Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nejasnost v napajani grafiky

milan.b (41)|4.11.2008 17:57
Zdravim,

kolega doniesol ku mne svoj komp s tym, ze ma s nim problemy.
Ked som ho zapol a zasiel do BIOSu, tak som si vsimol, ze obraz nie je dobry, su v nom cierne vertikalne pruhy a celkovo je zly - biele pismena v sebe obsahuju inak zafarbene pixely a pod.

Otvoril som ho, ze co to ma za vnutornosti a nasiel som tam tuto grafiku>
http://global.msi.eu/index.php?func=proddesc&maincat_no=130&prod_no=828

Ak si vsimete na jej vrchu je konektor na pripojenie niecoho - taky maly par pinovy (par kontaktov na plosnom spoji na zasunutie).
Zaujimalo by ma na co je. Nemam skusenosti s novymi PCIe kartami, takze neviem ci tam nahodou nechyba pridavne napajanie.
Pozeral som zdroj, jeho vyvody, ale nic co bytam pasovalo som nenasiel, a aj tak bez znalosti co to je by som tam nic nezapchal.

MiB

PS: este ma napadlo, ci to nie je na CF.
Janyk1 (997)|4.11.2008 18:01
Kde, tam u výstupů z karty? To je na SLI. 7300GT přídavný napájení nepotřebuje.

Nemáš fotku toho obrazu nebo jak a kdy se to tak chová/vypadá?
milan.b (41)|4.11.2008 18:08
ahoj, nemam,

mal som na testovanie, tak polhodinu, takze som vela toho nenatestoval.

Skrinu nemam doma.

Ale predstav si biely text na modrom pozadi (bios) a v nom su skvrny takej hnedozltej farby (monitor je cisty).
Neviem, tipoval som na grafiku - nejaky problem - vybral som ju, nahodil naspat a bolo to to iste, inak ten vadny obraz je tam stale - ako sa objavi nejaky obraz z POST testu tak uz su tam vady.

Ked prebehne post, tak tam ma par OS, nejaky linux a potom win vistu. Linux som ani nestihol skusat, ale win vista zacne startovat - vadny obraz a potom cierna obrazovka a nic.

Este rano by som skusil vycistit bios, ale neviem ci sa to doho budem montovat, lebo stroj je zatial v zaruke a nech sa do toho oprie chlapik co mu to skladal.

MiB
Scream CZE (125)|4.11.2008 18:25
Jestli myslíš to co je navrchu hned vedle chladiče, tak to je konektor na připojení SLI kabelu, pro připojení druhé grafiky.
Draken (1578)|7.1.2009 16:38
pokud myslíš ten proužek pinů nahoře co jsou nápadně podobný i se spodným krátkým blokem pinů(které přijdou do PCI-e sběrnice) tak to je 100% sli konektor...jinak sem na kartách (X1950 apod.) vyděl i malé bíle přepínače které když jsou špatně přeplé způsobý právě tu chybu cos popisoval...