Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Překopírování partition s OS na jiný počítač

Strajk (69)|15.7.2008 21:04
Rychle k problému: mám desktop, na kterém mám téměř všechen software od OS přes Firefox až po Mirandu dosti výrazně upraven aby mi vše přesně pasovalo. Když pak ale přesedlám na ntb, který používám hlavně ve škole nebo i k práci (když nejsem doma) jsem naprosto ztracenej a nedokážu na něm téměř ani surfovat po netu.

Viděl jsem, že některý zálohovací software umožnuje zálohovat partition zkopírováním bit po bitu, tak mě napadlo třeba každý týden zkopírovat celou partition s OS z desktopu na notas abych měl na obou stejné prostředí. Myslíte že by to mohlo fungovat? Nebo případně jak to řešíte vy?

Destop i noťas se hardwarově celkem podobají - CPU AMD, grafika ATI, stejné rozlišení, stejně RAMek atd.
Jiziii (796)|15.7.2008 21:15
No pokud tam není totožný hardware-hlavně procik (což asi není) tak ti to na 90% nebude fungovat když zkopíruješ OS
U některejch programů by to jít mohlo ale 50:50 že to bude fungovat
Nejlepší bude dyž si notas prostě znovu vyladíš
Figa (300)|15.7.2008 21:43
Já bych to viděl opačně. Spíš že ti to bude fungovat na desktopu by to fungovalo na NTB jsem to nezkoušel musíš zkusit. Program například Norton Ghost. Někdo tu na něj psal parádní návod, hledej.
r34ktor (7477)|15.7.2008 21:47
[quote=Figa;142495]Program například Norton Ghost. Někdo tu na něj psal parádní návod, hledej.[/quote]
https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/17942-norton-ghost-14-ducharina-pro-narocne

Každopádně si myslím, že to, co doporučil Jiziii, je mnohem lepší řešení.
Michal Koláček (120)|15.7.2008 21:52
Použij Ghost či Acronis TrueImage. Jednoduché a rychlé :cool:
Jiziii (796)|15.7.2008 22:16
no já nevim já když sem hodil win 2000 nainstalovaný na AMD K6 tak mi na Athlonu nešel napsalo mi to chyby systému- takže podle mě ten system zkopírovanej funguvat nemuže
A u tech programu s měl použít porrtable verze upravit si je a pak pomofí třeba flashky bo bluetooth kopírovat z jednoho compu do druhýho
Figa (300)|15.7.2008 22:18
Já použil Pentium II na Athlonu taky 2000 a fungovalo to bez chyb. Tohle je velmi individuální a za zkoušku nic nedá. Ovšem jiná zde navrhnutá řešení jsou také nejsou k zahození a možná praktičtější.
pavel_p (993)|15.7.2008 23:32
Jednou jsem vzal disk a strčil ho do jiného PC a fungovalo to. Proběhlo znovunalezení všemožných zařízení a doinstalování nějakých drobností. Ale mám za to, že obojí byl nějaký athlon s via chipsetem, takže dost podobná konfigurace.
Strajk (69)|16.7.2008 00:14
Vylaďovat znovu je fakt až to nejkrajnější řešení, bez nadsázky jsou to desítky hodin nastavování a optimalizování. Výsledkem ale je že moje pc se ovládáním totálně liší od všech ostatních, téměř nikdo nedokáže ovládat můj pc a já zase nedokážu ovládat ostatní pc se základním nastavením...

Při dalším formátu ntb prostě vyzkoším naklonovat systémovou partition a uvidím, napíšu jak to dopadlo...
Dojigiri (1629)|16.7.2008 11:13
[QUOTE=Strajk;142476]Viděl jsem, že některý zálohovací software umožnuje zálohovat partition zkopírováním bit po bitu, tak mě napadlo třeba každý týden zkopírovat celou partition s OS z desktopu na notas abych měl na obou stejné prostředí...[/QUOTE]

Tohle bych viděl na virtualizací - VirtualBox nebo VMware player apod. udělat si virtuální Windows kde budu mít všechno nastavený, co potřebuju přenášet, a pak pokaždý jenom zkopírovat "harddisk" toho virtuálního systému. (může to bejt problematický z hlediska licencí Windows... ale systém může být i na jednotce TrueCrypt... ale pssst. :))

Osobně teda řeším tohle ještě trochu jinak - mám jednu svojí složku, kde mám uložený všechny svoje věci a nastavení (profil Firefoxu, Thund. včetně mailu, celou soukromou Mirandu atd.) a nezi pracovním NB a domácím PC si synchronizuju jenom tuhle jednu složku, ale je otázka, jestli to můžeš použít ve tvým případě.
Zoidik (1405)|16.7.2008 11:24
On si ghost zapisuje celou hlavičku disku, když jsem měl zálohu HDD 120G se systémem a chtěl jsem to nalít na 74G Raptora, tak mi to dělalo bordel a beztak jsem musel dělat reinstal celého systému znovu. Takže bych se tímto možná ani nezbaýval a zkusil ten Acronis TrueImage.
Dojigiri (1629)|16.7.2008 12:38
U toho kopírování partition trochu pozor, pokud jsou to legální XP OEM (příp. Vista) tak kopírování celý partition bude z hlediska aktivace Windows problém, protože se změní HW a bude chtít nejspíš po každým překopírování znova aktivovat (což ale zřejmě neprojde). Virtualizace by tohle vyřešila, šlo by stále o jeden systém a HW by se neměnil (s drobnými výhradami, i na virtualizaci je lepší použít ne-OEM verzi XP, nejlíp corporate).
ICEBOSS (3435)|16.7.2008 14:24
delal bych to jen pokud mas hodne podobne chipsety, jinak to nejspis nepojede... pouzivam ghosta.