Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Obývákový PC

mstejska (2912)|21.11.2008 07:50
[QUOTE=plch;185416]Nechám si poradit. Jaké? Máš zkušenosti? Potřebuji, abych tím mohl vcelku univerzálně ovládat jakýkoliv multimediální program tak, jako myší. Ne vše spustím v media playeru (i když musím uznat, že se dost vylepšil), nebo v media centeru. Taky třeba prohlížení fotek - listování adresáři, třeba i vypalování, ale to už bych si vymýšlel.
Edit: ...nastavování titulků, nebo nějakých vlastností obrazu - to se taky může stát...[/QUOTE]

Tak s tim ti asi neporadim. Ja pouzivam skrin, ktera ma zabudovany iMon modul. Ale podle meho nazoru by to melo zvladnout jakekoliv dalkove ovladani ktere podpoduje Windows Media Center.
Viz zde [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Ale typ ti asi fakt neporadim.
Dojigiri (1629)|21.11.2008 10:07
Já konkrétně mám taky ovladač iMon (už byl zabudovanej v case), + na "větší práci" bezdrátovou klávesnici a myš, zandaný pod sklem ve stolku v obejváku (protože neznám klávesnici ani myš, která by měla tak dlouhej kabel, aby mi to dosáhlo 3m přes celej obejvák). Kl.+myš je přes bluetooth (bohužel celkem drahý), funguje to celkem dobře (byly tam trochu prodlevy, když jsem měl BT modul vzadu na case, ale pak jsem to vytáhnul "USB prodlužkou" dopředu vedle case aby nešel signál skrz celou bednu a odezva je v pohodě).
Deee-aN (3834)|21.11.2008 10:54
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] je taky IMON, ne?:notsure A tady: http://www.partis.cz/index.php?gid=161
mstejska (2912)|21.11.2008 11:09
Problem z dokupovanymi iMony je v tom ze nemaji moznost zapnuti a vypnuti pc (co jsem teda cetl u dokumentace) Zabudovany iMon ma v sobe i prepojku napajeni do desky. Tj ze zdroje pichnes napajeni do iMonu a z Imonu teprve do desky. A tohle "pry" dokupovane iMony nemaji. Tohle by chtelo overit.
Deee-aN (3834)|21.11.2008 11:20
No jestli si dobře vzpomínám, tak jedna z otázek v Expertiádě s EC byla, jestli se dá IMONem pomocí DO zapínat a vypínat PC a odpověď byla IMHO ano...:notsure

EDIT: viz http://www.partis.cz/index.php?gid=283
mstejska (2912)|21.11.2008 11:40
Lepe overit. Jinak iMon se pripojuje do konektoru usb na desce. Nevim jestli muzes desku probouzet pres usb.
Salamander (6177)|21.11.2008 11:44
nektere desky tuhle moznost 100% maji - wake on USB, treba ja to tam urco mam, staci se podivat :)
Deee-aN (3834)|21.11.2008 11:48
[quote=mstejska;185505]Lepe overit. Jinak iMon se pripojuje do konektoru usb na desce. Nevim jestli muzes desku probouzet pres usb.[/quote]
Snad by si nevymýšleli...:notsure
Screenshot 2008-11-21_11-46-27.png
mstejska (2912)|21.11.2008 12:02
[QUOTE=deeean;185508]Snad by si nevymýšleli...:notsure[/QUOTE]

