Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Teplota GPU

MichalU (69)|20.7.2008 00:40
Zdravim, chcem sa spytat ci je normalne ze teplota jadra X1550 je 100 stupnov lebo tak mi to ukazuje (napr. Everest alebo ATI Tray Tools). Dik
Pavel Boček (4169)|20.7.2008 00:52
Normální to samozřejmě není.

Co je to přesně za model ? Jaký chladič ? Je opravdu teplý i pasiv (při téhle teplotě by ses měl spálit) ? Není zaseklý ventilátor ? Zkus chladič vysát. Můžeš ho zkusit i sundat, očistit a nasadit s novou pastou.
MichalU (69)|20.7.2008 01:04
No mam tam ventilator skusim ho povysavat len ta karta je otocena ventilatorom smerom dole cize je to dost tazke asi by som ju mal vybrat. Je to SAPPHIRE Radeon X1550 512MB GDDR2 550/800 MHz, aktivny chladic. Skusal som sa jej dotknut minule pri zapnutom PC a len okolie karty dost palilo tak cip moze mat 100 je to divne no, skusim ju vysat. PS: okolie karty mi Everest ukazoval 60 stupnov.
Pavel Boček (4169)|20.7.2008 01:30
Je to tato karta s tímto chladičem ? Je celkem velký, mělo by jít sahnout přímo na něj i za provozu...stačí prstem. Pokud bude chladič žhavý, tak je to dobře, jen je zanešený/nezvládá už chladit, ale teplo do něj jde. Když sahneš jen na PCB, tak nic nezjistíš, to by bylo horké i kdyby chladič nedosedal na jádro.

Co průvan ve skříni ?
MichalU (69)|20.7.2008 02:15
Musim sa ne neho pozriet asi poobede napisem uz noci nejdem rozoberat este som ho nevidel lebo hned vedla mam uz PCI zvukovku cize fakt len prstom sa da. Urcite ho skusim vysat to uz asi pol roka som nerobil je to mozne ze je to ten, este napisem. A inac co je teplota ENV ?
Pavel Boček (4169)|20.7.2008 03:41
Jj, prstem to stačí, kdyby ses spálil, budeš rád, že jsi tam nestrčil celou ruku :)

Teplota ENV bude podle webu asi GPU/ENV Temperature, čili teplota jádra.

Pokud máš tu PCI zvukovou kartu hned pod tím, bylo by možná dobré ji posunout, pokud to jde; může to bránit průtoku vzduchu.

Máš zajištěn průvan ve skříni ?
MichalU (69)|20.7.2008 11:15
Ani ne ta skrina je totiz uz dost stara cize nejaky nebodaj bocny ventilator nehrozi. To je tak pol roka asi a uz bude novy komp. Aha tak neviem lebo takto to ukazuje: Teplota GPU: 100 Teplota ENV: 60.
Drymli (27)|20.7.2008 13:12
Třeba je to špatné čidlo.. v IDLE 100 to se mi nezdá... tak skus nechat otevřenou bočnici teplota by ti měla o něco spadnout třeba jen o 1 stupěň, pak si skus něco zahrát, jdi do winu a podívej se na to... jestli je to čidlo OK tak tam bude takovejch 120 ale to byti ta karta už dávno asi odešla :-O
MichalU (69)|20.7.2008 13:44
a neviete kolko by mala mat ? lebo som hladal ale nikde nic ani na hlavnej stranke nemaju o teplotach.
Drymli (27)|20.7.2008 13:51
na tvůj ventilátor tak IDLE 65, LOAD cca tak 70-80
Pavel Boček (4169)|20.7.2008 16:22
[QUOTE=Drymli;143885]Třeba je to špatné čidlo.. v IDLE 100 to se mi nezdá...[/QUOTE]

Po letech provozu jen tak zčitsta jasna špatné čidlo ? IMHO bude jen chladič zanesený, zdegradovala pasta a k tomu nic moc proudění ve skříni...takřka klasika :)
MichalU (69)|20.7.2008 16:25
no tu kartu som kupoval len cca pred pol rokom ;-) nechcel som lepsiu lebo sa to neoplati do tohto kompu s mATX, Celeronom, DDR pamatami a AGPckom cize tak :-) a novy komp bude uz asi na vianoce a s Extreme Graphics 2 by som uz prisiel o nervy ;-)
Pavel Boček (4169)|20.7.2008 16:38
Ten chladič by měl být na AGP verzi stejný, jen PCB bude asi červené.

Už jsi ten chladič vyčistil od prachu ? A točí se ti tam vůbec ten ventilátor ?
MichalU (69)|20.7.2008 19:12
jj PCB je cervene, ten chladic je o nieco mensi myslim to som si neni isty. Zvukovku nemam kam posunut vsetky sloty mam zapratane cize ta medzera je tam fakt nulova co uz. Karta mi nejak nesla dat dole. Odsroboval som ju zo zadu na skrini ale ta packa co je na doske sa nejak nechcela pohnut, nevadi. Tak som ju povysaval aspon cez tu medzierku jak sa dalo a zatial je teplota GPU 60 a ENV 50 tak uvidim do buducnosti, snad to pomohlo. Inac...nevies jak by sa dala vybrat ? xD
Pavel Boček (4169)|20.7.2008 20:22
Záleží od retenčního mechanismu...ale hlavně že alespoň trocu to pomohlo :) Jednou za čas neuškodí všechny karty povytahovat a PC vysát a vytřít, vč. chladiče procesoru. Já ho třeba čas od času sundám úplně, propláchnu a nasadím s novou pastou...