Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Gigabyte M912 netbook

trodas (1753)|17.9.2008 19:38
Gigabyte M912X netbook

Gigabyte M912X netbook s Intel Atom N270 (1,6GHz) se dostal v Singapuru do prodeje. Má menší, jen 8,9" velkou obrazovku, ale s vyšším 1280 x 768 pixelů rozlišením. I když používá Intel Atom N270 procesor tak je docela odlišný od Asus Eee PC či MSI Wind Atom PCček. Může být zkonvertován na tabletové PC otočením touchstreenu o 90° :) Obrázky a specifikace:

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]


Jak vidíte, na specifikace jsou skoupí. Velikost disku i paměti se bude asi lišit podle typu modelu (viz to X za M912) a zatím jsou verze s 1GB ram a 160GB diskem a XPčkami jako M912M verze, jenž je také bez touchscreenu a bez Bluetoothu a s jen 1024 x 600 rozlišením. V M912X verzi je to 1280 x 768 s Bluetoothem a v M912V verzi je to to same jako X, ale s Vistami. Ty bych na Atomu a 1G ram nedoporucoval ani skalnímu masochistovi, ale lidi maji různé choutky. Rozhodně Visty to zvládne. Ale pomalu:



Na čem bude muset Intel zapracovat je 945 chipset, jenž je pro Atom jen náhradním řešením a žere cirka 5x víc energie než CPU. To je samo o sobě problém, protože u notebooků/netbooků jde o spotřebu. Sekundární problém je přehřívání chipsetu - neboli to, jak moc vás netbook M912X popálí :)


zdroj: http://my.ocworkbench.com/bbs/showthread.php?%20threadid=774861
kane.shw (1231)|17.9.2008 23:01
Hračka pěkná to bez debat :inlove , 10" by na takové rozlišení páslo víc, ale co už...

Ale:
Ta Vista, to je vážně hardcore :D
Ten čipset také tak - jsem překvapen, že tohle Intel za tu dobu, co bouchá ty "suprčupr" Atomy, už nepořešil. Imho pro takovou společnost nouproblema :notsure
Jsem zvědav na cenu :rolleyes:, ono totiž ceny netbooků u nás jsou zatím hodně za.... no jak to říct, nemluvit sprostě a neurazit :notsure ...zajímavé :stupid
MartyMcFly (222)|5.1.2009 14:45
Je mi dost líto, že tenhle model se u nás neprodává. Hodně jsem o něm slyšel a sám sem si ho chtěl pořídit, ale možná jsem líný ... ze zahraničí se mi ho nechce objednávat.

Z pohledu vybavenosti a ceny byl by to pro mě ideální kandidát. Windows Vista by jsem z toho hned vyhodil a šli by tam Windows XP, které se do takového stroje hodí víc.