Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jak dostat Visty ze skryté složky na DVD?

jarda450 (8)|23.7.2008 15:58
Už jsem to někde potkal a zase ztratil, takže prosím, jestli někdo ví jak se dostat do složky s Vistama a udělat zálohu na dvd, poraďte. Mám noťas koupený s už nainstalovaným OS a chtěl bych se pojistit než to pokusama o pochopení Vist totálně zasukuju. Díky za pomoc.
Pavel Boček (4169)|23.7.2008 21:44
Co je to za laptop ? Někdy mívají skrytý oddíl s image systému.

Jinak bych to vyřešil vytvořením image současného disku, jen složka se systémem asi stačit nebude. Jestli pak ale DVD nebude na celý disk málo :notsure
Michal Koláček (120)|23.7.2008 23:08
Přesně jak psal přispívající přede mnou, ptám se co je to za NTB? Moje zkušenost je taková, že NTB s předinstalovaným systémem, ve Vašem případě s OS VISTA, umožňují vytvoření recovery DVD právě v OS díky softwaru, který se liší výrobce od výrobce. Většinou jsem se setkal s potřebou až 3 DVD na kompletní zálohu, ale to není pravidlo!

Vytvoření recovery DVD, pro případ pozdější obnovy, není nijak složité a většinou jde o to, se proklikat tím zálohovacím softwarem a pak už jen měnit DVD :)

V případě absence mnou uvažovaného SW bych doporučil tvorbu image. Myslím, že 1 DVD pro něj postačí.

M.
jarda450 (8)|24.7.2008 06:26
Jde o Asus M50SA.
pas!k (3765)|24.7.2008 07:43
Muzes take pouzit acronis nebo norton ghost a zalohu si udelat treba na externi usb hdd pokud se ti nechce plejtvat plackama.
HiLow (1000)|24.7.2008 20:30
[quote=jarda450;144699]Už jsem to někde potkal a zase ztratil, takže prosím, jestli někdo ví jak se dostat do složky s Vistama a udělat zálohu na dvd, poraďte. Mám noťas koupený s už nainstalovaným OS a chtěl bych se pojistit než to pokusama o pochopení Vist totálně zasukuju. Díky za pomoc.[/quote]

Urcite jsi musel dostat s ntb i Recovery DVD, pokud jsi ho nekde ztratil, tak kontaktuj prodejce o kopii.
Pokud se ti nechce toto podstupovat, tak jak radil pas!k pouzij acronis, s kterym mam jen ty nejlepsi zkusenosti, nebo i avizovany norton ghost.
crasher.km (919)|24.7.2008 23:51
Asus to má tak (aspoň co sem viděl na asusech) že dostaneš lisovaná dvd se systémem, strčíš do mechaniky,zmáčkneš F6 a začne se instalovat OS. Na disku je pak skrytá patricie s ovladačema,programa a vším ,co asus pro ten model vydal. Takže jenom dáš instalovat tou F6,vybereš jakou máš verzi a můžeš odejít od ntb, systém to všechno nainstaluje sám-všechny ovladače,programy,dodatky. Není tam ale obsažen OS....
Ale možná to v některých seriích je jinak...
jarda450 (8)|29.7.2008 12:22
"Instalace windows se schována na skrytém oddíle v HDD. Na DVD nelze tyto soubory vypálit. POkud se V8M WIndows pokazí a bude zapotrebí reinstalovat tak pri startu notebooku mackejte F9 tím se spustí instalace."
To je vyjádření orig. servisu Asus. A recovery dvd jsem našel dobře schované v krabici od ntb. Takže tím je to uzavřené, děkuju všem za snahu o pomoc.