Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Čím se léčíte po tahu?

Sikil79 (429)|10.8.2008 10:13
Tak co? Jaké jsou vaše recepty? Já většinou jogurt, nebo nějaké jogurtové mléko. V druhém případě uvařím 0,5l vody s masoxem a trochou sádla a ve třetím dobře vychlazenou 12ku.:p Každopádně vždy vypiju šumivý mulťák abych doplnil vitamíny.
mech13 (5526)|10.8.2008 10:34
ja uz delsi dobu na tahu bud ridim, nebo kdyz piju tak piju tak, abych se rano nemusel lecit;)
Sikil79 (429)|10.8.2008 10:41
[QUOTE=mech13;150035]...nebo kdyz piju tak piju tak, abych se rano nemusel lecit;)[/QUOTE]

To máš recht. Ono taky záleží jak ti sedne.:)
ICE_D (2754)|10.8.2008 11:20
Muj recept je pred spanim voda s citronem a rano hodne tekutin, lezet a do vecera nic nedelat :D
crasher.km (919)|10.8.2008 11:26
nejlepší je ráno si udělat vaječnou omeletu a opražit si šunku,protože tuk rozbourává alkohol :) k tomu kotel kafe a hektolitry vody:) nejlépe rajec mateřídouška :)
Withman (1337)|10.8.2008 11:30
No já skoro ničím, takže jsem vždycky k nepoužití. Snažím se jíst a hodně pít, ale né vždy to pomáhá. Jednou jsem byl tak na šrot, že jsem nemohl sníst jídlo a pořádně se napít. Pokaždé když jsem to udělal, tak jsem se šel vyblejt...no a to bylo v práci...moc hrozný. :D

Příští víkend jedu na jednu chlastací akcičku, tak přemýšlím, že si koupím antiethanol 07. Má někdo zkušenost.?
ICE_D (2754)|10.8.2008 12:47
[QUOTE=Withman;150059]
Příští víkend jedu na jednu chlastací akcičku, tak přemýšlím, že si koupím antiethanol 07. Má někdo zkušenost.?[/QUOTE]

Jezisi to mi ani nepripominej... Ono to mozna funguje, ale my to s borcema pojmuli stylem "muzem chlastat do nemoty, mame prece antiethanol!!!!" :D Dopadlo to, tak ze jsem byl nasrot tak moc, ze jsem nebyl schopen kloudne artikulovat (a to ja bezne zvladam, se mi to stalo po nekolika letech), mno a vsech 7 lidi melo dost kruty rano :D Ale aspon jsme rano mohli jist ;)
koubis (101)|10.8.2008 12:48
Ještě než ulehnu, vezmu si několik lžiček cukru a zapiju to 0,5l vody... někde jsem četl, že tělo po větším množství alkoholu je dehydrovaný a přes noc se spotřebuje spousta nergie, vzhledem k během chlastání načerpaný, tak jsem to zkusil řešit takhle a funguje to. Sice je to asi placebiální účinek, než cokoli jiného, ale ty rána jsou o poznání snasitelnější :-)
Sikil79 (429)|10.8.2008 13:25
[QUOTE=koubis;150081]Ještě než ulehnu, vezmu si několik lžiček cukru a zapiju to 0,5l vody... někde jsem četl, že tělo po větším množství alkoholu je dehydrovaný a přes noc se spotřebuje spousta nergie, vzhledem k během chlastání načerpaný, tak jsem to zkusil řešit takhle a funguje to. Sice je to asi placebiální účinek, než cokoli jiného, ale ty rána jsou o poznání snasitelnější :-)[/QUOTE]

Není to placebo. Po cukru se člověk fakt vzpamatuje. Hlavně mozek, protože dostane glukózu. Já to třeba řeším coca-colou, ta má cukru až moc. Dobré jsou taky tablety magnesium nebo minerálka Magnesia. A jak jsem psal o tom pivu...

