Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

uzivatelske nastavenia visty

yxus (62)|12.10.2008 23:33
ahojte, prosim vas o par rad v nesledujucich problemoch vo viste 32 home premium:

* nieje schopna zapamatat si velkosti roznych okien (napr. ovladaci panel - vzdy ho otvori v rovnakej nevyhovujucej velkosti)

* niekedy sa nastavenie niektorych okien meni nahodne - kazdy podadresar nahodne zobrazeny (velke ikony, dlazdice, zoznam, podrobnosti; v podrobnostiach je velkost suboru zasadne az v stvrtom stlpci) hoci som to niekolko krat nastavil a dal "pouzit pre vsetky adresare" a postlacal F5 100x

* v ponuke start automaticky pridane slozky zoradi podla abecedy - ak neviem pod akym nazvom mi tam program vytvoril adresar, tazko sa hlada. nevim to vypnut

* v suborovych oknach zla orientacia, absencia tlacidla "o uroven vyssie"

dakujem za rady.
Richmond (8084)|13.10.2008 00:56
* Ovladaci panely jsou jednou z vyjimek, ty si neprizpusobis

* U me si to pamatuje (Program Files\Slozka, Windows\System32...), zkus obnovit zobrazeni na default a pak znova nastavit sloupce podle sebe

* Pravej na liste >>> Vlastnosti >>> Nabidka Start >> Vlastni >>> sescrolovat uplne dolu a odskrtnout Seradit nabidku Vsechny programy podle nazvu

* da se pouzit klavesa Backspace, popr. nastavit na tlacitko mysi
yxus (62)|13.10.2008 08:01
ponuka start - samozrejme som preliezol cele nastavenie uz aj predtym. prilozeny jpg - asi som slepy, ale nic take atam nevidim.

v oknach nechcem pouzivat backspace, ani tlacitko mysi - teda inak to nejde. ok, total commander.

zobrazovanie podadresarov si win robi jednoducho podla seba.

som s toho na nervy, asi dam xp...
:runaway :thumbdown
ponuka start.jpg
Smeli (2302)|13.10.2008 09:12
disruptor (110)|13.10.2008 09:22
Tim "o uroven vys" myslis toto?
uroven.jpg
yxus (62)|13.10.2008 09:52
smeli: takze v klasickej ponuke start to nehrozi....?

disruptor: nie to celkom nemyslim, viem ze "to tam je" a ako to funguje, ale skus kliknut vedla toho textu a hned tam mas same odkazy ktore nepotrebujes a spat sa uz nedostanes... potom zbytocne klikam navyse
disruptor (110)|13.10.2008 10:09
Jaky odkazy? zkousel si kliknout na text a ne na tu tupou sipku za nim? :) Treba na tom mym prikladu kdyz kliknu na text "Místní disk (C:)" tak jsem hned o uroven vys, tudiz v rootu. Pokud kliknu na text Počítač jsem v nabídce disku v mym pocitaci. Lehci uroven vys uz ani byt snad nemohla, teda aspon na mys. Klávesnice jisti Backspace
Smeli (2302)|13.10.2008 10:39
[QUOTE=yxus;169183]smeli: takze v klasickej ponuke start to nehrozi....?[/QUOTE]

Zřejmě ne, ale který šílenec bude ve Vistách používat klasickou nabídku Start...:notsure
yxus (62)|13.10.2008 10:55
smeli, napriklad ja. a verim ze mnoho dalsich ktori este pracovali s win2000... zvyk je zelezna kosela a "zjednodusena" ponuka start ma irituje. a neznasal som ju aj v xp. to je ale vec nazoru.
pre disruptora plati to iste v ruzovom. a este raz viem ako to funguje, nemusis mi toto vysvetlovat. len som chcel nastavit ovladanie a vzhlad okna ako v xp.

ale aj tak dakujem za rady.
disruptor (110)|13.10.2008 10:56
Take nechapu,u me klasicka nabidka start umrela s W98

A pan je zpatecnik :) ,tak to se obavam ze to nepujde a jedina moznost je zustat u XP.
Magnatt (145)|13.10.2008 11:02
Mě u té nové nabídky start jen štve, že "vypínací tlačítko" přepíná počítač myslím do hybernace, nedá se to nějak přenastavit?
disruptor (110)|13.10.2008 11:15
[QUOTE=Magnatt;169198]Mě u té nové nabídky start jen štve, že "vypínací tlačítko" přepíná počítač myslím do hybernace, nedá se to nějak přenastavit?[/QUOTE]

Tak opet pomohl strejcek google a ejhle hned prvni odkaz
Smeli (2302)|13.10.2008 11:51
[QUOTE=Magnatt;169198]Mě u té nové nabídky start jen štve, že "vypínací tlačítko" přepíná počítač myslím do hybernace, nedá se to nějak přenastavit?[/QUOTE]

Stačí přes nastavení napájení změnit přiřazení akcí a je to.

@yxus: nabídka start, ne ten oldschool, je ve Vistách hodně šikovně udělaná a kdo si na ni zvykl, tak nemá problém. Jenže když se stále najdou lidé, kteří se změn bojí jak čert kříže a cokoli nového je rpo ně špatné... hold pak se inovuje a prosazuje těžko :runaway
yxus (62)|13.10.2008 15:27
smeli, nepopieram a suhlasim.
Richmond (8084)|13.10.2008 21:22
V prvnich chvilich jsem ten start taky proklinal - nikdy jsem nemel bordel v nabidkach a jejich pocet jsem redukoval na minimum (zadny dva, tri sloupce) takze jsem to zpocatku bral jako krok zpet (letitym pouzivanim xp jsem vzdycky po kliknuti na Vsechny programy > ustreloval kurzorem vpravo...) takze mi byla ta velka (ale za tim si stojim dodnes) k smichu a nejvic radek "hledat" (ja nikdy nic nehledal, vzdycky jsem mel uklizeno)... No a na Hledani dnes nedam dopustit!!! Vubec nechapu jak jsem bez toho moh zit navic nemusim nic uklizet :thumb
Magnatt (145)|13.10.2008 21:57
[QUOTE=disruptor;169202]Tak opet pomohl strejcek google a ejhle hned prvni odkaz[/QUOTE]

Díky, já tak pátral v kompu, až jsem úplně zapomněl na Google, stydím se:rolleyes:. Jinak přesně zde jsem hledal, ale vůbec dostat se k tomuto pokročilému nastavení (bez cmd) je neuvěřitelná proklikávačka.