Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Grafické karty: rozdil mezi graf. kart.

Neregistrovaný (0)|7.8.2008 21:20
Jméno tazatele: mara kotasek

Znění dotazu:
Dobrý den, potřeboval bych poradit jaký je rozdíl mezi těmito grafickými kartami.. Nebo ještě lépe, která je lepší.. Jedná se o grafiky do notebooků..

ATI Mobility Radeon™ HD 2400 XT
ATI Mobility Radeon™ HD 3200

U té první graf. kart. jsem našel že velikost paměti je 256MB, u druhé jsem nenašel nic.. Prostě mi poraďte kterou byjste brali do notebooku vy? Díky za jakékoliv info..

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
matyyy (2527)|7.8.2008 21:34
jadro u obou stejny
hd2400 ma horsi vyrobni postup vic zere, ma ale 256MB vlastni pameti pres 64bit zbernici
hd3200 jadro novejsim postupem, pamet nic/64/128 v pripade ze nejakou ma tak je pripojena pres 32bit sideport
vykonove je to skoro stejny

ja bych si nevybral ani jednu
Neregistrovaný (0)|7.8.2008 22:02
nejak nechapu to nic/64/128..to jako ze mozna nema zadnou vlastni pamet? bude to hodne poznat kdyby hd3200 byla jen na sdilenou pamet? nebo je to fakt jak pises vykonove hodne podobne a ja tu resim kraviny.. no kdyz uz jsem u toho.. tak se rovnou zeptam na cely notebook, který jsem si vybral...
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
jako notebook do 15k mi to prijde jako nejlepsi reseni... ale mozna vtom bude nekde hacek..tak mi dejte pls vedet co si o tom myslite...
robky (3195)|7.8.2008 22:12
Matyyy mal na mysli to, že hd2400 je dedikovaná grafická karta, ktorá obsahuje vlastnú pamäť. Naproti tomu hd3200 je integrovaná a veľkosť pamäte jej nastavíš v setupe(biose). Osobne by som vybral hd3200, je o nejakú malú štipku výkonnejšia. A v porovnaní s inteláckymi integrovanými riešeniami vyhráva na celej čiare, aj čo sa týka akcelerácie prehrávania videa.
matyyy (2527)|7.8.2008 22:19
pokud Vam jde ciste o herni vykon tak treba [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] bude urcite lepsi (o dost sice bude treba dokoupit ramku ale ta stoji pakatel)

edit
[QUOTE]Matyyy mal na mysli to, že hd2400 je dedikovaná grafická karta, ktorá obsahuje vlastnú pamäť. Naproti tomu hd3200 je integrovaná a veľkosť pamäte jej nastavíš v setupe(biose).[/QUOTE]
nemel, myslel se na kdyz ma grafika hd3200 vlastni pamet jako treba [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] deska