Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vista a Crysis

Veyron (88)|8.11.2008 02:30
zdravíčko, je to len krátko čo mám Vistu a už som z nej celý na nervy a jeden z ďalších problémov je, že najnovšie keď som si nainštaloval Crysis Warhead, tak keď ho spustím, tak iba nabehne čierna obrazovka a nič sa nespustí a keď sa vrátim do winu, tak tam ma čaká ukončenie Crysisu v podobe hlášky o probléme (predpokladám, že viete o akej hláške hovorím).

Pred pár dňami som prešiel normálneho Crysisa a ten mi teraz už tiež funguje rovnako. Mal som pocit, že sa to stalo potom ako som preinštaloval Catalisty za nové, lenže keď som sa vrátil i ku starým, tak to nepomohlo a i niekoľko krát som ho skúšal preinštalovať, či som znova preinštaloval Catalisty za nové, no stále nič nepomáha. Prvý krát keď som ho spustil, tak mi aj nabehol do Winu, ale vypadol potom ako som chcel zmeniť nastavenia obrazu.

Neviem či ste sa už stretli s podobným problémom, ale mne sa ho nejak zatiaľ vygooglovať nepodarilo.
Vistu mám Utlimate 64bit. HW je doska s 790FX/SB750, 9950 BE(125W), Corsair Dominator 4GB a Asus 4870X2.

No a ešte málinko spomeniem ešte jeden problém, trošku problematickejší - nejde mi Wifi, konkrétne mám kartu ASUS WL-138g V2 PCI card 54Mbps a signál mám perfektný na router, ale s netom sa spojiť nechce(na ostatných PC mi ide net bezproblémov). Skúšal som preinštalovať ovládača za tie priamo pre Vistu64 z originál stránok, no nepomohlo.(no ale s týmto mi asi nepomôžete...to je trošku problematika a snáď si to nejako vyriešim, no bol by som veľmi rád, keby ste aspoň poradili s tým Crysisom)
IXOXI (145)|8.11.2008 17:43
Crysis Warhead na Vistě běhá v pohodě, i na 64 bit.

Problém by mohl být v kombinaci ATI + Vista + DVI kabel. Nejhorší je to s Catalyst 8.9, ale ani s jinými verzemi to není bezproblémové. Pokud používáte DVI kabel, zkusil bych D-SUB. (více: https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/23862-ati-4850-a-problem-s-ovladaci-pod-vistama-32-i-64bit )

Dále bych zkusil nainstaloval Catalyst 8.10, který měl řešit sporadické selhání systému s přepínáním stavů GPU.
Veyron (88)|8.11.2008 22:38
No práve, že ten najnovší Catalist čo som si nahodil je aktuálny 8.10.
No ale celkom už nechápem aký by mohol mať Windows problém s tým, aký používam kábel na prepojenie s monitorom, no tiež ak mám byť úprimný, tak ani neviem aký kábel vôbec používam, teda toto je jedna z vecí pri ktorej si nie som istý aká je skutočnosť :D No ale myslím, že to je klasický analógový, pretože mám už asi 5 ročný 17" LCD a mám ho myslím napojený cez redukciu, cez konektor HDMI.

Zvláštne je, že mi pôvodný Crysis šiel ešte nedávno a teraz mi už tak isto nejde ani ten, tak ako Warhead.