Ze by jsem to asi pochopil spatne? Dulezity je ten interni. Externi zapinani neumi (asi), mam interni zabudovany. No a ten, ma usb zapchinute do zakladni desky + napajeni (20 + 4) zapichnute do zakladni desky a ze zdroje jde napajeni (20+4) do iMonu. Takze fakt nevim.:notsure
plch (55)|21.11.2008 15:56
Pánové, děkuji všem moc, díly na počítač jsem právě objednal na alfacompu, monitor tam neměli, takže ten jsem objednal u softcomu.
Kostky jsou vrženy, teď aby všechno opravdu měli na skladě, brzy dodali a aby se mi to podařilo v pořádku sestavit. A já se jdu podívat po nějakém lepším HDMI kabelu. Taky díky za návrhy na dálkáče, ale pořád si myslím, že to není to, co bych já potřeboval. Ale možná změním názor, budu se tím určitě zabývat. Možná by bylo zajímavé si to někde vyzkoušet.
Deee-aN (3834)|21.11.2008 16:00
plch (55)|21.11.2008 16:22
Určitě se rád pochlubím, ale bude to normální PC s akrylovým bokem, sic kabely pořeším, jak nejlíp to půjde. :notsure
Z těch fotek skříní mě hodně zaujala jedna a to: https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/17103-pochlubte-se-vnitrkem-sve-skrine#111879 :idea - fakt dobrej týpek.
Deee-aN (3834)|21.11.2008 17:03
Tak mu dej RB. Už jsem ho tu nějakej čas neviděl, ať má radost!
plch (55)|21.11.2008 19:23
Jistě, dostal ho hned : )
plch (55)|26.11.2008 11:41
Tak jsem si včera rozbalil předčasně vánoční dárek - dvě krabice plné komponent : )) Neměl jsem moc času, tak jsem zatím jen přimontoval chladič s procesorem a pamětmi na desku a desku, zdroj a grafiku našrouboval do bedny. V souvislosti s tím se chci zeptat, jak utahujete šrouby k chladiči? trošku mám strach, jestli jsem to nepřehnal, deska se docela prohnula.
Jinak dojem z komponent je nádherný, mám radost. I case se mi líbí, nemyslím si, že podle čelního panelu by se dalo usuzovat na poněkud levnější design. Dost jsem se ale zhrozil z toho, z jakého papírového plechu je bedna udělána. Pak ta plexi bočnice je vlastně tenký rámeček z plechu, do kterého je takovými plastovými cvoky vložen ten průhled. Průhled sám o sobě zní jako buben, navíc na tich cvočkách drží dost volně, takže se na nich klepe. Možná je to jen můj dojem, ale raději ho vůbec nedržím naplocho, aby se vlastní vahou nezlomil : ) Musím říct, že moje stará noname bedna kupovaná za pár korun i se zdrojem se tváří mnohem masivněji.
Taky je mi moc divné, že v návodu se píše asi 6,5 kg, ale (a teď bych nerad zakládal fámy, ještě to ověřím) jak to PPLko zvážilo vč krabice, nebylo to ani 5kg.
Ale jak říkám, jinak zatím naprostá spokojenost.
SamecP (1751)|26.11.2008 11:47
Prohnutá deska při instalaci cpi chladiče,je poměrně normální a desky sou na to přízpůsobené.Takže se nemusiíš bát.Jinka gratuluju ke spokojenosti:thumb
plch (55)|26.11.2008 14:17
Tak potvrzuji, že PPL zvážila 4,92 Kg vč. balení - ale udávaná čistá hmotnost je 6,4 Kg. Takže to máme prakticky 2 kilča dolů. ThermalTake musela někde hooodně ušetřit a mě se to docela nelíbí. Je to opravdu hodně papírové. Pokusím se kontaktovat výrobce...
Deee-aN (3834)|26.11.2008 14:22
Ty máš Tt M9? To jim asi blbne váha. Teď jsem koukal na údaje o zakázce a ta moje krabice s M9 vážila podle PPL 8,35kg. Nic jiného v ní nebylo, komponenty přišly v druhé.
plch (55)|26.11.2008 14:31
A nebo začala Tt opravdu šetřit. No, nevim, tu krabici jsem nesl a myslím, že bych to poznal. Ta druhá krabice měla (bylo to balené stejně, jako u tebe) 11 kg a musím říct, že ten rozdíl ve váhách byl doost velký. Navíc ty plíšky jsou opravdu opravdu tenounké. Já to doma zase vymontuju, zvážím a změřím tloušťku plechu : )
mstejska (2912)|26.11.2008 14:32
[QUOTE=deeean;187423]Ty máš Tt M9? To jim asi blbne váha. Teď jsem koukal na údaje o zakázce a ta moje krabice s M9 vážila podle PPL 8,35kg. Nic jiného v ní nebylo, komponenty přišly v druhé.[/QUOTE]

Zkus zvazit primo tu case.
Deee-aN (3834)|26.11.2008 14:39
[quote=mstejska;187430]Zkus zvazit primo tu case.[/quote]
Sorry, ale komp vykuchávat nebudu:p. Mě ta váha přišla celkem odpovídající a určitě to nevážilo 5kg.
plch (55)|27.11.2008 02:18
[quote=mstejska;187430]Zkus zvazit primo tu case.[/quote]
Takže velikánská omluva! Udělal jsem rozborku a sborku PC, mezitím zvážil, bez wind tunelu jsem naměřil 6.6 kg, což naprosto přesně odpovídá parametrům... ach jo, sem tady plašil : )
plch (55)|27.11.2008 02:24
První rychlé dojmy: Visty 64 nainstalovány, vše bez problémů, počítač je krásný.
Pár fotek, komentář dodám přes den:[ATTACH]8458[/ATTACH]

