Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s X2300

pavex (2)|7.11.2008 15:29
Dobrý den, zjistil jsem, že mám ve svém NB staré ovladače na tuto grafickou kartu. Ale Update Utilita od Catalyst vždy spadla. Tak jsem šel na oficiální stránky Amd/Ati a nenašel jsem tam ovladač na svou grafickou kartu. Po čase jsem se proklikal ke zprávě od Ati, že k téhle grafice dodává ovladače výrobce a že si je mám sehnat od něj. Tak jsem si stáhnul ovladače od Sony, pro jistotu také nový Catalyst 8.10 od Ati. Nejdřív jsem odinstalovat věci od Ati a pak ve správci zařízení odinstaloval i ovladač k X2300. CCC se však neodinstaloval, tak jsem ho smazal a vymazal registry přes CCleaner. Ve správci zařízení se objevil defaultní ovladač od Vist. Tak jsem zkusil nainstalovat nejdřív ovladače od Sony(je to taky Catalyst, ale asi upravený), pak od Ati a při každém pokusu to zobrazí původní obrazovku instalátoru s výběrem jazyku a když kliknu na "další", tak se zobrazí nabídka instalovat/odinstalovat, případně aktualizovat. Jakmile ale kliknu na instalovat, či na cokoli jiného, tak to spadne s hláškou "Catalyst" instal manager přestal pracovat. Zkoušel jsem nové ovladače instalovat i před tímhle celým extempóre, bohužel také bez úspěchu. Mno a teď mám defaultní ovladač od Vist, který je pěkně na 2 věci a co hůř, nejde odinstalovat, jakmile ho zkusím odinstalovat a restartnu, tak si ho zase Visty najdou a nainstalujou... nevíte, jak vyřešit tento problém?
husky14 (4214)|7.11.2008 15:52
Základní otázka: měls s původníma driverama nějaký problémy? Jestli ne, neměl ses v tom hrabat.... základní pravidlo ;)

Jinak je pravda, že ovladače na NB bys měl stahovat ze stránek výrobce. Taky existuje možnost modifikace klasických Catalystů na mobilní. Návod určitě na netu najdeš, hledej něco jako "Catalyst mobile modded" ;)
pavex (2)|7.11.2008 16:33
Takže všechny ovladače Catalyst Vista32 spadnou. A po modifikování stejně spadnou. Rozjel jsem ovladač Catalyst mobile XP, který spadl kvůli nepodpoře x2300, tak jsem ho modifikoval a pak to spadlo o kus dál, protože logicky nepodporuje Windows Vista, ale XP... takže by to chtělo sehna Catalyst mobile for Vista, kterej za boha nemůžu najít. může být klidně starší, já si ho "přemoduju" a pak by to mělo fungovat...
Terrani (8)|26.11.2008 18:25
Mám stejný problém s instalací modifikovaných catalystů pro mobilní Radeon HD2400. Postup jak ovladače na notebook nainstalovat jsem našel zde: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

EDIT: Takže postup vyzkoušen a funguje. Jen jsem musel zapomenout na českou verzi control center, který samostatně nějak nainstalovat nejde, takže jsem instaloval display driver i control center z jednoho anglickýho balíku...