Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Diskuse o Yeong Yang Cetus 5601 ze sezamu recenzi skrini

Logout (4018)|28.7.2008 11:54
No, za ty peníze souhlasím, že je to luxus (jedna z málo levnejch, která je asi lepší než má oblíbenkyně EC). Ale nelíbí se mi tam disky otočený o 90° - ucávaj vzduch zepředu. IMHO když nemá skříň spešl řešení jako např. chieftec (větráček za diskama), tak je lepší mít disky klasicky, tu chvilkovou nepohodu při montování člověk přežije a fouká to líp (nemluvě o možnosti použít klasický sata kabely a jednodušším vedení kabelů).
Naopak bych vyzvedl dobře provedený perforace - i když u předního ventilátoru by nemusela bejt žádná,
kvalitní lišty pro uchycení disků (na pohled o dost lepší než u dost dražších skříní (TT, CM)) a bytelnost. Škoda, že ji maj tak málo.
Withman (1337)|28.7.2008 11:58
[QUOTE=Logout;146211]No, za ty peníze souhlasím, že je to luxus (jedna z málo levnejch, která je asi lepší než má oblíbenkyně EC). Ale nelíbí se mi tam disky otočený o 90° - ucávaj vzduch zepředu. IMHO když nemá skříň spešl řešení jako např. chieftec (větráček za diskama), tak je lepší mít disky klasicky, tu chvilkovou nepohodu při montování člověk přežije a fouká to líp (nemluvě o možnosti použít klasický sata kabely a jednodušším vedení kabelů).
Naopak bych vyzvedl dobře provedený perforace - i když u předního ventilátoru by nemusela bejt žádná,
kvalitní lišty pro uchycení disků (na pohled o dost lepší než u dost dražších skříní (TT, CM)) a bytelnost. Škoda, že ji maj tak málo.[/QUOTE]

S tím chlazením disků nesouhlasím. Je velmi dobré. Disky se vkládají do klece velmi dobře a vepředu je 12cm větrák, který je dokáže velmi dobře zchladit...nasávý studený vzduch jde přes disky do casu...nejideálnější řešení...
Logout (4018)|28.7.2008 13:58
whitman: Neříkam, že to nezvládne uchladit disky. Říkám, že kdyby ty disky byly normálně, tak větráku stačí nižší výkon (=větší ticho) na stejný schlazení, protože vzduch bude mít menší odpor. To chlazení není špatný (ta šachta je udělaná vcelku rozumně a jinak tam vzduchu moc nezavazí, takže rozhodně nadprůměr), jen by prostě mohlo bejt lepší, no :-)
Že se tam disky dávaj líp souhlasim - ale to běžnej člověk dělá jednou za uherák (a s dnešní kapacitou flashek a penetrací NTB v podstatě skoro nikdy).
Withman (1337)|28.7.2008 13:59
[QUOTE=Logout;146253]whitman: Neříkam, že to nezvládne uchladit disky. Říkám, že kdyby ty disky byly normálně, tak větráku stačí nižší výkon (=větší ticho) na stejný schlazení, protože vzduch bude mít menší odpor. To chlazení není špatný (ta šachta je udělaná vcelku rozumně a jinak tam vzduchu moc nezavazí, takže rozhodně nadprůměr), jen by prostě mohlo bejt lepší, no :-)
Že se tam disky dávaj líp souhlasim - ale to běžnej člověk dělá jednou za uherák (a s dnešní kapacitou flashek a penetrací NTB v podstatě skoro nikdy).[/QUOTE]