[ATTACH]8459[/ATTACH]

[ATTACH]8460[/ATTACH]
P1010028.JPG P1010022.JPG P1010024.JPG
Deee-aN (3834)|27.11.2008 07:28
A klepe se to celý?;):D
Vyfoť to pořádně (nerozmazaně a nohama dolů) a dej to i se sestavou sem: https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/17103-pochlubte-se-vnitrkem-sve-skrine#187361
plch (55)|27.11.2008 10:45
No to víš, že to neklepe celý :thumb. Ne není to zlé, ale ten akryl je skutečně jak buben. Zatím nedokážu poznat, jestli to má na hluk nějaký vliv. Fotky - viz následující komentář.
johny__g (6387)|27.11.2008 10:51
Na můj vkus to moc svítí (do obýváku), ale já mám ztlumenou i power diodu, takže jsem asi trošku ujetej v tomhle směru. Proti gustu ...
plch (55)|27.11.2008 11:11
[quote=plch;187764]První rychlé dojmy: Visty 64 nainstalovány, vše bez problémů, počítač je krásný.
Pár fotek, komentář dodám přes den:[ATTACH]8458[/ATTACH] [ATTACH]8459[/ATTACH] [ATTACH]8460[/ATTACH][/quote]

Takže k tomu asi tak: PC jsem dělal v noci. Dokud byly dcerky vzhůru, tak to nešlo. Tu šroubek ve zdroji, tu case v obležení, prostě to bylo dost nebezpečné...
Takže moc času nezbylo a podle času příspěvku je vám určitě jasné, že když chodím na 8mou do práce, moc dlouho jsem nespal : )

První fotka se týká licenčního čísla. To je normální, že Microsoft dodává samolepky takhle zmršené? Mě je to tedy jedno, ale jestli někdy přijde nějaká kontrola, tak nevím, co bych jim k tomu řekl. Rozhodně si to nebudu lepit na krabici:stupid.
Druhá fotka - tady už jsem mušel trochu improvizovat. V tomhle fóru jsem se na začátku ptal, jestli lze po odstranění diskového tunelu tam vložit zpátky ten větrák. Abych řekl pravdu, tohle moc nechápu: [quote=deeean;183419]...Pro upevnění fanů na čele jsem vylomil ty záslepky a vystříhl do nich oblouk, aby nic nebránilo vzduchu v proudění. Pak můžeš dát fan kamkoli, odzdola nahoru...[/quote]
Pomohl jsem si tím, co bylo zrovna po ruce, ale musím říct, že z hlediska přenosu vibrací to dopadlo velmi dobře.
No a ta třetí fotka, to se omlouvám, fakt už jsem chtěl jít spát. Přijde mi, že speciálně s tou modrou si ale foťák moc netykal : ) Vnitřek skříně zatím schváleně nefotím, mám tak hrozný nepořádek, budu řešit dneska a možná i ještě zítra.
plch (55)|27.11.2008 11:17
[quote=johny__g;187827]Na můj vkus to moc svítí (do obýváku), ale já mám ztlumenou i power diodu, takže jsem asi trošku ujetej v tomhle směru. Proti gustu ...[/quote]
Hih, když jsem to ukázal ženě (ještě bez čelního panelu - přední větrák svítí daleko víc), říkala, že kdybych to koupil v čevreném, tak letos nemusíme shánět vánoční stromeček : )))
meeee (1110)|27.11.2008 11:28
[QUOTE=plch;187833]První fotka se týká licenčního čísla. To je normální, že Microsoft dodává samolepky takhle zmršené?[/QUOTE]

