacly zobrazovat az po prvni instalaci ovladacu z cedecka a naslednem restartu). Pak sem zkousel jeste dve ruzne verze ovladacu (Catalysty v.8.6 a 8.3) - tak, ze sem v Pridat/Odebrat programy vymazal puvodni ovladace a nainstaloval jinou verzi. Ale problem se tim nevyresil, spis tech tecek jeste pribylo..

Sem tam se taky objevi varovne windowsacke okno, ze neni k nalezeni ovladac ATI grafiky nebo ze nefunguje spravne blabla, cili windous jen potvrzuje to co tady pisu.. Navic po instalaci jedne verze ovladacu XPecka ani nenabehly a pri startovani se vypnul monitor (nasledne restart).

Co se tyka mozneho prehrivani gpu, tak to nemam jak overit, protoze v everestu se graficka karta ani nenajde/nezobrazi (asi diky tem ovladacum). Nicmene misto puvodniho chladice sem pridelal Accelero S1 a na to jeste jeden 120mm fan (po vypnuti bylo Accelero vlazne, takze snad odvadi teplo dobre).

Tak co byste radili? Zkusit jinou verzi ovladacu? Uz sem vyzkousel tri. Preinstalovat system? Vadna grafika? Spis bych to videl na sw problem (ty zatr..... ovladace).
No a nakonec me napada jeste jedna vec, na kterou neznam odpoved. Muze byt mojim problemem to, ze mi ovladace nefunguji spravne diky stare verzi BIOSu?
Smeli (2302)|14.7.2008 11:28
Jelikož ti blbne už při bootu tak to není ovladačema, zkusil bych přeflashnout bios karty (ideálně ze stejné karty, jakou máš ty).
jafb (1)|14.7.2008 11:53
Alebo reklamácia karty.
pan klobouk (8)|15.7.2008 09:26
Zajdu s ni na reklamaci, co uz ted..
Accelero sem odmontoval a misto neho nasadil zpatky puvodni chladic. Kdyz se me zeptaji jestli sem ten puvodni chladic menil za accelero tak mam lhat? Jinak mi nejspis reknou, ze sem si kartu poskodil sam. Mozna bych mel vymenit i sroubky (drobne stopy sroubovaku).
No snad mi to uznaji, i kdyz cert vi.