Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

nastavení asus 8800gts

marekpevný (347)|27.8.2008 12:40
Ahoj.zajímalo by mě kde se dají nastavit otáčky ventilátoru na této grafice.popř. teplota při které se ventilátor rozjede na plný výkon.Jinak teplotu mám bez zatížení 65 stupnů při zatížení kolem 80.No a jěště by mě zajímalo jestžli by mi padla záruka kdybych tam instaloval jinej chladič.Díky
husky14 (4214)|27.8.2008 12:52
Chladič tam nainstalovat můžeš, jen nesmíš porušit žádnou pečeť, kterou některý karty (typicky Gainward) na chladičích mají. Pro případnou reklamaci si originální chladič schovej a v případě potřeby ho tam vrátíš....

Nastavování otáček fanu se dá dělat softwarově nějakou utilitkou. Asus žádnou takovou nedodal? Tak můžeš zkusit Rivatuner nebo třeba Expertool ;)
jano555 (126)|27.8.2008 15:47
Otáčky ako aj časovacie frekvencie môžeš nastavovať v NVIDIA Control Panel.
Pavel Boček (4169)|27.8.2008 16:27
Jo, Experool je na to bezva :) Referenční (jako že se jiná ani nedělá) GTS (512 MB) žádnou pečeť nemá.
marekpevný (347)|27.8.2008 18:07
Tak jsem stáhl ten expertool.Já vím že se ptám blbě ale to nastavení fixních otáček-tomu rozumím ale co ty dynamické?Popište mi to prosím jako polopatě:-)))))Myslel jsem že někde nastavím aby ventilátor zvýšil intenzitu po přesáhnutí 70 stupnů.Dík za radu a trpělivost