Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Prosím O Pomoc: Asus Eax1600pro/td, Ati X1600pro HluČnost

david.david (1)|7.11.2006 18:17
Koupil jsem si grafickou kartu ASUS EAX1600PRO/TD, ATI X1600PRO, 512MB DDR2, DVI, TVOut, PCI-E. Mam sileny problem a to v hluku. Hned po zapnuti PC vetracek u graficky karty bezi na plny otacky a takhle bezi porad. Neni nejakej zpusob, jak kartu stisit? Moc dekuji za odpovedi
wizaard (913)|7.11.2006 20:32
[QUOTE=david.david]Koupil jsem si grafickou kartu ASUS EAX1600PRO/TD, ATI X1600PRO, 512MB DDR2, DVI, TVOut, PCI-E. Mam sileny problem a to v hluku. Hned po zapnuti PC vetracek u graficky karty bezi na plny otacky a takhle bezi porad. Neni nejakej zpusob, jak kartu stisit? Moc dekuji za odpovedi[/QUOTE]
No... samozřejmě, že jsou způsoby, jak kartu ztišit - snížit otáčky větráku (nevím ale, zda to v tomhle případě nějak lze - asi těžko, leda HW zásahem do chlazení, ale nehrabal bych se v něm) nebo chlazení úplně vyměnit za nějaký Arctic Cooling ATi Silencer.
P@pi (1519)|7.11.2006 22:51
Lze snížit otáčky pomocí AtiTool => přiřadíš určitým teplotám určité otáčky :thumb ...
wizaard (913)|7.11.2006 22:56
[QUOTE=P@pi]Lze snížit otáčky pomocí AtiTool => přiřadíš určitým teplotám určité otáčky :thumb ...[/QUOTE]
[OT]Uberte mi někdo body, protože tohle už není možný! Už podruhý jsem zapomněl na ATiTool... omlouvám se za mystifikace, snad se to už nestane. Samozřejmě, že ATiTool tohle umí. :mistake :stupid :thumbdown :cry [/OT]
boboco (1987)|7.11.2006 22:58
[quote=wizaard][OT]Uberte mi někdo body, protože tohle už není možný! Už podruhý jsem zapomněl na ATiTool... omlouvám se za mystifikace, snad se to už nestane. Samozřejmě, že ATiTool tohle umí. :mistake :stupid :thumbdown :cry [/OT][/quote]

Mám Ti ubrat body? -To neříkej dvakrát:D:turtle Kdybys věděl na co já všechno zapomínám, chybovat je lidské, že?:) Si příště dáš pozor, no:D

Mě kupříkladu AtiTool taky nenapadl, přeci jen, jsem nVidiák, no:)
P@pi (1519)|7.11.2006 23:05
[QUOTE=wizaard][OT]Uberte mi někdo body, protože tohle už není možný! Už podruhý jsem zapomněl na ATiTool... omlouvám se za mystifikace, snad se to už nestane. Samozřejmě, že ATiTool tohle umí. :mistake :stupid :thumbdown :cry [/OT][/QUOTE]

S radostí ti je uberu, páč se na mně šplhá tequilla, abych ještě byl v příštích 5 lidech s největší reputací :notsure
boboco (1987)|7.11.2006 23:16
[quote=P@pi]S radostí ti je uberu, páč se na mně šplhá tequilla, abych ještě byl v příštích 5 lidech s největší reputací :notsure[/quote]

Ty jsi krysa:D:D:D

nebo slimák:slug :D :p
first.indian (683)|8.11.2006 00:24
Asi vam uberu body vsem protoze ani jeden nemate pravdu :p (takze vsechny body ke mne :D )
Mel jsem docasne tuto kartu (256MB verzi) nez jsem si kooupil X1950Pro a v ATI Tray Tools otacky nastavovat u teto karty nelze. Hlucnost je naprosto silena. Ja to vyresil koupi chladice Zalman VF900-CU LED a byl klid. Ovsem to je trochu drahe reseni. Takze by to chtelo nejakou alternativu. Kartu mam jeste nekde ve skrini a nez ji dam do sestavy nekomu tak bych ji chtel taky trochu "zklidnit" tak omrknu rano roztec sroubu na uchyceni a doufam mi pomuzete najit nejaky levny tichy chladic co by na tuto kartu pasoval protoze vetsina chladicu na ni nejde dat! :( Chtelo by to neco tak za max 300,- s dani.
P@pi (1519)|8.11.2006 07:07
[QUOTE=first.indian]Asi vam uberu body vsem protoze ani jeden nemate pravdu :p (takze vsechny body ke mne :D )
Mel jsem docasne tuto kartu (256MB verzi) nez jsem si kooupil X1950Pro a v ATI Tray Tools otacky nastavovat u teto karty nelze. Hlucnost je naprosto silena. Ja to vyresil koupi chladice Zalman VF900-CU LED a byl klid. Ovsem to je trochu drahe reseni. Takze by to chtelo nejakou alternativu. Kartu mam jeste nekde ve skrini a nez ji dam do sestavy nekomu tak bych ji chtel taky trochu "zklidnit" tak omrknu rano roztec sroubu na uchyceni a doufam mi pomuzete najit nejaky levny tichy chladic co by na tuto kartu pasoval protoze vetsina chladicu na ni nejde dat! :( Chtelo by to neco tak za max 300,- s dani.[/QUOTE]

Nevidim důvod, proč by to nešlo :notsure. To ta karta nemá ani teplotní čidlo nebo co? Mno, pak už mně napad už jen 2 způsoby:

Přehrání upravenýho BIOSu, pokud ovšem nejdou měnit otáčky, jak tvrdíte, tak nevim jestli to vůbec pude nějak upravit :D.

Pokud má normální konektor na grafické karty, tak ten lze "narvat" do konektoru pro ventilátory (popř. trošku předělat). Jde to, měl jsem to takhle doma jednu dobu vyřešený (on ten vrtulník na x800 je ještě horší :cry).

A k chladiči: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]. Teď mam todle a spokojenost, nevim jak moc hraješ na hlučnost, ale pokud snížíš venitlátor na 9,5V (přes Revoltec redukci), tak je opravdu dost tichej a teploty jsou cajk (na plný otáčky pokles zhruba o 10°C; na 9,5V, tak nějak stejně, ale je to MNOHEM tišší :thumb).
first.indian (683)|8.11.2006 08:18
[QUOTE=P@pi]Nevidim důvod, proč by to nešlo :notsure.[/QUOTE]

Jo tak to jsem si taky rikal :D Kamos si koupil X1600Pro od Sapphire tak jsem se u nej dival jak si krasne nastavuje otacky podle teploty. Tak si rikam fajn udelam to pak taky. A ouha chyba. Na te Asusce to tam proste neni. Ty menu kde se nastavuji otacky tam proste nejsou vubec pristupne :( No ono staci se podivat na samotny chladic a je to jasne proc to mozna nejde ;) Je to jenom kus plechu spojeneho draty. Zadna heatpipe, zadna medena zakladna, proste nic jen dva plecha spojene zebry a dvema draty + hlucny vetrak. :mad:
Mimochodem ten Primecooler nevim zda tam pujde dat. Krata ma vzdalenost mezi srouby na uchyceni chladice 43mm a uhlopricne 61mm mrkni se kdyz tak zda by to ten Primecooler zvladl :)
tequilla (1015)|8.11.2006 09:23
[QUOTE=P@pi]S radostí ti je uberu, páč se na mně šplhá tequilla, abych ještě byl v příštích 5 lidech s největší reputací :notsure[/QUOTE]

Neco proti? :D :D :D