Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Grafické karty: sli gts 8800 512 mb

Neregistrovaný (0)|18.7.2008 21:39
Jméno tazatele: slavo

Znění dotazu:
vyplatí se mi dokoupit ještě jednu kartu pro bezproblémové hraní her-typu crisis,nebo mi to výkon zvíši jen nepatrně?

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
core 2 duo 4500
2mb operační pamět
grafická karta leadtek 8800 gts 512 mb
Jiziii (796)|18.7.2008 21:45
No jestli pro tebe je neco kolem 5 fps tak se ti to vyplati
nevyplatí se to zvlášt pro crisis tam to skoro nemá vliv pouze v nekterejch hrách to má cenu který sou pro sli napsaný jinak prostě zbitečná investice
to si radši pořid novější kartu a tuhle prodej
kane.shw (1231)|18.7.2008 22:01
No v první řadě sem napiš svou kompletní sestavu, vč. zdroje (výrobce a watáž) a pak taky v jakém rozlišení hru Crysis hraješ, resp. jaký máš monitor.

Ale imho už teď máš na takovou hru dostatečný výkon, pokud tedy nemáš na mysli rozlišení 1920x1200 s plným vyhlazováním atp., tam bych možná zauvažoval. Ale nakonec bych zůstal jen u té úvahy ;), protože jak už tu píše Jiziii i já bych raději kartu prodal a koupil jednu novou výkonnější, pokud možno jednočipovou, ty multi GPU (a tím myslím i SLI a CF) mívají občas problémy zrovna tam, kde to nejméně potřeboješ. Když koupíš sólo GPU, tak prostě víš, že na tom pojede všechno :thumb

Btw. osobně jsem hrál Crysis na HD3870 v rozlišení 1680x1050 a žádný zásadnější problém v hratelnosti jsem nezaznamenal. Je to sice subjektivní pocit, ale je to tak ;). Je tedy pravda, že vyhlazování jsem měl vypnuto, ale 8800GTS je o dost výkonnější.
Richmond (8084)|19.7.2008 09:28
SLI/CF se podle me nevyplati - je jednodussi si poridit jednu vykonnejsi kartu nez dve, mnohdy nepodporovane SLI/CF, pripocteme-li si k tomu cenu dostatecneho/ticheho zdroje nebo chlazeni (a ono s dvema kartama je fakt zapotrebi) tak se hodne priblizime cene nove a vykonnejsi GK... Na druhou stranu jestli jsi nadsenec nebo muzes mit druhou kartu za "zvyhodnenou" cenu tak si doprejes nejaky to vyhlazovani navic pri minimalni ztrate fps...