Myslíš, aby ty větráčky byly jako v bočnicích.? Jako to máš Chieftec.? Myslím pro to chlazení HDD.
ICEBOSS (3435)|28.7.2008 14:21
[quote=pas!k;146201]Kde se ta bedna da koupit? Co jsem pokukoval po brnenskych eshopech kde beru nikdo to nevede.[/quote]
http://www.hifishop.cz maji ji k dodani asi do 2 dnu :-), prodejna je na hybesove.
Logout (4018)|28.7.2008 15:37
whitmann: jjo - myslim, že chieftecy maj dobrej koncept. Přes disky (data => nejceněnjší, co v PC je) hnát vzduch pomalym větrákem rovnou ven (skrz díry v bočnicích) a pro GPU/CPU nabírat čistej chadnej vzduch přes bočnici. Neměřil jsem, jestli je to opravdu tak dobrý, ale logicky mi vychází, že (alespoň částečně) oddělený komory jsou lepší (čerstvej vduch, kratší cesta vzduchu => menší odpor, každej větrák žene svuj vlastní proud vzduchu, takže ve výsledku je toho "proudu" v case víc). Ale samotnýho by mě zajímaly praktický testy, jestli to tak je - teorie je občas jen teorie :-D
ralen (95)|23.8.2008 23:45
Mate někdo doma Yeong Yang Ara YY-5605 černá
http://www.hifishop.cz/DetailPage.asp?DPG=118122

potřebuju zjistit jestli tam narvu chladic ThermalRight IFX-14
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

s ventilatorem Noctua NF-P12-1300
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
20901427.jpg
Withman (1337)|24.8.2008 01:52
[QUOTE=Logout;146288]whitmann: jjo - myslim, že chieftecy maj dobrej koncept. Přes disky (data => nejceněnjší, co v PC je) hnát vzduch pomalym větrákem rovnou ven (skrz díry v bočnicích) a pro GPU/CPU nabírat čistej chadnej vzduch přes bočnici. Neměřil jsem, jestli je to opravdu tak dobrý, ale logicky mi vychází, že (alespoň částečně) oddělený komory jsou lepší (čerstvej vduch, kratší cesta vzduchu => menší odpor, každej větrák žene svuj vlastní proud vzduchu, takže ve výsledku je toho "proudu" v case víc). Ale samotnýho by mě zajímaly praktický testy, jestli to tak je - teorie je občas jen teorie :-D[/QUOTE]

Mě se to osobně moc nelíbí, koncepčně to není špatné, ale vidím problém, že tam jsou myslím 92mm větráky a takové Noctua nedělá, raději bych chtěl 120mm.

Myslím si, že nasávání přes disky zepředu je koncepčně zažitější a učinné, páč se do casu dostane chladnější vzduchu, pokud tedy před větrákem nejsou 4 disky od Seagatu. :D
ralen (95)|24.8.2008 10:05
Tu Noctuu jsem měl na mysli připevněnou na tom chladiči term... jde mi o to že chladič vypadá mostrozně jestli vůbec pujde zavřít case jestli ho tam bubec narvu :)

budu tam mít
Mobo: EP 35 DS3
dual 2 core 8400
A data 2x2Gb
grafiku:HD 4850
zdroj Enermax PRO82+ 425W
decried (61)|24.8.2008 22:41
Fakt super skrinka, s takou CM Elite to nejde porovnat. Vyhodil som TT Soprano, kupil YY-5603 a nelutujem. Plech je rovnaky, cena polovicna, bezskrutkova montaz je funkcna. V Soprano boli pouzitelne iba lyziny na 5.25".

Chladenie diskov je OK. Momentalne mam teploty 37° Stary SATA 80GB Maxtor, 30° 320GB Samsung. V izbe mam tak 22 - 23°, pred HDD je Noctua NF-P12 doskou regulovana na 800ot/min aktualne.

Windtunel je fajn, pouzivam tichy box chladic ku Pentium Dual-Core (nie niesom hluchy, fakt je tichy), oproti skrine bez tunela je teplota CPU a chipsetu nizsia. Ale chce to filter na vstupe inak tam bude kilo prachu.
robky (3195)|24.8.2008 22:47
[QUOTE=Withman;154883]Mě se to osobně moc nelíbí, koncepčně to není špatné, ale vidím problém, že tam jsou myslím 92mm větráky a takové Noctua nedělá, raději bych chtěl 120mm.
[/QUOTE]

Ale dělá - viz.
ICEBOSS (3435)|24.8.2008 23:04
chlazeni disku je uplne OK, je mezi nima celkem dost mista.
Withman (1337)|25.8.2008 07:34
[QUOTE=robky;155131]Ale dělá - viz.[/QUOTE]

Super, jsem ani netušil. :eek: