Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sítě: Domácí počítačová síť

Neregistrovaný (0)|5.11.2008 21:42
Jméno tazatele: Digiman

Znění dotazu:
Zdravím! Mám 3 počítače - 2 PC a 1 NTB - propojené přes router (kterému je jedno, zda jsou kabely křížené či nekřížené). Do routeru je připojen kabelový modem od UPC. V 1. PC je Windows 98 SE, ve 2. PC je Windows XP Professional a v NTB je Windows 95. Ve všech počítačích mi funguje Internet. Co se však LAN týká, tak je tam (alespoň pro mě) "takový divný stav". V Okolních počítačích u obou PC vidím jak dané PC, tak druhé PC, ale u žádného nevidím NTB. V Okolních počítačích u NTB nevidím sice NTB, ale vidím obě PC. U všech počítačů je nastavena stejná pracovní skupina, sdílení všech jednotek s úplným přístupem a jsou nainstalovány stejné součásti sítě (Klient sítě Microsoft, Protokol TCP/IP, Sdílení souborů a tiskáren v sítích Microsoft). Jak docílím toho, abych NTB viděl v obou PC? Jde-li to vůbec, protože v zaměstnání mi IT pracovník říkal, že se sítěmi pod Windows 95 byly problémy a že se tam tenkrát něco doinstalovávalo, ale již si nepamatuje co. Když jsem však měl dříve v 1. PC též Windows 95 a nemaje síťových karet jsem ho měl propojené s NTB přes sériový kabel či paralelní kabel, tak jsem vše vzájemně viděl. To však u Microsoftu asi neznamená totéž, že? Poznámka k NTB - má jen disketovou mechaniku, takže upgrade OS by šel dost s obtížemi. Poradí mi někdo? Děkuji předem za odpovědi.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
1. PC = síťová karta ISA 3Com EtherLink III 10 Mbit/s, Windows 98 SE
2. PC = síťová karta integrovaná Marvell Yukon 88E8056 10/100 Mbit/s, Windows XP Professional (mám však DVD k Windows Vista Business)
NTB = síťová karta PCMCIA ActionTec ComNet 336 10 Mbit/s, Windows 95
router = OvisLink eLive IP-1000R 10/100 Mbit/s
mech13 (5526)|6.11.2008 08:24
zkousel jsi primo do exploreru zadat jmeno toho NTB? pripadne jeho IP adresu?
Digiman (0)|6.11.2008 16:49
Zkoušel, ale NTB se v žádném PC v Průzkumníku nenajde ani podle názvu, ani podle IP adresy. Z Příkazového řádku MS-DOS přes příkaz ping se mi však NTB ukázal. Kde je tedy zakopaný pes?
Logout (4018)|6.11.2008 17:07
Zkus kompletně v 95kách přeinstalovat síť - odebrat veškerý HW, protokoly atd... Svýho času mi to pomohlo...
Digiman (0)|7.11.2008 22:50
Tak jsem v Síti vše odebral a pak opět vše přidal a již je NTB dostupný všude v Okolních počítačích. Díky!