Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): Zadne programy v DVBViewer + Technisat HD2

Neregistrovaný (0)|11.9.2008 09:47
Jméno tazatele: Brin

Znění dotazu:
Zdravim,
poridil jsem si Technisat HD2 + CI slot od Technisatu pro prislusny model + CA modul Technisat pro Cryptoworks dekodovani. Instalace bez problemu, ovladace se natahly z netu (prakticky jsem jel podle navodu od Technisatu). Software (DVBViewer) jsem instalnul z CD od Technisatu.
Talir je natoceny aby chytal 23.5" a 28.5" (dualni konvertor). Na TV vse jede bez problemu. DVBViewer mi ale neni schopen najit ani jeden kanal na vubec zadne druzici. Kabel od konvertoru k PC je cca 35 metru.
Mel bych udelat neco specialniho?
Verze DVBVieweru je 4.4.3.17. Operacni system Windows Vista Ultimate SP1 64-bit aktualizovany k dnesnimu datu.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
MSI x48 Platinum, C2Q Q9450, 4GB RAM DDR3 Patriot, BFG 8800GTX, Creative X-Fi Titanium, Technisat Skystar HD2

Windows Vista Ultimate SP1 64-bit, DVB Viewer 4.4.3.17
mstejska (2912)|11.9.2008 10:00
A v DVBVieweru to mas nastaveno spravne myslim DiSEqC. Tzn na pro kazdy prijmac (konvertor) musis mit nastaveny v DiSEqC.
koudy66 (8)|11.9.2008 11:54
DiSEqC jsem zatim zkousel Pos B/Opt A a opacne (Pos A/Opt B).
mstejska (2912)|11.9.2008 12:11
A mas i normalni prijmac? Mel jsem podobny problem s HAUPAUGE HVR 3000. Mam na Parabole 3 konvertory (bohuzel mi ted funguji jenom 2) a DVB Dream mi najde kanaly pouze z jednoho konvertoru. Problem je prave v DiSEqC. DVBDream si proste s moji kartou nerozumi tak dobre aby nasel i kanaly s druheho konvertoru. Jinak orig prehravac od karty najde kanaly na obou konvertorech. Pouzivam jeste ProgDVB. Ten je taky dobry. Zkus to treba s nim.
Nebo pokud mas normalni DVB prijmac mimo pc tak zkus jestli ti vubec funguje parabola a konvertory.
koudy66 (8)|11.9.2008 13:11
[QUOTE=mstejska;160439]A mas i normalni prijmac? Mel jsem podobny problem s HAUPAUGE HVR 3000. Mam na Parabole 3 konvertory (bohuzel mi ted funguji jenom 2) a DVB Dream mi najde kanaly pouze z jednoho konvertoru. Problem je prave v DiSEqC. DVBDream si proste s moji kartou nerozumi tak dobre aby nasel i kanaly s druheho konvertoru. Jinak orig prehravac od karty najde kanaly na obou konvertorech. Pouzivam jeste ProgDVB. Ten je taky dobry. Zkus to treba s nim.
Nebo pokud mas normalni DVB prijmac mimo pc tak zkus jestli ti vubec funguje parabola a konvertory.[/QUOTE]

No set top box dneska vymotam od televize a zkusim jestli tam je vubec signal. Pokud tam bude tak mam bud spatne nastaveny PC nebo je moc slabej signal a karta do PC nema zesilovac (coz je myslim bezna vec). Jde to ale aby byla mala sila signalu smerem od satelitu k televizim/PC?
mstejska (2912)|11.9.2008 13:17
Jo to bude nejlepsi. On ten zesilovac je vlastne v konvertoru (aspon myslim, vzdyt se tam tlaci docela dost voltu). Ted jsem si vsiml delky kabelu. To je docela dost. Pokud ti nepojede ani settopbox tak je to asi tim a chtelo by to mozna nejaky zesilovac. Jinak ti poradim lepsi forum o satelitech, http://www.cssf.cz/index.php. Tohle je docela dobre.
koudy66 (8)|11.9.2008 23:27
Takze ProgDVB skvela rada. Prinejmensim jsem v nem zjistil ze mam signal 67% a kvalitu signalu prakticky 100%. Z toho bych usoudil, ze zesilovac potreba neni. Dal bych i odhadl ze timhle jsem i otestoval tuner samotny protoze pokud je to schopny zmerit signal tak pravdepodobne bude fungovat (ale platit to nemusi zatim jeste).
Na set top boxu samozrejme funguje vse jak ma.
Nicmene problem trva. Ted uz mam signal, ale porad nemam kanaly.
koudy66 (8)|11.9.2008 23:56
Tak jeste doplnim obrazek ze scanu
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Je to polozka : Channel list -> Channel search -> Astra 1E/3A
Predpokladam ze Signal je sila signalu a Quality je kvalita signalu ktery jde do Skystaru.
koudy66 (8)|12.9.2008 08:37
Z vyse uvedeneho vyvozuju ze mam spatne nastaveni softwaru a ze veskery hardware je v poradku. Problem je podle me v DiseqCu jenze nevim jako to opravit. Vzal jsem CT24 v DVBVieweru a ulozil ho 7x pro vsechny nastaveni DiseqC. Ostatni hodnoty vsude stejne. Nejelo to nikde. Takze mam mozna nekde jinde spatne nastaveni (jinde nez v nastaveni primo kanalu).

Ovladac HD2 mam 1.1.0.402.
mstejska (2912)|12.9.2008 08:50
Jeste se podivam jak to mam doma nastaveno a kdyz tak ti sem dam screenshot. nastavani. (vecer)
koudy66 (8)|14.9.2008 00:42
Takze jsem sundal monoblok z talire a dal tam misto toho normalni sing convertor s 1 vystupem. Tim jsem vyradil potrebu nastaveni DiseqC. Situace se ovsem nijak nezmenila tzn. signal mam ale kanaly ne. Ted uz jsem vazne ve slepe ulicce a nevim kam dal. Neni co vyzkouset.