Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Kolik by jste byli ochotni zaplatit za on-line film?

HiLow (1000)|23.8.2008 22:28
Zajimalo by me, kolik by jste byli ochotni zaplatit za on-line film, v pripade ze by se distribuce filmu ubirala prevazne timto smerem. Beru taky v potaz, ze by prumerna rychlost DW byla kolem 50 Mbit, coz by snad za dva, tri roky mohlo byt.:notsure Nekamenujte me vsichni, kterym se rychle pripojeni nedostava..
Maximus12 (763)|23.8.2008 23:18
Tak zálaželo by to na filmu, pokud by se jednalo o nějaké nové filmy co by mě zajímali, tak bych byl ochoten dát tak do 50 Kč víc asi ne.. Takhle bych shlédl asi jen pár filmíků, těch zajimavech a asi bych to pak moc nevyužíval.
cool.user (2822)|23.8.2008 23:18
Zalezi na kvalite filmu, datu vydani a na tom jake budu mit prava.

Jestli by se jednalo o jedno zkouknuni tak radove 20-50kc, jestli by to byl full download s neomezenym poctem prehrani tak klidne i dvojnasobek. Ale vic jak 100kc (a to jen v pripade fakt kvalitniho filmu a to jeste novinky) bych asi fakt za download nedal, to uz si radsi zajdu do kina.
HiLow (1000)|23.8.2008 23:25
[quote=cool.user;154843]Zalezi na kvalite filmu, datu vydani a na tom jake budu mit prava.

Jestli by se jednalo o jedno zkouknuni tak radove 20-50kc, jestli by to byl full download s neomezenym poctem prehrani tak klidne i dvojnasobek. Ale vic jak 100kc (a to jen v pripade fakt kvalitniho filmu a to jeste novinky) bych asi fakt za download nedal, to uz si radsi zajdu do kina.[/quote]

Tak v tomhle se s tebou ztotoznuji, jen bych dal radove 10-20 Kc (u novinky klidne 50) za jednorazove shlednuti a do 70 Kc bez omezeni.
Myslim si, ze kdyby takhle zacali distributori uvazovat a nevyhazovali miliony za ochrany, tak by byli spokojeni vsichni.
xmarek (1676)|24.8.2008 00:33
Nic. Osobně upřednostňuji koupi filmu v distribuční síti. Přece jen mi to dává větší svobodu. Navíc mi současná kinematografie nepřipadá nijak atraktivní a pochybuji, že filmy které sleduji jsou divácky tak atraktivní, aby se jim to vyplatilo.

Naštěstí pro ně je takových bláznů málo. :D
Withman (1337)|24.8.2008 01:33
Já jsem již tuto službu jednou využil, tenkrát s tím začal Telecom...

Jinak jak bylo řečeno, tak záleží především na právech...

- pokud by film měl např. možnost 2 - 3x přehrát - cca 30 - 50Kč - jako videopůjčovna
- pokud jen jednou - 20Kč - víc nic
- pokud bych si s ním mohl dělat co chci - 100 - 200Kč - jako když si koupím DVD, ale bez bookletu

Osobně bych si i klidně připlatil za HD kvalitu - 720p či 1080p, klidně i 100% k cenám, která jsem napsal.

U HD filmů vidím problém ve velkém objemu dat, stahování takovýchto filmů by bylo již na delší dobu...:thumbdown