EDIT: Hlavně když dorazíte domů tak nejezte, tělo pak alkohol déle odbourává. Vyzkoušeno, funguje!
pavel_p (993)|10.8.2008 14:11
Docela se osvědčila prevence. Když cítím, že mám dost, tak prokládat alkohol nějakým semtexem, minerálkama, a v nejhorším před spaním vyvolat zvracení.
Maxtor (321)|10.8.2008 15:45
Souhlas s cukrem.. v mem okoli overena metoda.. rano poradny lok Kofoly, Coly apod. a clovek je za 15-30min ready.. jinak samozrejme klasika v podobe spravovaciho pivka funguje taky..
Pavel Boček (4169)|10.8.2008 16:02
[QUOTE=Sikil79;150086]Není to placebo. Po cukru se člověk fakt vzpamatuje. Hlavně mozek, protože dostane glukózu. Já to třeba řeším coca-colou, ta má cukru až moc. Dobré jsou taky tablety magnesium nebo minerálka Magnesia. A jak jsem psal o tom pivu...[/QUOTE]

Tak tak, minerálky. Dobré to je prokládat před, během, potom nebo kdykoliv mezi tím lákem od okurek (voda, sůl, cukr, vitamíny) a od paprik (většinou tam bývá olej, což pomůže). Dobré je ještě i před tím si dát něco mastného.

Další alkohol sice pomůže od toho nejhoršího, ale zase to trvá déle se vzpamatovat a občas to na člověka udeří zase stejně, akorát později :D No pořád lepší, když jsi třeba v práci, jako Withman, že :)
Sikil79 (429)|10.8.2008 16:41
[QUOTE=Pavel Boček;150131]No pořád lepší, když jsi třeba v práci, jako Withman, že :)[/QUOTE]

Z toho jsem vyléčený, ale taky se někdy stane, že fakt nejde. Rači vezmu volno (pokud to jde) a nebo volám střídači jestli by mi nevyměnil. Stejně zarvu jednou za čas, takže si to raději náplánuju dopředu.:)
Magnatt (145)|10.8.2008 17:18
hodně tekutin, nejlépe sladké (ale nvm proč, prostě tělo to chce), když to žaludek zvládne, tak něco mastného, vitaminy, acilpirin a nejlepší je se prostě pozvracet :D
HiLow (1000)|10.8.2008 17:42
Cola, jogurtove mleko, obycejne mleko a slehacka (tekuta). Hlavne hodne tekutin.
P@pi (1519)|10.8.2008 17:48
Zrovna jsem todle v sobotu ráno řešil :D. Ale už dost pozdě...

Osobně se snažim co nejvíc jíst a pít. Co nejméně kyselé a ostré.
A pak čekám až to na mně přijde, položím kabel a je po všem. Takže moje rada je dojít si na záchod :-)).

Já mám kocovinu jenom když piju tvrdý nebo hodně piv za sebou, ale stačí to občas proložit matonkou a všechno je ok.

[QUOTE="Withman"]Příští víkend jedu na jednu chlastací akcičku, tak přemýšlím, že si koupím antiethanol 07. Má někdo zkušenost.?[/QUOTE]

Dali jsme si to všichni před našim maturákem. Těžko říct zda to účinkovalo, ale opravdu některý se vožrali jak dogy a vše ok a někteří stejně a druhý ráno bylo krušný. Ale na někoho to zabralo, ale je to tak trochu ruská ruleta :D.
astec (1823)|10.8.2008 18:18
během pití čehokoliv zavlažovat, protože chodíš na záchod a ztrácíš tekutiny a hlavně soli. Takže pít minerálky, nebo stačí i obyčejná voda. Po návratu domů napít se, šumivý celaskon, nebo celaskon s vápníkem, špetičku, ale skutečnš špetičku soli. Ráno horký silný přeslazený čaj, pak pít, protože hlava bolí nejvíce z nedostaku vody. Dopoledne polévku, ale ne tu ting - tjong. A jakýkoliv pohyb na čerstvém vzduchu
robky (3195)|10.8.2008 18:58
U mňa účinkuje staré dobré - klin sa klinom vybíja. Takže nejaké chladené, najlepšie 10° pivečko, dve, slovom päť:D
Klingacikx (1545)|10.8.2008 19:09
[quote=robky;150179]Takže nejaké chladené, najlepšie 10° pivečko, dve, slovom päť:D[/quote]
a do toho nejaký poldeci:D
ja to liečim tak, že ráno vyslopem pollitra čaju, niečim zajem a chytím sa nejakej roboty pri ktorej sa dobre rozkývam...
Keby som spal celý deň tak som rozbitý furt, najlepšie sa mi je rozkývať a večer spím ako dudek...
trodas (1753)|11.8.2008 11:14
Prevenci - nechodim na tahy :)
Ucinnost - 100% :D

Jinak kdyz blbou dlouho do noci (treba resim random postery... coz je pitomost prvniho radu) a boli me rano hlava, tak hrozny + kavu + rohlik a je to :) A studenou sprchu, samo.
johny__g (6387)|11.8.2008 11:35
[QUOTE=robky;150179]U mňa účinkuje staré dobré - klin sa klinom vybíja. Takže nejaké chladené, najlepšie 10° pivečko, dve, slovom päť:D[/QUOTE]

Pozor - první sice léčí ale druhé vrací do hry!