Jo, to vykousání tam má být.
Deee-aN (3834)|27.11.2008 11:34
[quote=plch;187833] Abych řekl pravdu, tohle moc nechápu:
[/quote]
Tady mám fotku z ranné fáze úprav chlazení. Teď je to jinak, ale to uchycení fanů zůstalo. Jsou tam vidět upravené záslepky. Ale to tvoje řešení je dobré, jednodušší a pokud to nedělá nějaké brykule, nechal bych to tak.
vý?ez.jpg
EditorPO (2819)|27.11.2008 12:19
[quote=plch;187833]To je normální, že Microsoft dodává samolepky takhle zmršené? Mě je to tedy jedno, ale jestli někdy přijde nějaká kontrola, tak nevím, co bych jim k tomu řekl. Rozhodně si to nebudu lepit na krabici:stupid.[/quote]
JJ, nalepky su schvalne take, aby nesli bez poskodenia odlepit z case. Ale nalepit by si ju mal, na neodmontovatelnu cast skrinky. Licencia nepusti. Ak nechces, aby ti to rusilo "tuning", tak ju nalep zospodu case :-).
plch (55)|27.11.2008 15:31
Ještě tady napíšu něco o zakoupených komponentech :

Myška
- G-Cube je šikovná glaserová myš. Tváří se velice kompaktně, kliká jistě, drží se pevně, nevrže, klouže výborně, má dle mého ideální váhu (trošku větší, než běžné). Je malinko menší, než průměrná myš, kablík se mi zdá extra tenký, snad se nepřeklesá. Pěkný obrázek. Myslím, že výborná volba.

Klávesnice
- Logitec - pěkný lesklý design, příjemný a tichý stisk. Trefit se poslepu na enter je pro mě dost problém díky tomu delšímu delete. Ovladače jsem zatím neinstaloval, takže MM klávesy nemám vyzkoušené. Až na to jiné uspořádání skvělá, budu si trochu muset zvykat
EDIT: MM klávesy ve Vistách fungují i bez instalace : )

Paměti
- na pohled pěkné, zatím nevím, co k tomu víc říct

Procesor
- boxový chladič vypadá překvapivě hodně v pořádku, ale zůstal nerozbalen.

CPU Cool
- tak to je pořádnej macek, ten mě překvapil : ) Pasty jsem dal jen tu nejslabsí vrstvičku, co šla, snad dobrý. Sympadické modré podsvětlení, jeho zvuk jsem ještě neslyšel (viz GPU a case)

musím končit, ještě se ozvu....
Deee-aN (3834)|27.11.2008 19:07
Ten chladič je CM212? Na 2000RPM?
plch (55)|27.11.2008 21:17
Omlouvám se, tady je košík.
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Dneska mi přivezli i LCD [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Zatím na to koukám jak krtek na raketoplán, nevím, co je tam za otáčky. Ale asi jo, nějakých 1990 a u zdroje asi 800
Koupil jsem leteckou gumu, jdu montovat disk a kabely, zase se ozvu.
SamecP (1751)|27.11.2008 21:20
JJ pěkná sestava..
plch (55)|28.11.2008 11:10
Ještě jsem doplnil názvy:

[quote=plch;187940]Ještě tady napíšu něco o zakoupených komponentech :

Myška [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
- G-Cube je šikovná glaserová myš. Tváří se velice kompaktně, kliká jistě, drží se pevně, nevrže, klouže výborně, má dle mého ideální váhu (trošku větší, než běžné). Je malinko menší, než průměrná myš, kablík se mi zdá extra tenký, snad se nepřeklesá. Pěkný obrázek. Myslím, že výborná volba.

Klávesnice [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
- Logitec - pěkný lesklý design, příjemný a tichý stisk. Trefit se poslepu na enter je pro mě dost problém díky tomu delšímu delete. Ovladače jsem zatím neinstaloval, takže MM klávesy nemám vyzkoušené. Až na to jiné uspořádání skvělá, budu si trochu muset zvykat
EDIT: MM klávesy ve Vistách fungují i bez instalace : )

Paměti ([odkaz, pro zobrazení se přihlaste])
- na pohled pěkné, zatím nevím, co k tomu víc říct

Procesor [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
- boxový chladič vypadá překvapivě hodně v pořádku, ale zůstal nerozbalen.

CPU Cool [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
- tak to je pořádnej macek, ten mě překvapil : ) Pasty jsem dal jen tu nejslabsí vrstvičku, co šla, snad dobrý. Sympatické modré podsvětlení, jeho zvuk jsem ještě neslyšel (viz GPU a case)

musím končit, ještě se ozvu....[/quote]

Hard disk [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
- pěkná práce, bez problémů, zatím jsem zaslechl jen tlumený zvuk hlaviček...

