Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Software: Nejdou prepinat jazky

Neregistrovaný (0)|8.9.2008 21:08
Jméno tazatele: Michal

Znění dotazu:
Jednoho krasneho dne (dnes), jsem potreboval prepnout z ceskeho rozlozeni klavesnice na anglicke, klasicky zmacknu ALT+TAB, jenze nic se nestalo. Kouknu a ono neni moznost prepnout klavesnici ani na hlavnim panelu (dolni lista win). Samozdrejme, prvni co me napadne je zkontrolovani Mistni a jazykove nastaveni, jenze tam vypada vse jak ma byt. Anglicky i cesky jazyk jsou nainstalovany, prepinani nastaveno na ATL+TAB, panel jazyku nastaven na okraj hlavniho panelu..
Potom jsem zkusil nastavit anglicke rozlozeni na CTRL + 0 a ceske na CTRL +1 a tohle slo. Jenze ja bych to potreboval defaultne na prepinani mezi jazyky ALT+TAB a ne prepinani na anglicky a cesky.
Diky za rady

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Vista sp1
mstejska (2912)|8.9.2008 21:18
Alt tab prepina mezi okny. Alt + Shift prepina mezi jazyky. pokud jsi to teda nezmenil
Neregistrovaný (0)|8.9.2008 21:20
Jasne, moje chyba. Spravne tam ma byt samozdrejme ATL+SHIFT. Nevim proc, ale vzdy kdyz to pisu, tak se mi to plete. Ale mackam to vzdy spravne :-). Ale kazdopadne to neresi muj problem
Challenger_ii (192)|8.9.2008 21:50
[QUOTE=Neregistrovaný;159781]Jasne, moje chyba. Spravne tam ma byt samozdrejme ATL+SHIFT. Nevim proc, ale vzdy kdyz to pisu, tak se mi to plete. Ale mackam to vzdy spravne :-). Ale kazdopadne to neresi muj problem[/QUOTE]

Vytvoř nový účet a přihlas se do něj. Pak vyzkoušej přepínání CZ-EN.
mstejska (2912)|8.9.2008 22:40
No a jeste blba otazka: ALT + SHIFT nemas nic prirazeno nic jineho? Podobnou vec mi delaly stare drivery od ati. mely shortcut na ALT + F5. A to tak v totalcommanderu nefunguje komprese na zkratkovou klavesu
Dojigiri (1629)|9.9.2008 07:54
Nevim jestli ve Vistě je to stejný (Vistu nemám), v XP je to tak, že za panel jazyků dole v liště je zodpovědnej program CTFMON.exe, kterej se spouští z klíče HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run. Už se mi jednou stalo že se mi smazal a pak přestalo fungovat i přepínání Alt+Shift.
mstejska (2912)|9.9.2008 07:56
No ale mu prepinani funguje na CTRL + 0 a ceske na CTRL +1. Viz nahore. Pak by mu nefungovalo ani tohle.
Neregistrovaný (0)|9.9.2008 09:20
Tak jsem manualne spustil CTFMON.exe a funguje to. Moc dik....
mstejska (2912)|9.9.2008 09:40
Tak to se teda omlouvam za mateni. Predpokladal jsem, ze kdyz ti funguje prepinani CRLT + 0 a 1. Tak CTFmon bezi.
PS: To Dojigiri dluzim ti RB. Porad ti ho nemuzu udelit.