Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

print-server vs. Vista

mark-q (5)|17.9.2008 18:07
dobrý den,
mám problém (jak jinak).
Mám printserver Edimax PS-3207U (2xUSB a 1xLPT)... K LPT je připojená jedna tiskárna a k USB druhá. Konfigurace jejich utilitkou funguje a server bez problémů najde a nastaví. Ovšem problém je, když chci tiskárnu používat (nejen ve windows, ale i v OS X). Zapnul jsem na print-serveru podporu SMB, ale... když chci tiskárnu přidat, tak mi to hlásí:"Systému windows se nepodařilo připojit k tiskárně. Ujistěte se, zda byl název zadán správně a zda je daná tiskárna připojena k síti." Jelikož jsem tiskárnu našel přes zjišťování sítě, tak název asi špatně nebude a kabely jsem kontroloval nekolikrát, v síti (i v 230 síti) opravdu zapojená je.
Po této hlášce jsem se vrátil zpět do výběru způsobu připojení (lokální, síťová) a zkusil lokální připojení. Tam jsem vybral port který se mi přidal (\\nazev_print-serveru\nazev_tiskarny). To proběhlo v pořádku a tiskárna fungovala. Bohužel jenom do chvíle než jsem restartoval počítač. Od té doby je offline a nelze ji vrátit na online.
No to je problém se SMB. Dále jsem zkoušel použít nastavení přímo od výrobce, že nějakým způsobem vytvoří porty v počítači a já přidám tiskárnu přímo přes ten port. Tímto způsobem tiskárna nereaguje vůbec. Ať do ní pošlu cokoliv, netiskne (obávám se že to neprojde ani serverem).
No a nakonec jsem zkoušel TCP/IP. Tam tiskárnu najdu, připojím, ale chová se stejně jako při připojení přes port který se vytvořil po instalaci utility výrobce.

Pomůže mi prosím někdo dát to dohromady?
trodas (1753)|17.9.2008 21:30
A dodava vyrobce vubec drivery na Visty? Mam dojem, ze Visty si s LPT porty moc nerozumi, ale to muze byt jen ma spatna zkusenost. Z Mac OS X to tiskne?
mark-q (5)|17.9.2008 21:37
Ano výrobce dodává drivery i na Visty... z OS X to funguje jenom přes AppleTalk.. TCP/IP dělá to samé jako ve winech a přes sambu to ani jednu tiskárnu nenajde....
Já mám s LPT na Vistách zkušenost dobrou, takže nevím, ale to by tady nemělo vadit, jelikož to jde přes print-server.
mark-q (5)|19.9.2008 11:00
nikdo žádný nápad? alespoň proč se po restartu nastaví na offline a už se nepřipojí?