Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Dva monitory na nVidii?

panta (2)|20.10.2008 12:38
Mám trochu problém se zapojením dvou zobrazovacích zařízení na mašince.

Konfigurace:

C2D E8500
Asus p5k pro
nVidia gx280 + nVidia 7950GT (tu jsem zapojil ve chvíli, kdy už mě fakt nenapadlo nic jinýho, než to zkusit pustit přes druhou grafiku)
HP 24" lcd (1920x1200) + Acer 26" plasma tv (1280x768)
Windows Vista 64-bit Ultimate

Problém je ten, že mi to do druhýho zobrazovacího zařízení (to jest Acer plasma) nepustí vůbec signál. Nejdřív jsem měl v compu jen tu 280ku nVidii a zkusil to zapojit standartně přes druhej DVI výstup. V nVidia controll center normálně vidím oba displeje, nastavím si dual screen, vše jde nastavit tak jak jít má, dokonce se prokazatelně i plocha na danej monitor roztáhne. Průser ale je, že mi plasma nedetekuje příjem jakýhokoliv signálu. Prostě blank screen a "no signal". Pak jsem ze zoufalosti narval do druhýho pci-e slotu starou GeForce 7950GT, že to zkusim přes dvě grafiky, zapojil jsem tu plasmu do 7950 a primární HPčko do 280ky. Stejná situace...pořád no signal, ať si s tím hraju, jak chci. Opět situace, že v nVidia controll center vidím všechno tak, jak vidět mám (vidím to i v klasickym windowsím nastavení, nejenom v tom od nVidie), ale signál pořád neleze.

Zkoušel jsem tři druhy ovladačů...ty nejnovější oficiální 178.24 (tušim) a před nima jsem měl tu předchozí verzi...nefunguje ani v jedný. Nakonec jsem napálil beta verzi driverů z guru3d (180.10), ale výsledek byl naprosto identickej.

Přitom vstupy na tý plasmě i kabeláž jsou 100% ok, protože když tu tv připojím k notebooku (acer, win vista 32-bit, ati grafika), normálně mi dual screen šlape jak hodinky...

Postoval jsem už i tpicy na nVidia fora, guru3d fóra, ale zatím bez odpovědi...netušíte někdo, jak to rozšlapat? (jinak, než tam vrazit nějakou Ati grafiku namísto tý starý 7950GT).
disruptor (110)|20.10.2008 13:13
Frekvence na druhym vystupu na plazmu?
Pokud pripojis jen plazmu na komp jen s tou 280tkou,tak Plasma jede?
Propojeno pres jaky konektor? HDMI?
panta (2)|20.10.2008 13:31
Ta plasma nastavená na 60Hz (primární monitor taky). Je to podle všeho jediná zobrazovací frekvence, kterou podporuje. Když to připojím přes ten notes, tak mi to jede taky na 60ti Hz.

Nezkoušel jsem, zkusim dneska večer...Ale imho s tim by problém bejt neměl...nebo jo?

Připojeno přes DVI (grafický karty obě maj jen dva DVi výstupy, ani jeden hdmi)...co se vstupů na plasmě týče, má to dvi a vga, zkoušel jsem oba dva (přes redukci), nejede ani jeden...