Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Windows Vista a ADSL

Gulde (92)|10.8.2008 01:42
Zdravím, kamarád má problém. Pořídil si notebook(Acer), s Windows Vista Home Premium, doma má připojení ADSL od UPC, tedy kabel, problém je v tom, že ani on, ani já se ve Vistách moc nevyznáme(oba jsme je vlastně používali poprvé v životě), a tak nevíme, jak nastavit to DSL. Zapojili jsme kabel do notebooku, a prokopali jsme se až ke klasickým vlastnostem připojení jako ve Windows XP, nastavili ať si PC zjistí adresy sám, což je(pokud si to dobře pamatuji) vše, co bylo potřeba k zprovoznění DSL na Windows XP. Ale tady kde nic tu nic, po otevření prohlížeče se objevila akorát klasická hláška "Stránku nelze zobrazit".
Zapomněli jsme na něco? Předem díky za odpovědi.
cool.user (2822)|10.8.2008 06:45
1) Jakej modem vam upc dodalo?
2) Jakej kabel ste zapojili? Usb nebo ethernet? Na usb potrebujete ovladace.
3) Za predpokladu ze ste meli nainstalovane ovladace pro usb variantu
4) Uved o jakou verzi vist se jedna, jestli o 32b nebo 64b.
5) po propojeni modemu a nb, zkouseli ste modem restartovat?
6) start->ovladaci panely->sit a internet->centrum sdílení a internetu -> zobrazit stav (te kterou vyuzivate) -> tam vam to hazi nejaky chyby?
vogon (96)|10.8.2008 08:31
Většinou při těchto potížích pomůže nastavit ručně DNS. Visty mají s některými modemy problém.
nastav DNS servery UPC
213.46.172.36
213.46.172.37
Gulde (92)|10.8.2008 11:03
[QUOTE=cool.user;150008]1) Jakej modem vam upc dodalo?
2) Jakej kabel ste zapojili? Usb nebo ethernet? Na usb potrebujete ovladace.
3) Za predpokladu ze ste meli nainstalovane ovladace pro usb variantu
4) Uved o jakou verzi vist se jedna, jestli o 32b nebo 64b.
5) po propojeni modemu a nb, zkouseli ste modem restartovat?
6) start->ovladaci panely->sit a internet->centrum sdílení a internetu -> zobrazit stav (te kterou vyuzivate) -> tam vam to hazi nejaky chyby?[/QUOTE]
1)Motorola SB5101E
2)Ethernet
3)x
4)Je to notebook, takže předpokládám, že 32b.
5)Už si to přesně nepamatuji, ale myslím, že ano.
6)Zkusím

[QUOTE=vogon;150011]Většinou při těchto potížích pomůže nastavit ručně DNS. Visty mají s některými modemy problém.
nastav DNS servery UPC
213.46.172.36
213.46.172.37[/QUOTE]
Tyhle jsem tam sám psal, a žádná změna.
cool.user (2822)|10.8.2008 11:09
Ok, ethernet, to hodne veci usnadnuje.

Chapu to spravne tak ze ten modem byl predtim napojenej na jine pc kde funguje/fungoval OK ale po prepojeni na notebook si ani neskrtne? Zkus na puvodnim pc zas zapojit modem , opsat si ip adresy, masku site, vychozi branu a dnska a pak je manualne vnutit notebooku. Mam zkusenosti ze karnevalovska/upc sit je obcas hodne lina kdyz ma pres dhcp pridelit novou ipnu.
Gulde (92)|10.8.2008 11:26
[QUOTE=cool.user;150046]Ok, ethernet, to hodne veci usnadnuje.

Chapu to spravne tak ze ten modem byl predtim napojenej na jine pc kde funguje/fungoval OK ale po prepojeni na notebook si ani neskrtne? Zkus na puvodnim pc zas zapojit modem , opsat si ip adresy, masku site, vychozi branu a dnska a pak je manualne vnutit notebooku. Mam zkusenosti ze karnevalovska/upc sit je obcas hodne lina kdyz ma pres dhcp pridelit novou ipnu.[/QUOTE]

Ano, je to tak, má ještě starý desktop, na kterém to funguje jak má. Adresy jsme tam zkoušeli napsat ručně, pomocí ipconfig, a DNS co jsem našel na internetu(ty výše vypsané). A pořád nic.
cool.user (2822)|10.8.2008 11:40
[QUOTE=Gulde;150052]Ano, je to tak, má ještě starý desktop, na kterém to funguje jak má. Adresy jsme tam zkoušeli napsat ručně, pomocí ipconfig, a DNS co jsem našel na internetu(ty výše vypsané). A pořád nic.[/QUOTE]

nastavit vse at si natahne z dhcp a pak spustit cmd s admin pravy a provest prikaz "ipconfig /renew" nepomohlo?
Logout (4018)|10.8.2008 11:46
a spusť ipconfig /all a to co to napíše tak sem hoď
alliens_labs (214)|10.8.2008 13:58
UPC poskytuje kabelové připojení tam stačí mít v pc síťovou kartu na DHCP.ADSL je přes telefonní linku,to si tady někdo plete pojem a dojem.
Gulde (92)|10.8.2008 15:33
[QUOTE=cool.user;150060]nastavit vse at si natahne z dhcp a pak spustit cmd s admin pravy a provest prikaz "ipconfig /renew" nepomohlo?[/QUOTE]

Večer dám vědět, na mně to "zkoušení" nezáleží, a dotyčný je momentálně nedostupný :-)
cool.user (2822)|10.8.2008 15:36
[QUOTE=Gulde;150122]Večer dám vědět, na mně to "zkoušení" nezáleží, a dotyčný je momentálně nedostupný :-)[/QUOTE]

Mimochodem, zkouseli ste ten nb v nejake jine siti? Kazdopadne at dotycny aj zkontroluje jestli mezi modemem a nb putujou nejaky pakety vubec (ono klidne muze bejt sitovka mrtva, zname acer...)
Gulde (92)|10.8.2008 20:15
Děkuji všem za pomoc s problémem, zejména pak cool.userovi, jelikož jeho rada s odpojením a připojením notebooku byla ta správná(a zjistil jsem, že mne to napadlo také ještě když jsem tam u něj byl a koumali jsme co s tím, a řekl mu, ať ten modem zkusí restartovat, ale on mi teď psal, cituji "sem myslel, že to nepude tak sem na to s*al :-D", aneb chytrému napověz a hloupého kopni :) ). Problém tedy vyřešen, a ještě jendou děkuji.