Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

GF 4 MX 440 - drátek od větráku kam s ním

nonevim (81)|20.10.2008 20:13
Zdar, mam NV GF 4 MX 440 a asi sem při výměně zdroje urval jeden drátek(černej) co vede od větráku. Nemáte někdo obrázek karty (strana na který není větrák), popř nevíte kam ho přiletovat? Nerad bych to připájil někam špatně, když tušim jak jsou tyhle běci nebezpečný (viz Průmyslový Palác).
matheasek (141)|20.10.2008 21:21
jde o to jakýho máš výrobce GK, zjisti si to a jukni na google na obrázky a možná tam najdeš i schéma, jinak černej je -, ale to snad víš když chceš letovat, ale upozorňuju rovnou, že na PC díly bych moc nepájel, pokud nemáš mikropájku a hodně dobře s ní umíš:-)
nonevim (81)|20.10.2008 21:29
Sorry je to nVIDIA,už jsem to opravil. Na netu sem právě nic použitelnýho nenašel...
r34ktor (7477)|20.10.2008 21:39
Foto karty by nebylo? Uveď také přesný model a výrobce.

Najití kontaktu by ale nemělo být obtížné, jelikož ti tam vede ještě červený drát, jež je zpravidla připojen hned vedle černého. :notsure
nonevim (81)|20.10.2008 22:08
Myslel jsem, že výrobce je nVIDIA a typ GeForce 4 MX 440 :) aspoň to mi řekl Everest.

Foto bohužel nemám. Jinak asi tuším kam ho fouknout, jen bych radši měl jistotu. Odešel mi zdroj a vzal sebou i HDD takže ztráty docela velký, nechci odpálit i GK;)
matyyy (2527)|20.10.2008 22:26
to mate utrzenej drat z karty? jestli jo tak to pripojte rovnou na zdroj

osobne bych se vetrackem vubec nezabyval a zbastlil nejaky pasiv (na kartu se davali miniaturni pasivy a prezily do jich dnesnich dob stovky) cili bude stacit vetsi chladic chipsetu stary chladic cpu - prilepit silikonem s teplotni odolnosti nad 100°C (vsechny sanitarni vetsina univerzalnich)
Smeli (2302)|20.10.2008 22:26
[QUOTE=nonevim;171936]Myslel jsem, že výrobce je nVIDIA a typ GeForce 4 MX 440 :) aspoň to mi řekl Everest.

Foto bohužel nemám. Jinak asi tuším kam ho fouknout, jen bych radši měl jistotu. Odešel mi zdroj a vzal sebou i HDD takže ztráty docela velký, nechci odpálit i GK;)[/QUOTE]

Pokud měl HDD stejně nalítáno jak tvoje GK, tak ztráty jsou minimální... Jinak, drátek příjde vedle červeného to takového bílého plastového bazmeku který je zastrčený v jiném bílém plastovém bazmeku přiletovaném ke kartě. Aspoň tak se to dělalo co pamatuju a dělá dodnes. Jinak, NVIDIA je výrobcem tvého grafického procesoru, ne karty, kartu mohl vyrobit třeba i Jožko z Vizovic a dát na ni stejný čip a hlásila by se stejně (nejspíš). Výrobcem je myšleno něco jako Gianward, MSI, Leadtek...



Trčí ti černý drátek, co vidíš na obrázku?
nonevim (81)|20.10.2008 22:42
[QUOTE=matyyy;171944]to mate utrzenej drat z karty? jestli jo tak to pripojte rovnou na zdroj

osobne bych se vetrackem vubec nezabyval a zbastlil nejaky pasiv (na kartu se davali miniaturni pasivy a prezily do jich dnesnich dob stovky) cili bude stacit vetsi chladic chipsetu stary chladic cpu - prilepit silikonem s teplotni odolnosti nad 100°C (vsechny sanitarni vetsina univerzalnich)[/QUOTE]


