Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): kontrola konzistence disku

Neregistrovaný (0)|11.8.2008 11:07
Jméno tazatele: surda

Znění dotazu:
Dobrý den, mám měsíc nový notebook, windows vista a od včerejška se mi při každém spuštění zobrazí kontrola konzistence disku, do dvou minut je hotova, bez chyby, nepomáhá ani defregmentace disku, děkuji

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Dojigiri (1629)|11.8.2008 11:19
Zkus spustit jednou kontrolu disku manuálně, tj. příkazovou řádku a zadej [code]chkdsk C: /f[/code] bude to chtít zřejmě restart a po něm se to bude kontrolovat, jestli to pomůže (tj. po dalším startu po kontrole už by to šlo).

Jestli to bude dělat pořád, spusť regedit a koukni do klíče "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager" (jestli tam takovej bude, kdyžtak to opravte někdo kdo má Vistu jestli to tam je jinak, mám jenom XP) a v ní klíč "BootExecute", rozklikni a napiš co tam máš (případně můžeš dát pryč "autocheck autochk *" ale to moc nedoporučuju, sice to pak kontrolovat už nebude, ovšem ani v případě že ti to spadne a bude to potřeba).

Očividně ten disk má z nějakýho důvodu nastavenej dirty flag, takže je i možný že ti ho systém nějak nekorektně unmountuje nebo tak něco. Když to nepude zkus možná update ovladačů řadiče (často společně s ovladačem chipsetu - jestli je to Intel zkus stáhnout nejnovější ovladač tvýho chipsetu přímo ze stránek http://www.intel.com).
Neregistrovaný (0)|11.8.2008 21:09
v registru boot execute je napsáno autocheck autochk * lsdelete
mám tedy něco z toho vymazat aby se i nespouštěla kontrola konzestence disku při každém spuštění ? děkuji
robky (3195)|11.8.2008 21:45
Zrejme používaš AdAware od Lavasoftu, lsdelete je boot cleaner tohto programu. Takže pokiaľ ťa to otravuje, musíš v nastaveniach AdAware zrušiť túto kontrolu. Neviem však ako sa presne to nastavenie volá, musíš hľadať a prípadne sa ešte spýtaj. Už je to dávno čo som AdAware používal.
Neregistrovaný (0)|13.8.2008 12:27
nevíte někdo kdo používáte AD-Aware od Lavasoftu ja v tomto programu vypnout kontrolu konzistence disku? mám ho pár dní a ještě ho nemám prokouknutý. v regeditu: "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contr ol\Session Manager" v klíči BootExecute
je boot cleaner tohoto programu. Mám jej tam odsud jednoduše vymazat nebo to jde nějak přes ten AD-Aware? Nebo to jde i nějak úplně jinak?...neustále po spuštěn počítače probíhá kontrola konzistence disku
Dojigiri (1629)|13.8.2008 15:11
Je tam:

autocheck autochk * lsdelete

anebo

autocheck autochk *
autocheck lsdelete

?

Pokud ten druhej případ (jak by to mělo údajně bejt), zkus prostě smazat tu řádku autocheck lsdelete (nemaž nic jinýho!) a restartovat. Pokud ten první případ, lsdelete imho nemá ve stejný řádce za autochk co dělat tak to smaž (jenom lsdelete, autochk * tam nech).
Neregistrovaný (0)|14.8.2008 11:29
je tam:

autocheck autochk *
Isdelete

a když jsem smazal Isdelete a restartoval, nic se nestalo, kontrola chtěla proběhnout znova