Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

ATi 4850 a problém s ovladači pod Vistama 32 i 64bit

Messiah_ (12)|27.9.2008 14:30
Zdravím a předem děkuji za rady,
sestavil jsem si nový počítač a jelikož jsem investoval do 4GB ram, tak jsem si i pořídil Visty 64bit, vše jede jako po másle, ale po nainstalování nejnovějších ovladačů pro Visty 64bit a to jak od ATi, tak DNA, se po restartu při nabíhání windows zčerná obrazovka a nic nejde dělat a když chci změnit po nainslováni driverů třeba rozlišení, tak mi napiše, že ovladače jsou pro starší typ Windows a at si vyhledám novější. Tak zbývá jen najet do nouzového režimu a tam je odinstalovat. Jinak pod XP je to jede v pohodě, ale zase nevidím celých 4GB ramek.(a XP64 jsem zkoušel a je to s nima opruz).Prosím poraďte, jaké ovladače a nebo co v těch blbých Vistách vypnout, aby to jelo.

Sestava:
CPU:Intel C2D E8400 3,0GHz
ZD:Asus Maximus Formula II - P45/INCH10R
Paměti: 2x2GB DDR2 800MHz Corsair Twinx XMS2
Grafika: Gigabyte Radeon 4850 512MB DDR3
Zdroj: Fortron Epsilon 600W 80Plus
husky14 (4214)|27.9.2008 15:27
Ještě můžeš zkusit G-Xtreme drivery. Ale stejně je to diný, netaktuješ? Nespouští se ti po startu nějaká OC utilita, třeba Atitool?
Messiah_ (12)|27.9.2008 15:54
ee netaktoval jsem nic a ani zatím nehodlám a ta hláška Winů je :

Nebylo možno použít vybraný ovladač grafického adaptéru. Vybraný ovladač byl napsán pro předchozí verzi systému Windwos a není kompatibilní se současnou verzí systému

Systém použil výchozí ovladač (VGA)

obraťte se na výrobce, bla bla

PS:zkusím ty extremy ještě tedy :-)
mstejska (2912)|27.9.2008 16:19
No tak musis pouzit drivery pro visty a ne pro xpcka.
husky14 (4214)|27.9.2008 17:37
To on asi použil, viz. první post....

@Messiah: tak to ti asi neporadím, máš ty winy aspoň legálně?
mstejska (2912)|27.9.2008 17:42
No jo ale ta hlaska tomu napovida. Nejsem si ale jisty, jestli by to slo vubec nainstalovat. Nejlepe zkusit ty drivery poradne odinstalovat a smazat i tan adresar ati co se dela na systemovem disku v rootu. Pak bych to zkusil nainstalovat jeste jednou.
IXOXI (145)|27.9.2008 20:24
Potvrzuji, že to ovladače dělají, asi nějaká nová vlastnost... :(
Verze 8.9 blbne hodně a trochu i 8.8. Nejlepší pravděpodobně bude použít 8.7
(PS: mám ten samý problém)
mstejska (2912)|27.9.2008 20:28
Uz jsi se s tim setkal? A bylo to nahodne, nebo pokazde? Nebyly to treba bety? Ja jsem ta to jeste nenarazil. Ale pokud pomuze 8.7. tak i to je reseni.
IXOXI (145)|27.9.2008 20:59
V podstatě z ničeho nic se PC buď zaseklo nebo zmrzlo. Následně nenastartovali Visty. Pomohlo až instalační cd (výjimečně nebylo třeba).

Kupodivu nikdy se mě to nestalo ve 3D (hry).

Bety jsem nikdy nezkoušel. Vždy nové ovladače + nový CCC.

Starší ovladače to nedělali.
Messiah_ (12)|28.9.2008 00:29
tak jsem zkoušel i ty extremy a taky to nepomohlo. Ještě zkusím tedy tu verzi Catalystu 8.7 jinak nevim teda. Jinak hloupej nejsem, abych tam daval ovladače na XP :D.
Messiah_ (12)|28.9.2008 02:16
Tak jsem právě našel forum, kde to taky řeší a problém je v ovladačích a co jsem si přeložil, tak by stačilo vyměnit DVI kabel za VGA a čekat na nové ovladače, co to vyřeší.
tady je odkaz: http://forums.amd.com/game/messageview.cfm?catid=260&threadid=96981&enterthread=y&STARTPAGE=9
IXOXI (145)|28.9.2008 08:35
2 successful ways by 2 users :

first one :

download xp drivers : 8-9_xp32_dd_68898.exe and decompress by default on "c:\ati"

Go to start>control panel and click systems. Go to the hardware tab and click device manager. Look for the graphic card you want to update the driver for and double click it.

Go to the driver tab and click on update driver.

A screen will pop up like in the automatic install. Select "install for a list or specific location" this time and click next. Uncheck "search removable media" and check "include this location in search". Click the browse button and go to the directory where you saved your new driver. (C:\ATI\SUPPORT\8-9_xp32_dd_68898 for instance).

