Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Periferie: Ovládání světel počítačem

Neregistrovaný (0)|9.10.2008 14:04
Jméno tazatele: seipy

Znění dotazu:
Dobrý den,

1. Chtěl bych ovládat zapínání a vypínání světel počítačem. Program není problém, to si vytvořím, ale nemůžu nikde na netu najít žádný spínač, který by byl ovládaný sériovou linkou (USB, COM).

2. Dál bych taky rád ovládal TV nebo rádio, ale všechny infra do počítače mají dosah pouze 1m a ne jako běžný ovladač od TV několik metrů.

Je možné že jen pouze zadávám špatné slova do googlu, nebo vyhledávám na špatných servrech, proto se Vás ptám.

Nevíte náhodou někdo o něčem?

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Notebook Toshiba Satelite, Win Vista
Encore1106 (424)|11.10.2008 20:43
Ten bod 2 by mě také lehce zajímal...
matyyy (2527)|11.10.2008 20:52
pro bod 1 by slo pouzit ltp port
nejaky homemade bast s ltp treba tady
misto diod a rezistoru pouzijete relatka
Richmond (8084)|11.10.2008 23:05
TV a Radio myslis ovladat na pocitaci nebo nejakou vez/receiver? Pokud chces ovladat pc tak doporucuju zbastlit Girder na COM s 40hz cidlem, dosah (primo na konektoru) to ma tak 15m + jeste odraz... Dalsi moznosti je ovladat to pres Bluetooth z mobilu nebo pres WiFi. Ja takhle celej dnesek testuju WirelessPresenter a zatim jsem spokojenej
mstejska (2912)|11.10.2008 23:35
A NB Acer tm 4402 je infra port, a ten ma dosah. bez problemu mi vypina a zapina svetlo v obyvaku, a to be jakehokoliv softu. Buhuzel ne kdyz chci ja. Takze si myslim ze by to asi nemel byt tak velky problem.
Neregistrovaný (0)|13.10.2008 13:25
OK, Takže jsem zapomněl napsat jednu věc a tou je, že už dlouhou dobu nemám možnost si něco sám "sbastlit", takže hledám konečný výrobek co si koupím.

K té dvojce. Jde mě o to, abych si mohl od počítače namířit infra na TV a pak ji mohl ovládat počítačem. Zrovna teď to vypadá tak že musím mít nataženou prodlužku usb na konci s infra až těsně před TV.

seipy