Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problem s APC UPS

kikloop (140)|21.8.2008 16:10
Zdravim,

nevyzna sa tu niekto v zaloznych zdrojoch APC ??

Mam APC CS 350 USB - http://www.apc.com/resource/include/techspec_index.cfm?base_sku=BK350EI

Napojil som na zdroj len monitor na prepetovu ochranu a dost casto sa mi stava, ze zdroj sa preipina na baterku a spet na odber zo siete.. Niekedy to je aj 10x za minutu.. Je mozne, ze to sposobuje nekvalitny rozvod? Alebo je cas vymenit baterku? Kontrolka vymeny baterie alebo pretazenia nikdy nic nesignalizovala.
Ak som mal k UPS pripojeny PC tak sa mi par krat stalo, ze sa natvrdo vypol :(
Baterka stoji cca 700Kc takze by som ju nerad kupoval zbytocne.. UPS uz urcite ma cca 3 roky.. Zivotonost podla APC je 3-5 rokov
pas!k (3765)|21.8.2008 16:14
Sazel bych na baterky .. u tech levnejsich apc je to celkem bezne .. pokud mas v okoli nejakou firmu ktera to prodava zkus se s nima domluvit jestli ti na to nemrknou pak rovnou koupis nove a oni ti to i zkalibruji ..
r34ktor (7477)|21.8.2008 16:42
[QUOTE=kikloop;154090]Napojil som na zdroj len monitor na prepetovu ochranu a dost casto sa mi stava, ze zdroj sa preipina na baterku a spet na odber zo siete.. Niekedy to je aj 10x za minutu.. Je mozne, ze to sposobuje nekvalitny rozvod? Alebo je cas vymenit baterku? Kontrolka vymeny baterie alebo pretazenia nikdy nic nesignalizovala.[/QUOTE]
To bude tím rozvodem, respektive kolísáním napětí v síti. Vadná baterie se projevuje tak, že UPS po přepnutí na ni klekne (nevydrží zařízení napájet).

U APC UPS se dá nastavit hraniční napětí pro přepnutí na baterii. Postup je uveden v manuálu.
KEOSAN (958)|21.8.2008 17:33
Tiez sa priklanam k tomu, ze to bude rozvodom. Mozno iskriaca stara zasuvka, kde boli hlinikove obvody.
Pripadne, ak je pretazeny rozvadzac, ci napajane z podobne zle pripevneneho obvodu, moze to robit problem v celom obvode. Apropo, ked je tam ziarovka na tej istej zasuvke, nedochadza tam k stmievaniu, blikaniu ?

Co sa tyka tej UPSky, tak je to offline UPSka. Tie NEVYKRYVAJU podpatie. Cize vypadok tam musi byt uz dost velky, aby to preplo na UPSku. Dovtedy si s tym musi poradit zdroj. A ak si neporadi, tak nasleduje restart, zamrz... Tieto offline UPSky, pokial sa jedna o kolisanie v sieti, nezabezpecia vykrytie zakolisania siete, takze o ziadne zabezpecenie stabilneho chodu PC z ich strany sa nekona...

Taketo funkcie splnaju skor uz line interactive UPSky, ako su APC Smart vsetky. Alebo z APC Back iba rada RS. U inych druhov UPSiek sa to casto oznacuje aj ako AVR obvod, automatic voltage regulation.

Odporucam postup:
prezriet el. rozvody, zasuvky, dotiahnut v nich sroby, pozriet zapojenie ci to je zapojene od inych zasuviek, prezriet cely rozvod. Potom prekontrolovat zapojenie v rozvadzaci, pripadne z rozvadzaca natiahnut si novy kabel, popri stene pod kobercom.

K tej offline slabej UPSke by som uz nekupoval ani baterku, ked je mozno kupit napr. lacnejsie line interactive UPSku, napr. nejake Trust 1000VA alebo 950VA
http://shop.bestpc.cz/?Mode=Sti&StiId=71369

Ta 350VA UPSka, ak je tam este zapojeny aj monitor, moze pracovat na hranici unosnosti, zeby sa chvilkovo mohla aj pretazovat.
kikloop (140)|22.8.2008 08:10
Je to komunisticky panelak, takze rozvody budu na 99% hlinikove a zapojenie "profesionalne". Uz som menil rozvody v obyvacke.. vsetky kable boli zlto-zelene :) Takze viem co ma caka.. :(

Skusim nastavit tu citlivost UPS.. Niektore vyssie modely to umoznuju nastavit v PowerCute app, a na serveri nam to krasne ukazuje aj grafy.. Ale to je uz ina trieda :)
ICEBOSS (3435)|23.8.2008 19:43
co je to za monitor? tahle mala UPSka toho moc neutahne... v softu od APC se da nastavit citlivost. co ti tam pise, je je duvodem chodu na baterii?
astec (1823)|24.8.2008 18:44
[QUOTE=kikloop;154090]Zdravim,

nevyzna sa tu niekto v zaloznych zdrojoch APC ??

Mam APC CS 350 USB - http://www.apc.com/resource/include/techspec_index.cfm?base_sku=BK350EI

Napojil som na zdroj len monitor na prepetovu ochranu a dost casto sa mi stava, ze zdroj sa preipina na baterku a spet na odber zo siete.. Niekedy to je aj 10x za minutu.. Je mozne, ze to sposobuje nekvalitny rozvod? Alebo je cas vymenit baterku? Kontrolka vymeny baterie alebo pretazenia nikdy nic nesignalizovala.
Ak som mal k UPS pripojeny PC tak sa mi par krat stalo, ze sa natvrdo vypol :(
Baterka stoji cca 700Kc takze by som ju nerad kupoval zbytocne.. UPS uz urcite ma cca 3 roky.. Zivotonost podla APC je 3-5 rokov[/QUOTE]

Asi bych začal tím, že si vemu mašinu a zkusím delší dobu měřit co leze ze zdi. Pokud máš známé elektrikáře tak by mohli pučit mašinu se zapisovačem. Pak bych řešil další. Samozřejmě přímo ze zdi a vv okruhu bych nemněl pračku či mrazák..