Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Paměti: usb paměť

Neregistrovaný (0)|17.9.2008 12:17
Jméno tazatele: tompas

Znění dotazu:
Dobrý den.
V počítači z nějakého záhadného důvodu nemohu spoušťět Usb paměti ani nenačtu telefony přes Usb (přez blututh ale ano). Záhadou je, že přez Usb mi jede tiskárna, přenosný hardisk 160GB myš, klávesnice a další zařízení. Jen mi nechce žádné Usbéčko žádné načíst"malé" Usb paměti. Další záhadou mi je, že tyto malé paměti se mi zobrazí dole v liště (odebrání velkokapacitního zařízení) a ve správě disků, kde je mohu po přejmenování otevřít. Nevím jestli při odinstalaci programů které jsem prováděl mi nějaký program neuletěl. Ještě nedávno se mi otevřela jakákoli paměť ihned po vložení do Usb. Pokud někdo víte co s tím budu rád za radu, nikdo z mého okolí neví co s tím. Předem díky

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Mám tři roky starý počítač s operačním systémem Windows XP
Nepi (26)|17.9.2008 13:04
Tipoval bych to na čtečku paměťových karet. Máš tam nějakou?
Pokud ano, podívej se do správy disků a změň si písmenka u té čtečky ( minimálne to první v abecedě, ale klidně můžeš všechny ) na nějaké na konci abecedy ( když to uděláš obráceně a písmenko změníš u flashky, musíš to dělat pokaždé, když si to změníš u čtečky, bude to už na stálo ). Flash disky si automaticky přiřadí první písmenko po HDD a CD-ROM, ale už je nezajímá, pokud je toto již obasezeno jiným zařízením - typicky práve čtečkou karet. Dej vědět jestli to pomohlo.
Pokud čtečku nemáš tak zkusíme přijít na něco jinýho :)
Logout (4018)|17.9.2008 13:18
A nebo jednodušejc - změň písmenko u toho usb disku :-) Ono i když nemáš čtečku - prostě se koukni do správy disků, jestli tam je zmíněná USB mechanika. Jestli je, tak ji přiřaď libovonlý písmenko (jiný než volný nepůjde), jinak se ozvy.
Nepi (26)|17.9.2008 13:42
Logout to samozřejmě udělat můžeš, ale bude to platit pouze pro tu jednu flashku ( nebo možná ten jeden typ ). Pokud tam pak dáš jinou tak to můžeš nastavovat znovu ;)

Jinak u novějších čteček už s tím problémy nebývají. Další příčinou můžou být například namapované síťové disky.
dkas (193)|17.9.2008 15:45
[QUOTE=Nepi;161927]Logout to samozřejmě udělat můžeš, ale bude to platit pouze pro tu jednu flashku ( nebo možná ten jeden typ ). Pokud tam pak dáš jinou tak to můžeš nastavovat znovu ;)

Jinak u novějších čteček už s tím problémy nebývají. Další příčinou můžou být například namapované síťové disky.[/QUOTE]

Stačí tu flashku dát do jinýho USB portu a je to zase na předělání...