Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

nejde siet :( plz help

Obumbrata (57)|25.10.2006 23:32
mam router na adsl pripojenie ktory funguje normalne a poskytuje net 4 pc ktore su donho priamo zapojene. Net ide. ale problem je s tym ze ti pc sa nevedia spojit ani pingnut :( ked sa chcem dostat do "worgoup pc" tak mi vypise ze "HOME is not accessible.You might hav not permision to use this network resource.The list of servers for this workgroup is not availible" ale net pri tom ide. na zvysnych pc su 3 win XP a jedna 2000ka.
Pridavam aj obrazok s nastavenim routra. pokial chcete blizsie info tak povedzte na co som zabbudol :)
Clipboard01.jpg
Wlcheck (86)|26.10.2006 08:08
Zdarec,
podivej se, jestli ten router nema blokovani pristupu z jednoho LAN portu na druhy (nektera AP to napriklad maji), pokud ano, tak to potom vypnout. Dale, pokud je na pocitacich zapnuty Firewall tak ten blokuje ping pozadavky. A nebo vyzkouset zapojit pocitace jenom pres switch a ten az potom do modemu.
Obumbrata (57)|26.10.2006 12:14
no ten routere je i zaroven switch 10/100 a vypisuje ze "ethernet status:UP"
ako by sa to blokovanie portov malo volat ? a ake porty mam hladat ? firewall je na dvoch a na tych je aj nod ale ani tie zvysne dva nejde zosietovat (oba XP).

Ale uz sa mi podarilo dostat do worgroup kde mam list pocitacov v sieti moj ide prehliadat a na zvysne sa nedostanem pise ze " is not accessible.You might hav not permision to use this network resource.The network path was not found "
Wlcheck (86)|26.10.2006 12:45
to musi blokovat ty firewally. Zkus si nainstalovat na jeden z tech "nekomunikujicich" pocitacu nejaky FTP server a zkus se pripojit z jineho na nej. Pokud toto pujde, tak je chyba nekde ve filtrovani firewallem

EDIT: jeste jsem si vzpomel, ze obcas videni pocitacu zlobilo, pokud se nesdilela alespon jedna polozka...