Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

HD 4670 HDMI Audio

mirror73 (3)|13.11.2008 23:51
Zdravím

Pro propojení PC s TV jsem zvolil HDMI výstup, který je na mé kartě (Gainward HD 4670) nativní. Funguje to pěkně, jen mě mrzí, že v okamžiku, kdy je zapnutá TV, tak HDMI audio "ukradne" zvuk z PC.

Je možné nějak přinutit XP (mám na PC Win XP Professional), aby pouštěly zvuk jak přes HDMI, tak i přes interní zvukovku?

Nemáte s tím někdo zkušenost?

Bohužel mi zatím všemocný Google nepomohl.
Pavel Boček (4169)|18.11.2008 10:23
Podle mne to nejde, aktivní je vždy jen jedna karta, v opačném případě rádo dochází ke konfliktům a nejde nic.

Jedině bych nevedl zvuk přes HDMI, ale ze zvukové karty do televizoru přes nějaký jeho vstup zvlášť, pak by mělo jít všechno.
mirror73 (3)|18.11.2008 12:30
Obé najednou pravděpodobně nepůjde, ale ke štěstí mi stačí i možnost přepínat.

Naštěstí mi na obdobný dotaz odpověděli na fóru TV Freak

Výstup zvuku lze (alepsoň v XP) přepínat. A celkem jednoduše. Ve vlastnostech zvuku (Ovládací panely->Zvuky a zvuková zařízení->záložka Zvuk->Výchozí zařízení) je možné měnit zda má jít zvuk přes zvukovou kartu nebo přes ATI HD audio.

Předpokládá to samozřejmě, že je nainstalován příslušný ovladač pro ATInu (u mě to bylo součástí inst. CD) a navíc to předpokládá (což jsem nevěděl a taky jsem díky tomu dlouho tápal), že je TV ZAPOJENAa ZAPNUTA (treď si nejsem jist, jestli musí být i přepojen vstup na HDMI, ale myslím, že ne). Pokud není, neobjeví se možnost zvolit výstup řes ATI HD Audio.