Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Grafické karty: Proglémy s grafickou kartou

Neregistrovaný (0)|10.10.2008 21:24
Jméno tazatele: L4W

Znění dotazu:
Zdravim

Mám problémy pravděpodobně s grafickou kartou. Jedná se o Gainward GeForce BLISS 7600GT PCIe 256MB. Po zapnutí počítače jsou na startovacích obrazovkách vidět vady v zobrazení (viz. [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]). Jakmile PC dokončí načítání systému Windows, obraz vypadne a monitor zahlásí, že nepříjmá žádný signál. Systém lze pak spustit pouze v nouzovém režimu. Původně jsem si myslel, že se jedná o chybu v systému windows a proto jsem provedl kompletní formát disku a reinstalaci Windows. Po nainstalovaní ovladačů grafické karty se ale problém opakoval. Obraz okmažitě vypadl a teď nelze PC spustit jinak, než v nouzovém režimu. Žádam tedy o radu jak postupovat při řešení tohoto problému a zda bych neměl grafickou kartu rovnou reklamovat.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
MB: MSi P965 Neo-F, CPU: Intel Core 2 6400, VGA: Gainward GeForce 7600GT PCIe 256MB, RAM Geil 2GB 800Mhz,
matyyy (2527)|10.10.2008 21:35
jestli ma karta zaruku -> reklamovat
kdyz ne sundat chladic -> vymenit pastu
kdyz to nepomuze -> zkusit podtaktovat -> kdyz nepomuze sehnat novou grafiku
Deee-aN (3834)|10.10.2008 21:44
Zkusil bych jí vyndat, profouknout a zandat. Překontrolovat všechna připojení a potom, jestli můžeš, změřit teploty. Potom viz matyy...
L4W (0)|11.10.2008 08:36
Tak sem ji zkusil trochu zbavit prachu a nepomohlo to. Dal se v tom nechci hrabat aby mi pak na reklamaci nerekli, ze grafika nejde z duvodu "neodborneho zasahu". Takze asi reklamace. Diky vsem za rady.