Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Start Windows

blood0010 (25)|9.11.2008 19:43
Ahoj, potřeboval bych poradit, jak si opravit způsob najíždění. Do dneška mi počítač najížděl tak, že když jsem ho zapnul, tak dokázal sám najet až do části, kdy mám zobrazenou pracovní plochu a je připraven k použití. Když jsem ho dneska zapl, tak to nebylo klasické rychlé naběhnutí, ale už jsem se zastavil na obrazovce, kde vybírám profil uživatele, což považuji za ztrátu času - počítač používám jen já, tak není třeba uživatele volit. Stalo se to samo od sebe, v žádném nastavení účtů jsem se nehrabal. Nevíte někdo, jak by se to dalo vrátit tak, aby mi to zase nabíhalo rychle a nezdržoval jsem se? Dík

PS: Na záchytný bod času už jsem taky myslel, ale včera jsem se dost pohnul ve hře, takže hledám každou jinou alternativu.
FJakub (1)|9.11.2008 20:00
vše je v ovládací panely-uživatelské účty
Salamander (6177)|9.11.2008 20:01
Vista, nebo XP ?

/ pro XP je to nejjednodussi prikazem control useraccounts2
blood0010 (25)|9.11.2008 21:30
Tak v ovládacích panelech to není, nebo to neumím najít, to už jsem zkoušel, zase bych nepsal hned aniž bych se na to nepodíval. A kam se píšou ty příkazy? Nevím, jak si spustit konzoli.


Edit:// Mám XP Home Edition (SP3) orig.
Salamander (6177)|9.11.2008 21:32
[QUOTE=blood0010;180699]Tak v ovládacích panelech to není, nebo to neumím najít, to už jsem zkoušel, zase bych nepsal hned aniž bych se na to nepodíval. A kam se píšou ty příkazy? Nevím, jak si spustit konzoli.[/QUOTE]

A XP, nebo Vista ?
start - spustit
Encore1106 (424)|10.11.2008 11:28
Podívej se, kolik máš v Ovládací Panely > Uživatelské účty účtů.. Měl by si tam mít svůj + účet Guest (který má být zakázán). Pokud tam máš víc účtů, dej vědět jaké..
Jestli tam máš účet, jehož název obsahje ASP .NET (nebo něco podobnýho), tak ho klidně smaž, nahraje se tam při nějaké aktualizaci .NET Frameworku.
blood0010 (25)|11.11.2008 16:14
Dobrá, dík za radu, ale když jsem to zkusil, vyskočilo na mě okno jestli chci smazat i soubory k tomuto profilu. Ano nebo ne? Mimochodem jsem tam jen já, zakázanej host a ten ASP.NET
Dojigiri (1629)|11.11.2008 17:16
Pořád ti to nejde? Důvodem taky mohlo bejt to, že sis zahesloval účet? (protože pak samozřejmě požaduje zadání hesla při každým spuštění), nebo samozřejmě to, že tam nějak "vzniklo" víc účtů, jak už zmiňovali ostatní.

Nejčistější řešení je skutečně co zmiňoval Salamander, tj. Start/Spustit, "control useraccounts2", tam odškrtnout "uživatelé musí zadat jméno a heslo před přihlášením" a zeptá se to na jméno uživatele a heslo, kterýho to po spuštění přihlásí. Nebo ti tohle nějak nefunguje?
blood0010 (25)|12.11.2008 16:34
Tak já bych smazal ten ASP.NET, ale nevím, jestli všechno nebo ne - systém se mě ptá, jestli odstranit i složky a soubory nebo tak něco. Jinak ten "control useraccounts2" už jsem tam odpálil, tak má cenu ještě mazat ten ASP.NET?
Dojigiri (1629)|13.11.2008 14:13
Bohužel jsme tě celou dobu mystifikovali, ten správnej příkaz není "control useraccounts2" ale "control userpasswords2" (předpokládal jsem, že je to v prvním příspěvku Salamandera dobře, a neověřil jsem si to). Za to se omlouvám. Tak zkus napsat do Start/Spustit tenhle příkaz, "control userpasswords2", to už by mělo fungovat. Tam zrušíš zaškrtnutí u "uživatelé musejí vložit jméno a heslo ..." (cca tak nějak, mám anglický Windows tak nevím jak to tam je přesně česky). Pak by se měl zeptat kterej účet použít pro automatický přihlášení, lze zadat i heslo.

Pokud to nastavíš přes ten "control userpasswords2" tak tam by to mělo jít nastavit a pak už by nemělo být potřeba mazat všechny ostatní účty (stejně tak, pokud to třeba vzniklo tím, že sis nastavil pro účet heslo, tak smazání všech ostatních účtů nepomůže, protože pořád bude potřeba zadat pro přihlášení heslo; ale přes "control userpasswords2" to nastavit lze, protože zadáš i heslo pro přihlášení a to se "zapamatuje" ve Windows a přihlásí se automaticky i do případně zaheslovanýho účtu).

Co se týče účtu ASP.NET, něco o něm je zde (v angličtině): http://www.mvps.org/marksxp/WindowsXP/aspdot.php (pokud ho budeš chtít smazat, můžeš to udělat klidně včetně jeho nastaveních, jsou to jenom jeho nastavení a nesmaže se nic dalšího; anebo ho stačí jenom zakázat)
blood0010 (25)|13.11.2008 21:14
Moc děkuju, pánové. Doufám, že jsem se toho zbavil, zatím jsem to nezkoušel, ale vypadá to nadějně.

//EDIT: Tak už mi to jede, dík moc.
Encore1106 (424)|16.11.2008 18:21
[QUOTE=blood0010;181437]Dobrá, dík za radu, ale když jsem to zkusil, vyskočilo na mě okno jestli chci smazat i soubory k tomuto profilu. Ano nebo ne? Mimochodem jsem tam jen já, zakázanej host a ten ASP.NET[/QUOTE]Omlouvám se, nějak jsem se tomuhle tématu nedostal... Tak jen dodatečně pro ty, kdo by to eventuelně potřebovali v budoucnu:
Když se to zeptá na ty soubory, tak klidně je nechejte smazat, po smazání toho účtu ASP .NET už by to nemělo otravovat.
blood0010 (25)|18.11.2008 16:24
Alespoň, že jsi napsal, bylo mi blbý psát 2x za sebou a editaci už jsem nenašel. Když mi PC najíždí, tak se zasekne na tom okně, kde by se normálně zadávalo heslo a jméno (ta hrubá tabulka, ne to hezčí grafický podání v podobě ikon), a naskočí dialogový okno, že "se nemůže přihlásit z důvodu omezení účtu", přitom jsem Admin. Co s tím je špatně?