Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

nejde preinštalovat XP

Klingacikx (1545)|27.9.2008 18:38
mno.. začal by som asi takto, mám taký problém, že mi nejde nainštalovať systém, vždy mi pri inštalovaní hodí modrú smrť, skúšal som 4 rôzne CD a stále to isté. Chcel som sa dostať do XP čo tam mám nanštalované cez núdzový režim ale vyhodí mi ten istý buescreen.
Niekde som čítal, že to môže byť pamäťami tak som pustil nemtest a prebehol úspešne, poprehadzoval som moduly, mal som ich tam aj po samom ale nič:( skúšal som aj iné, tiež nič
ešte jedno, pamäte vôbec nemôžem rozbehať na 400Mhz(len 333 a nišie) pričom predtým išli na 400Mhz bez problémov
čím to môže byť?
PC: ASUS K8N, Sempron 3400+, ram 1024+512 Kingston 400Mhz
DSC01712.JPG
robky (3195)|27.9.2008 18:47
Vyskúšaj GoldMemory, nedávno som riešil podobný problém náhodných reštartov po pridaní RAM do jednej starej šunky. MemTest prebehol bez chýb, GoldMemory samé chyby.
adolfik (236)|27.9.2008 21:13
Mě take dělo něco podobného. Padal mi OS tak jsem ho chtěl přeinstalovat, ale ouha! Bluescreen! No to jsem dlouho neviděl. Dva dny jsem zkoušel různé kraviny-od různých cedeček, přes výměnu hw atak. Jen jedno se nezměnilo. Chladič :D Bylo to prostě blbým chlazením, tak zkus třeba zkontrolvat hw a případě vše přestavět znovu.
U mě šlo o to, že jsem PC používal na torrent, takže byl zatíženej asi z 2-3 %, ale jakmile to šlo výš...
Klingacikx (1545)|27.9.2008 23:13
No tak som to prebehol cez GoldMemory nj a našlo 1 chybu aj pri jedom module aj pri druhom, ešte si zajtra požičiam moduly a skúsim...ale moc tomu neverím lebo to isté robilo aj s nimi
@adolfik, myslíš chladič CPU alebo chladič na chipsete? lebo CPU sa mi nedostane nad 38°
Pavel Boček (4169)|28.9.2008 11:37
[QUOTE=Klingacikx;164924]No tak som to prebehol cez GoldMemory nj a našlo 1 chybu aj pri jedom module aj pri druhom, ešte si zajtra požičiam moduly a skúsim...ale moc tomu neverím lebo to isté robilo aj s nimi
@adolfik, myslíš chladič CPU alebo chladič na chipsete? lebo CPU sa mi nedostane nad 38°[/QUOTE]

CPU, neboť K8 má integrovaný řadič pamětí v jádře, se severním můstkem to nemá nic společného. Zkusil bych přidat napětí pamětem a pak procesoru, přece jen už to není mladík a tenhle model je jeden z nejvýše taktovaných -> nemusí už to po letech třeba zvládat.
Klingacikx (1545)|28.9.2008 13:33
Skúsim zvýšiť to napätie, skúšal som už zvyšovať pamätiam ale nič. Ten radič už napadol aj mňa lebo už ako som spomínal nejdu ramky na 400Mhz(pričom latencie môžem meniť bez problémov), dnes som si požičal 3 moduly ale tiež nič...
/tak nepomáha ani zvyšovať napätia, menil som latencie, takt CPU (nadol aj nahor) ale nič