Operace jistě úžasná a skvěle popsana...nicméně, ehm, nad mé schopnosti :D
nonevim (81)|20.10.2008 22:54
[QUOTE=Smeli;171945]Pokud měl HDD stejně nalítáno jak tvoje GK, tak ztráty jsou minimální... Jinak, drátek příjde vedle červeného to takového bílého plastového bazmeku který je zastrčený v jiném bílém plastovém bazmeku přiletovaném ke kartě. Aspoň tak se to dělalo co pamatuju a dělá dodnes. Jinak, NVIDIA je výrobcem tvého grafického procesoru, ne karty, kartu mohl vyrobit třeba i Jožko z Vizovic a dát na ni stejný čip a hlásila by se stejně (nejspíš). Výrobcem je myšleno něco jako Gianward, MSI, Leadtek...

[/QUOTE]

Aha, to s výrobcem sem nevěděl, dík za info. Zjistim...
Jinak kdyby tam byl bílej bazmek bylo by to jasný. Ten červenej drátek je naletovanej na desku přímo, bez bazmeku. Kousek vedle červenýho je myslím místo kam by to mohlo patřit, nejsem si jistej... Snad pomůže ten výrobce
matyyy (2527)|20.10.2008 23:01
[QUOTE=nonevim;171961]Operace jistě úžasná a skvěle popsana...nicméně, ehm, nad mé schopnosti :D[/QUOTE]
ona se da koupit i sada jen namontovat (tohle je nejlevnejsi, oproti pasivu, co ma moje mx400 je to extremne velky) - otazkou je jestli se vyplati "tolik" penez do ty karty investovat :)
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
nonevim (81)|20.10.2008 23:27
[QUOTE=matyyy;171988]ona se da koupit i sada jen namontovat (tohle je nejlevnejsi, oproti pasivu, co ma moje mx400 je to extremne velky) - otazkou je jestli se vyplati "tolik" penez do ty karty investovat :)
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/QUOTE]

Jo tohle by se mi líbilo - spotřeba a hluk=0:)
Nicméně zdá se, že už sem "doma". Ten týpek od kterýho sem to PC koupil byl nějakej technik a zdá se, že už se vyřádil;) Výrobce karty sem nezjistil, ale na čipu/GPU (či co to je:D) je danej pasiv (oproti tomu z czechcomp prcek) a na něm větráček. Samozřejmě i bílej bazmek sem hned vedle větráčku našel, ale bůh ví proč ten bastler naletoval ty drátky z druhý strany GK kde oba "piny" co sou v bazmeku trochu přečuhujou. Tak fajn zejtra to tam zkusim přiletovat a děj se vůle páně:D Možná i ten pasiv sám o sobě toho uchladí dost nevim jak taková GK topí.

BTW Je skutečně montáž pasivu tak lehká? To je jediná součástka v PC kterou jsem nikdy neměnil a mám z toho trochu strach. (Lepení čehokoli je moje noční můra) Mám tu jeden "stroj" s Celerem 700MHz na kterým odešel větráček co se už nikde neprodává tak bych si to mohl zkusit.
matheasek (141)|21.10.2008 00:42
já mám momentálně GeForce 4 s pasivním chlazením a pohoda:-) pokud nebudeš nějak víc taktovat, tak to uchladí bez problémů:-)
wolf007 (653)|21.10.2008 06:26
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] gf 4mx 440 uchladi v klidku pasiv treba jako tento...
johny__g (6387)|21.10.2008 07:30
[QUOTE=nonevim;172018]BTW Je skutečně montáž pasivu tak lehká? To je jediná součástka v PC kterou jsem nikdy neměnil a mám z toho trochu strach. (Lepení čehokoli je moje noční můra) Mám tu jeden "stroj" s Celerem 700MHz na kterým odešel větráček co se už nikde neprodává tak bych si to mohl zkusit.[/QUOTE]

Na 700 Celerona můžeš dát nějaký chladič pro socket A, třeba i BOX co se dával k Athlonům XP, když se tam vejde. Seženeš ho za pár korun, pivo apod. (sám jich doma ještě pár mám). A ten procesor to uchladí s větrákem na 5 V, nebo i pasivně (bez větráku), záleží jak dobře je větraná case.