Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

ATI Mobility X1600 TAKTOVANIE

Mitisko (5)|17.8.2008 16:50
Prosim o pomoc.Vlastním notebook Asus Z92J kde mám graficku kartu X1600 256MB len čo ma strašne štve že frekvencia jadra je len 425MHz a pametí 351MHz(DDR2). Notebook nemá absolutne problemi s chladenim len je chranený voči taktovaniu ATI tools nepomáha nevie zistiť ani prekvenciu. Prosim poradte mi ako by som mohol tu grafiku nataktovať ? predtym som mal notebook s X700 a z defaltných frekvenciach jadro/ram 300/350 som dostal 411/406 čo bol citelný rozdiel... No tu u Asusu je to nejak chranené alebo čo neviete mi poradiť ako sa to dá obysť ? Nejaky ovladač alebo program ... Píšte mi sem a ešte lepšie na mail [email]mitisko@yahoo.com[/email] dakujem
grapherX (888)|17.8.2008 17:09
A k čemu potřebuješ taktovat grafiku. Na normální práci musí stačit v default taktech. Pokud hraješ hry, tak to už důvod má. Jinak zkus taktovat pomocí RivaTuner ... Jaké máš ovladače nainstalované.
xmarek (1676)|17.8.2008 18:37
Změna frekvence procesoru nebo grafické karty je dobrá cesta poslat notebook do věčných lovišť. Pokud máte hodně peněz doporučuji notebook někomu věnovat a koupit si nový výkonnější.

Nicméně Asusy jsou známí výrobci topení. Počkej pár měsíců a uvidíš jak má výborně vyřešené chlazení. :D
speedsnail (4876)|17.8.2008 18:47
To sou rady.. :-/ Taktoval minulý NB bez problémů, nevidím důvod proč by měl nový shořet do pár měsíců. Chce to vyzkoušet různé prográmky. Ati Tray Tools, Rivatuner atd.. Samozřejmě nejnovější verze.