- install and reboot.


2 : second way which allow ccc and is simple.

download xp drivers : 8-9_xp32_dd_68898.exe and decompress by default on "c:\ati"

for the 5 files( AtiCimUn , CheckVer , DrvUI64A , Setup , issetup ) , right mouse, and put for compatibilty vista (in french windows it is as described)

then simply install

----
Díky za odkaz.
Messiah_ (12)|28.9.2008 10:11
Zdravím, tak jsem vyměnil ty kabely a vše funguje v pohodičce, ale ted když čtu posledni topic, tak se to dá vyřešit i jinak. Každopádně dobrá věc se podařila a já Vám děkuji za vaše rady. Takže zatím čus 8-)
Arsik (4)|31.1.2009 12:24
Ahoj mám otázku.Mám tento počítač CPU INTELCore 2 Duo E7200 box,1GB DDR-2-667 Mhz Aeneon box,HDD 500 GB Samsung SpinPoint F1 16 MB SATA II/300 3 RZ,ASUS EAH 4850/HTDI 512 MB DDR3,přídavný ventilátor Akasa 120x120x25 bulk,DVDRW/RAM Sony NEC AD-7200 12x12x20x20,ASUS P5GC-MX Gb LAN 945 GC a zdroj Fortron 350W/LN/12fan/PFC/P4/20+4PIN,ATX-350 PNR.

K mé otázce kopil jsem si pro evo soccer 9 a pomalu se mi překrívají obrázky tedy hlavně je to vydět v místech kde jsou čáry protože se pomalu překrívají, takže místo lajny mám takovou klikatou čáru.Byl jsem se ptát v prodejně a tam řekl abych stáhl nejnovější ovladače pro Visty a kartu ale nepomohlo to.Také mi říkal že některé karty si nemusí se hrou rozumět ale přeci kvůli každé hře nebudu kupovat jinou kartu.V hodnocení které je ke hře je že potřebuje min 2 doporučeno hrou 4 a počítač mi ukazuje 5,3.Díky za rady.

Ještě bych dodal že jsem zkoušel snížit detaily na medium,nebo úplně nízke a výsledek nebyl také žádný.Také co mě zaráží že většinou co čtu různá fóra tak mají hráči počítač v klidu na 60 stupních a vprovozu něco přes 70 stupňu a můj počítač se drží na maximálních teplotách 46 Stupňů.Tak jak bych řekl jestli není málo zahřátý pro takový výkon.Díky za pomoc.
Lonanek (67)|31.1.2009 19:13
[QUOTE=Arsik;213243]...Také mi říkal že některé karty si nemusí se hrou rozumět ale přeci kvůli každé hře nebudu kupovat jinou kartu....
...
Také co mě zaráží že většinou co čtu různá fóra tak mají hráči počítač v klidu na 60 stupních a vprovozu něco přes 70 stupňu a můj počítač se drží na maximálních teplotách 46 Stupňů.Tak jak bych řekl jestli není málo zahřátý pro takový výkon.Díky za pomoc...[/QUOTE]


Kartu si kvůli hře nekupuj, spíše opačně. Kup si hru která je pro tvoji kartu vhodná.

46°C ??? To se ti zdá divné? Místo toho aby jsi byl rád, že máš dobrý chlazení tak hledáš poblém??? Blbost.
Arsik (4)|31.1.2009 21:33
No já jsem tento fotbal chtěl a samozřejmě jsem se podíval jestli můj počítač splňuje normy aby to vtom šlapalo.
Jen mě zajímalo jestli s tím měl někdo taky takový problém že se mu tvořil pruh který se sekal, popřípadě jak ho vyřešil.Protože při hře na celý monitor (22'') to vypadá dost hrozně.
Při testu jestli počítač hru zvládne nikde nebyl problém.
Lonanek (67)|31.1.2009 21:56
Ještě mě napadá tohle:
ATi připravila speciální ovládače pro Radeon ze serie 4850 i 4870. Opravují výkonnost a stabilitu grafických karet, které jsou osazeny nejnovějšími čipy. Hotfix obsahuje kromě ovládače také Catalyst Control Center. Paket není úplně otestován ATI-AMD, proto také není oficiální.
Pro operační systémy :
Windows XP 32/64-bit, Windows Vista 32/64-bit
Stažení na adrese: http://support.ati.com/ics/support/default.asp?deptID=894&task=knowledge&questionID=35298

Ale také jsem (už si hlava nepatuje kde) fórum, které řešilo u Vist problém celoobrazovkových her v souvislosti s Aero.
Arsik (4)|1.2.2009 00:29
No koukám že ve většině případů je na vině Vista , která je podle těch lidí pro hry skoro nepoužitelná tedy až na pá vyjímek.
K té utilitě na kterou jsi my jsem dal link jak není ještě 100% otestovaná.Když ji ztáhnu a instaluju může mi to nějak poškodit PC.Nejsem v počítačích příliš zběhlý a proto se radši ptám.