Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sestavy, notebooky a PDA: Nefunkční klávesnice

Neregistrovaný (0)|27.9.2008 11:14
Jméno tazatele: Roman

Znění dotazu:
Dobrý den.Mám problém s tím,že když spustím můj notebook,tak nefunguje klávesnice a např. ikonka dole na liště pro stav baterie nebo nabíjení je taky mimo,ale třeba připojená myš funguje (touchpad ne).Počítač zrestartuji a vše je ok. Tyto problémy nastaly po defragmentaci disku aspoň myslím,protože před tím problém nebyl.Zkusil jsem i bod obnovy před defragmentací - nepomohlo.Poradíte prosím,co s tím???

Acer TM 4272,ATI X1600,Intel Core 1,66Ghz,1024MB

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Acer TM 4272,ATI X1600,Intel Core 1,66Ghz,1024MB Windows XP Home
mech13 (5526)|27.9.2008 12:05
jelikoz se jedn ao acer, tak kdo vi...

muzes skusit preinstalovat ovladace (na touchpad neco tusim je nejaky soft, klavesnica pochybuju), opravit system, prinejhorsim format a reinstal...

je klavesnice aspon videt ve spravci zarizeni?

EDIT: nj, touchpad se zamykat da, mozna ze to nejak funguje i na klavasnici?:notsure
mstejska (2912)|27.9.2008 12:37
No touchpad se da zamknout zkratkovou klavesou. molo by to byt Fn + F7 (asi) s to klavesnici nevim
Neregistrovaný (0)|29.9.2008 10:48
Touchpad se dá zamknout a znám tuto funkci,zkoušel jsem to.Ovšem na klávesnici nefunguje vůbec nic.V ovládacích panelech klávesnice je a hlásí mi to,že toto zařízení funguje správně. Takže jsem již nahlásil reklamaci do ACER a uvidíme jak se to bude pokračovat.Zatím díky.Roman
mech13 (5526)|29.9.2008 12:10
jeste pred spustenim windows v biosu klavesnice funguje? zkus vypalit nejake linuxove live CD/DVD (napriklad privetive kubuntu) a uvidis jestli ti mys a klavesnice pojede tam
Neregistrovaný (0)|30.9.2008 07:07
Tak to vypadá,že jsem zjistil,kde je problém.Zkusil jsem pustit notebook bez baterie,na radu známého a ejhle klávesnice funguje a vše běží,jak má.Jinak v biosu klávesy např.šipky fungovaly.Sice jsem v záchvatu vzteku odinstaloval ATI Catalyst Centrum a potom jsem nemohl žádné nainstalovat,ale to už je "detail".Přesto po konzultaci s prodejcem nebudu stornovat reklamaci,co když tam bude nějaká skrytá vada.
Zdravím všechny a děkuji za rady a pomoc.
Roman
mech13 (5526)|30.9.2008 07:14
ze me to nenapadlo hned... spolubydlu acer mel baterku totalne KO a kdyz ji mel pripojenou, tak mu to zralo procesor na 100% ze mu ani nepsala klavesnice... po odpojeni baterky vsechno OK, az na to ze mu chybela jedna nozicka a notebook se mu vyklal. treba pomuze nekomu kdo to po delsi dobe najde

asi v aceru nemaji vsech pet pistolniku pohromade a nezvladaji praci s baterkou...