Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): 3 Problemy

Neregistrovaný (0)|27.9.2008 13:13
Jméno tazatele: Gary

Znění dotazu:
Chtel bych se zeptat na 3 veci:
1)kdyz vypnu PC sviti mi mys ,ptal jsem se uz par lidi a nikdo mi nedokazal rict jak to udelat(vim ze ji muzu odpojit ci vypnout zdroj-zasuvku,ale jestli to jde nekde nastavi)
2)mam film ,ale pise mi to ze mi chybi na prehravani kodek H264,kdyz to vypalim pujde mi obraz?
3)Jaky bych mel pouzivat soft na udrzbu PC?

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
r34ktor (7477)|27.9.2008 13:21
[QUOTE=Neregistrovaný - Gary;164777]kdyz vypnu PC sviti mi mys ,ptal jsem se uz par lidi a nikdo mi nedokazal rict jak to udelat(vim ze ji muzu odpojit ci vypnout zdroj-zasuvku,ale jestli to jde nekde nastavi)
[/QUOTE]
Některé desky umožnují odpojit 5V VSB pomocí jumperu (hledej v manuálu). Pokud taková možnost není, tak máš smůlu.

[QUOTE=Neregistrovaný - Gary;164777]mam film ,ale pise mi to ze mi chybi na prehravani kodek H264,kdyz to vypalim pujde mi obraz?[/QUOTE]
Zkus ho přehrát v MPC Homecinema. Ten si nese potřebné kodeky s sebou.


[QUOTE=Neregistrovaný - Gary;164777]Jaky bych mel pouzivat soft na udrzbu PC?[/QUOTE]
IMHO stačí CCleaner + občasná defragmentace disku.
Neregistrovaný (0)|27.9.2008 13:49
1)Desku mam GIGABYTE EP35C-DS3R
2)J dik jde to prehrat akorat si nejsem jistej jestli kdzy to vzpalim to pojede
3)J ten mam a jeste k tomu Wintools.net a dneska mi skonci licence tak jestli si mam misto nej najit nahradu ...
mstejska (2912)|27.9.2008 13:57
No pokud to vypalis a chces prehrat na dvd prehravaci a ne v PC, tak to ten dvd prehravac musi umet. PC k tomu dokopes vzdycky.
r34ktor (7477)|27.9.2008 15:24
[QUOTE=Neregistrovaný - Gary;164793]1)Desku mam GIGABYTE EP35C-DS3R[/QUOTE]
Smůla. Gigabyty jsou známé tím, že to vypnout neumožňují.

[QUOTE=Neregistrovaný - Gary;164793]2)J dik jde to prehrat akorat si nejsem jistej jestli kdzy to vzpalim to pojede[/QUOTE]
Trochu upřesni, jak to s tím přehráváním zamýšlíš.

[QUOTE=Neregistrovaný - Gary;164793]3)J ten mam a jeste k tomu Wintools.net a dneska mi skonci licence tak jestli si mam misto nej najit nahradu ...[/QUOTE]
Na tyhle "udělátka" se vykašli. Obvykle přinesou více škody, než užitku.
Encore1106 (424)|28.9.2008 18:38
[QUOTE=Neregistrovaný;164777][
2)mam film ,ale pise mi to ze mi chybi na prehravani kodek H264,kdyz to vypalim pujde mi obraz?
3)Jaky bych mel pouzivat soft na udrzbu PC?
[/QUOTE]
2) Když ho vypálíš, na svém PC ho stejně nepřejhraješ. Na PC, kde budeš mít nainstalované odpovídající kodeky už jo.
3) Vyzkoušej TuneUp Utilites 2008, sám ho používám a spokojenost.
ICEBOSS (3435)|29.9.2008 00:01
[QUOTE=Neregistrovaný;164777] Jméno tazatele: Gary

Znění dotazu:
Chtel bych se zeptat na 3 veci:
1)kdyz vypnu PC sviti mi mys ,ptal jsem se uz par lidi a nikdo mi nedokazal rict jak to udelat(vim ze ji muzu odpojit ci vypnout zdroj-zasuvku,ale jestli to jde nekde nastavi)
2)mam film ,ale pise mi to ze mi chybi na prehravani kodek H264,kdyz to vypalim pujde mi obraz?
3)Jaky bych mel pouzivat soft na udrzbu PC?

HW a SW počítače jehož se dotaz týká: [/QUOTE]
1 - viz prvni post
2 - pouzij VLC player. Neinstaluje to zadny kodeky a jeste nebylo nic, co bych tim neprehral.
3 - predevsim mozek... pak je dobry oo defrag, spybot, kasperky...