Přísun tekutin je jednoznačný, ten pomáhá. Ten jogurt je taky OK, po chlastu má člověk překyselený žaludek a jogurt to trochu napraví.

Anebo "v nejlepším přestat", to pak nemusíte řešit ranní kocovinu.
Gianelle (20)|11.8.2008 11:44
1)naučit se chlastat, aneb co komu sedne a v jakém množství, v případě potřeby během konzumace ředit nealkem, prokládat fyzickou aktivitou (tanec, přelézání hřbitovní zdi nebo svižný přesun do jiiné putyky)
2)po návratu voda, voda, voda
3)den poté - sprcha a instantní polívka
crasher.km (919)|11.8.2008 11:51
dobrý je Dobrý Hostinec od vitany, příprava cca 5 minut,stačí míchat a máš celkem dobrý jídlo,který i celkem na kocovinu pomáhá (v řecku sme to jedli pořád :D )
hippouss (246)|11.8.2008 13:17
po tahu nez jdu spat tam houpnu jeden brufen a hlava rano tolik neboli, nekdy i vubec :D
Zoidik (1405)|11.8.2008 13:54
Pokud to hodně přeženu a druhej den mám bolehlav ( což se až tak moc nestává ) tak si dám hrnek kávy a do půl hodiny jako by mi nic nebylo :-) Zkuste někdy, doporučuju ;-)
astec (1823)|11.8.2008 19:50
Proč vlastně bolí hlava
11.jpg
Sikil79 (429)|11.8.2008 20:26
[QUOTE=astec;150586]Proč vlastně bolí hlava[/QUOTE]

Oprav prosím ten obrázek. Máš to asi zkopírováno z nějakého náhledu.

Tohle pak vymažte, díky.
Encore1106 (424)|11.8.2008 20:33
Pár posledních akcí mi dopadlo tak, že jsem řídil buď rovnou z akce, nebo druhej den ráno, takže to jsem kalil Coca-Coly, nebo RedBully (bohužel chodíme do jednoho podniku, kde nás 0,25 Cola vyjde ze známosti na 25,-Kč, RedBull tak jako tak na 90,-, takže byby bylo lepší zahodit řidičák a jít se ztřískat:D).

Jindy to je tak, že piva a tvrdej pozdějc míchám (někdo řiká, že je to blbost, ale proložit pivka trochou (tři-čtyři za večer s kámoškou) Tequilly, nebo Turbem (stroh, hnědý cukr, víc jak dvě je sebevražda) [SIZE=2]mi nějak problém nedělá) s Colou, Bonaquou nebo zase RedBullem, případně nějaké koktejly s džusem a domu jsem zatim po svejch[SIZE=2] došel vždycky...:D[/SIZE]
[/SIZE]
robky (3195)|11.8.2008 22:00
[QUOTE=Encore1106;150606]a domu jsem zatim po svejch došel vždycky...:D[/QUOTE]

Niečo v štýle - položte mi ruky na zem a ja pôjdem sám :D ?

Ináč dobrá je káva s vytlačeným citrónom. S kolegom na jeho chajde si vždy počas chlastania varíme aj slepačí vývar (na ráno) - vďaka Bože za ten dar.
NHKG (1136)|11.8.2008 22:02
[QUOTE=Withman;150059]No já skoro ničím, takže jsem vždycky k nepoužití. Snažím se jíst a hodně pít, ale né vždy to pomáhá. Jednou jsem byl tak na šrot, že jsem nemohl sníst jídlo a pořádně se napít. Pokaždé když jsem to udělal, tak jsem se šel vyblejt...no a to bylo v práci...moc hrozný. :D
[/QUOTE]

Mi na toto stačí jak večer vypiju víc jak 6 piv 12°. Jediná prevence, na kterou jsem přišel, je hodně jíst večer i ráno. A v práci se mi to taky párkrát povedlo. Ale ani toto mě ještě neodradilo od pití alkoholu.