Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sestavy, notebooky a PDA: notebook pro architekta

Neregistrovaný (0)|28.8.2008 20:48
Jméno tazatele: minaka

Znění dotazu:
Ahoj,
moc prosím o radu při výběru notebooku. Potřebuji ho hlavně na 3D programy (CAD, Artlantis...). Cenově bych se chtěla vlézt do 30 tis.(možná trochu víc). Tápu v grafických kartách, protože je jich už mnoho a na laika přemnoho...měli byste nějakého tipa buď na grafickou kartu nebo případně notebooka? Najít toho pravého ještě s operačním systémem Ultimate nebo Bussines je fakt výkon...
díky moc

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
elpsycho (1602)|28.8.2008 22:21
Jestli není mobilita nutností, tak notebook je nesmysl - stejný výkon stojí mnohem víc peněz, rozšiřitelnost je minimální a model který by se výkonově konkuroval stolnímu PC za 30000,- už ani neexistuje. Krom toho je notebook neergonomický - na maličkém displeji se těžko bude pracovat stejně pohodlně jako na stolním 20+ palcovém monitoru. Samozřejmě i k notebooku jde připojit externí displeji, ale jestli přenosnost není nutná, nevidím důvod proč si komplikovat život. Pro pořádek - v rozpočtu se teda počítá i s monitorem nebo monitor už máte? Ještě by bylo dobré napsat jaké přesně používáte verze těch programů, jestli by fungovaly i na 64-bitovém operačním systému.
elpsycho (1602)|29.8.2008 07:37
Asi jsem byl nějaký přepracovaný a uniklo mi, že vybíráte jen a pouze notebook, ne notebook nebo počítač.
Zkusil jsem něco nakonfigurovat na stránce Dellu, myslím že s kvalitou problém nebude a kdyby něco, jejich záruka u zákazníka může ušetřit hodně nervů. V rámci rozpočtu je to asi nejvýkonnější co se dá vymyslet. Nejvýkonnější procesor s ještě rozumnou cenou, dostatek paměti, Vista Ultimate, 17" monitor (jde připlatit ještě za rozlišení 1920x1200, ale řekl bych že pak už budou body moc malé). Disk sice menší ale se 7200 ot/min, což je zásadní pro jeho výkon. Grafika HD3650 je slušná, nevím jestli konkrétně vaše programy by nějakým způsobem profitovaly z drahých profesionálních verzí grafik (FireGL u ATI, Quadro u Nvidie), ale spíš tipuju že ne.
dell.PNG