Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Software: Problém s Outlookem

Neregistrovaný (0)|30.10.2008 07:08
Jméno tazatele: Roman

Znění dotazu:
Dobrý den všem.Můžete mi poradit,jak mám zabránit tomu,aby se mi zhruba každou půlhodinu objevovala tato zpráva: Kvůli nedostatku místa na disku Microsoft Outlook zkomprimuje zprávy....Přitom na disku je místa dost.Zkusil jsem nějaká nastavení v Outlooku i změnu uložení zpráv,ale nic nepomáhá.Vadí mi to při hraní her,jelikož mi při této zpávě hra "spadne" na lištu,ale i při práci.
Díky za postřehy.

Roman

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Acer TM 4272,ATI X1600,Intel Core 1,66Ghz,1024MB Windows XP Home
pas!k (3765)|30.10.2008 07:42
Jakou verzi outlooku pouzivas?

Hlaseni o nedostatku mista v xp jde zrisut v registrech ale to se asi nevztahuje na ten outlook ..

BTW muzes hodit screen s tim kolik mista na jakem disku mas?
Neregistrovaný (0)|30.10.2008 23:35
Na "C" mám 24,7GB a na "D" je 54,0 GB volného místa.Používám Outlook Express 6
ICEBOSS (3435)|4.11.2008 17:11
Tak si stahni thunderbird a mas pokoj na vzdycky. Uz me tyhle ****** problemy lidi s outlookem vazne vytaci. Outlook express je proste ZLO. Mejlu ve slozce je vic nez 2GB, prestanou se posilat, komprimuje mejly kdyz je dost mista na disku, z niceho nic nefunguje...
astec (1823)|4.11.2008 22:05
No teď zkusíme třeba poradit.
Jak velké jsou soubory s koncovkou DBX?
Neregistrovaný (0)|5.11.2008 20:05
DBX jsem žádný nenašel,ale jeden postřeh mám.Vše co se komprimuje se nějakým záhadným způsobem objevuje v koši a to i ty samé zprávy a všechny mají popis "Soubor BAK"
Neregistrovaný (0)|5.11.2008 20:16
Už jsem našel soubory DBX.Všechny mají od 10 kb do 187 kb a jeden má 4841 kb.Celkově mají kolem 5500 kb.
astec (1823)|5.11.2008 20:22
[QUOTE=Neregistrovaný;179076]DBX jsem žádný nenašel,ale jeden postřeh mám.Vše co se komprimuje se nějakým záhadným způsobem objevuje v koši a to i ty samé zprávy a všechny mají popis "Soubor BAK"[/QUOTE]

Ale jsou tam.....
třeba Doručená pošta.dbx
Zapni si zobrazován skrytých souborů
většinou jsou v document and setings, jméno uživaele (login), local setings, data aplikací, identities, šílené zmatené číslo, Microsoft, Outlok expres
astec (1823)|5.11.2008 20:23
Šikula, než to nadatluju tak jsi je našel

zakázání komprimace

1. V nabídce Start zvolte volbu Spustit.

2. Do políčka vepište “regedit” (bez uvozovek) a potvrďte Enterem.

3. Ve větvi HKEY_CURRENT_USER\Identities\<číslo identity>\Software\Microsoft\Outlook Express\6.0 najděte dword hodnotu “Compact Check Count” a její hodnotu nastavte na “0? (nula bez uvozovek).

Zkus toto

1. přesun soubory pošty ze složky, kterou používá Outlook Expres do jiného místa
2. z Outlook Expresu vyber Importovat/Zprávy/
3. vyber typ poštovního programu (například Outlook Expres 6)
4. vyber Importovat poštu z adresáře úložiště aplikace Outlook Expres 6
5. vyber složku, kam je přesunutí pošta
6. vyber Všechny složky
7. proveď Import
Neregistrovaný (0)|5.11.2008 22:01
Ahoj, potřebovala bych poradit, nevím, co se stalo, nejsem moc velký expert na počítače, ale nejdou mi přijímat mejlíky na outlok, místa na disku je dost, zkusila jsem i vymazat staré zprávy, kdyby náhodou bylo málo místa, ale nic nepomohlo.
Hlásí mi to tuhle chybu:
Došlo k*neznámé chybě. Účet: 'Seznam Email - svemic', Server: 'pop3.seznam.cz', Protokol: POP3, Port: 110, Zabezpečení (SSL): Ne, Číslo chyby: 0x800C0133

prosím, poradí mi někdo, ale v jednoduché počítačové mluvě, prosím, prosím
Neregistrovaný (0)|5.11.2008 22:12
Tak jsem vše udělal a doufám,že to bude OK.Díky moc. Už dlouho nic "nevyskočilo"
Neregistrovaný (0)|6.11.2008 07:49
Tak má radost byla předčasná.Opět vyskočilo okénko a že Outlook potřebuje komprimovat.Ovšem dlužno říci,že se mi nepodařilo přesunout uložiště."Hází"mi to zprávu,že s není možné změnit úložiště,jelikož program je využíván.

Roman
pas!k (3765)|6.11.2008 07:51
No proste promazej bordel v outlooku kterej uz nepotrebujes aby databaze mela min nez 2 gb.
Osobne doporucuji prejit s outlooku na thunderbird (Tedy lepe receno thunderbird je mensi zlo nez outlook expres) nebo nejlepe prejit na nejaky plnotucny outlook 2003 nebo 2007 kde se tyto chyby nevyskytuji a prevod zprav z expresu do outlook 2003 ci 2007 by mela probehnout bezproblemu ... u thunderbirda si jistej nejsem ale taky by to melo jit ..
astec (1823)|6.11.2008 17:42
DBX soubory jsou dohromady 5 mega, tedy jestli dobře počítám. Outlook musí být vypnutý, pak by to šlo přesunout. Nejradši po restartu nespouštěj Outlook a rovnou soubory přesuň.

Pokud tam nemáš nic důležitého při vypnuté mašině natvrdo smaž tato soubory, po spuštění si Outlook vytvoří svoje nové.