Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Gf 7600 Gs

razzo (33)|19.9.2008 17:29
zdravim,
mam takovy problem. pri restartu pc se mi odinstaluje nejspis ovladac na grafiku (rozliseni se mi hodi na 800x600 a barvy na 4bit), po instalaci ovladace se nic nezmeni, ale kdyz vratim zmeny ovladace a restartuji, tak je vse zase normalni, ale jak restartuji znovu, tak se zase vse rozhodi.
toto se zacalo dit po pripojeni druheho monitoru a deje se to i kdyz ho odpojim. mam win xp.

predem dekuji za radu
Sikil79 (429)|19.9.2008 21:04
Seš si jistý, že se ti ten ovladač odinstaluje? Mrkni se do ovládacích panelů / přidat nebo odebrat programy. Pokud budou v seznamu, tak je odinstaluj, restartuj počítač, popřípadě pročisti systém CClenerem a nainstaluj ovladače znova. Stálé restartování a obnova není řešení. V krajním případě by mohl být taky problém s ovladačem základní desky, ale to spíš ne.

EDIT: btw restartuješ počítač po té instalaci jak píšeš, že se nic nezmění?
razzo (33)|19.9.2008 22:25
ovladac jsem odinstaloval, restartoval a obraz byl normalni, potom jeste projel CClenerem. nainstaloval ovladac, restartoval a obraz se zase rozhodil. zkusil jsem ve spravcích zařízení u grafiky dát "vrátit změny ovladače", restartoval a obraz je zase normální.

jinak počítač restartuji...
Sikil79 (429)|19.9.2008 22:41
Zkus po nainstalování a restartu ve správci zařízení místo vrácení změn dát aktualizovat ovladač / instalovat ze seznamu... / nevyhledávat... / z diskety / procházet, najdi si složku, kde se rozbalil instalátor ovladače a která by měla obsahovat soubor nv4_disp.inf. Otevři ho, klikni na svůj model karty a dokonči instalaci a restartuj. Za pokus to stojí. Popřípadě zkusit jinou verzi ovladačů, nebo se mrkni jestli máš ješte ve správci zařízení ten druhý monitor a zkus ho odebrat.
razzo (33)|20.9.2008 09:19
dal jsem aktualizovat ovladač, žadnou složku na vybrání to po mě nechtělo, restartoval jsem a obraz naběhl normálně, pak restartoval ješte jednou a obraz byl zase rozhozený. odinstaloval jsem ovladač a nainstaloval nový a problém je pořád stejný. druhý monitor tam nemám.
Sikil79 (429)|20.9.2008 12:44
Tak potom jsi asi nepostupoval správně. Tady máš obrázek.
ins_drv.jpg
razzo (33)|20.9.2008 13:00
postupuju správně a pořád je to stejné
Sikil79 (429)|20.9.2008 13:05
Apropo, když říkáš, že ti to rozhodí, podívej se jestli je nainstalovaný nVidia ovládací panel a zkus, jestli to rozlišení a barevná hloubka nejdne zvýšit. Pak už mě napadá snad jen reinstall ovladačů základní desky, nebo reinstall win.
razzo (33)|20.9.2008 13:21
ovládací panel nVidia nainstalovaný není...asi udělám reinstal win, ale díky za snahu
Sikil79 (429)|20.9.2008 13:31
Pak se ozvi.
razzo (33)|21.9.2008 20:35
takže mám reinstalovany a zjistil jsem, že problémy mi dělal program ultramon (program pro práci s více monitory), takze vse slape uz normalne