Zdroj [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
- pěkně provedený, tichý, bez problémů. Se zdrojem přišlo i příslušenství - látkový organizér na nepoužité kabely a spony se suchým zipem pro svazování kabelů. Kabely jsou hezky opletené. Jak už jsem někde četl, to rozvedení kabelů není zrovna ideální. Konkrétně větev pro SATA je tam pouze jedna a je na ní možno připojit 3 disky. Tedy pouze teoreticky, protože pokud máte mechaniku nahoře a disk prakticky až dole, prostě nedosáhnete. Vyřešil jsem to tak, že jsem připojil ještě větev s Molexy (ta je stejně potřeba pro větráky case) a využil redukci, dodávanou s blu-rayem.

GPU [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
- tak to je pohodová karta, i když trochu hlučná. Hodně hlučná. Svým pískotem spolehlivě přebila všechno ostatní v počítači. Na pozadí sice trochu vykukovaly hluboké tóny 12cm větráků case, ale i tak Sapphire byla jak sólistka v opeře, kde sbor jen tak potichu přizvukuje. Věděl jsem to dopředu a proto mám v sestavě pasiv S2. S originálním chladičem jsem to vydržel úctyhodné dva dny : )

chladič GPU [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
- well done, nice money. Žebra jsou spíš tenounká, chladič je celý velmi lehký, ale to by nemělo vadit, naopak. K chladiči nebyl návod na instalaci, tak jsem trochu tápal, kam dát ty plastové příchytky, nakonec zůstaly nevyužité. Polepil jsem paměti, (těch ježků tam bylo akorát 8) a přišrouboval chladič. Zjistil jsem, že je trošku nakřivo, takže na konci karty mi trošku bourá otevřenou cívku a 2 kondenzátory, inu přihnul jsem žebra a vložil kousek papíru. Po zapnutí mi přišlo, že jsem tam asi tu kartu zasunul špatně, protože se počítač velice umravnil co do hluku. Ne, všechno bylo správně, jen výrobce hluku mi zůstal ležet na stole :)

Case [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
- už jsem popisoval, takže pouze novinky. Instalace všech komponent bez problémů, vše krásně přístupné. Diskový i větrný tunel a 3,5" šachtu jsem vyndal. Přední větrák mám zavěšený volně na sponách zadní je na [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] - díky Deeeane, velké ztišení! Disk mi nyní visí zavěšený na leteckých gumách (taky dobrý nápad!). Rychloupínací systém karet - mno, rozhodně z něj nemám pocit sucha a bezpečí a navíc překáží tomu chladiči S2. Půjde pryč.
Takže PC se mi podařilo zklidnit, ale rozhodně to ani náhodou není má představa o aspoň trochu tichém PC. A myslím, že se na tom podílí hlavně ventilátory case se svými hlubokými tóny. Pak tady ještě máme ten akrylový bok, který se dle mého právě u těchto frekvencí uplatní.
Co navrhujete? podvoltovat na 5V, na 7V, nebo koupit regulaci otáček?

Pak tady ještě máme monitor LG 22"LCD L226WU-PF TFT/2ms/5000:1/1680x1050/PIVOT/USB
- prvotní reakce bylo absolutní nadšení. Zobrazuje krásně a jemně, pivot je velice citlivý, otáčení ve všech směrech je bez problémů. Zajímavé tedy je, že byl dodán kabel el., USB a D-SUB, ale nikoliv DVI, to bych očekával jako samozřejmost. Ochranné fólie na plastech byly nalepené špatně, nakřivo, někdy zasahovaly i do obrazovky. Je vidět, že to už někdo měl "v pazourech". I to bych přežil, ale po ztišení grafiky jsem začal slyšet pískání monitoru a to by mi vadilo hodně. Zatím to ale vypadá vypadá, že po nějaké chvíli se utiší a jen si tak "vrní", to by mi už tak nevadilo, navíc je to slyšet jen když dám ucho až k monitoru. Ještě uvidím, ale jestli to bude takhle zlobit, určitě je to pro mě důvod pro vrácení.

To jsem se rozepsal, tak zatím!
Deee-aN (3834)|28.11.2008 11:16
Fany na case podvoltuj. Ale pozor, radši na 5V. S podvoltováním na 7V jsou spojena určitá rizika...
zapojeni.jpg
mstejska (2912)|28.11.2008 11:17
Hod ty vetraky na 5V. To zapojeni 7V (12V-5V) radeji ani nezkousej. Bud zainvestuj do regulace, nebo se mrkni sem: https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/19786-regulator-otacek-ventilatoru. Pokud jsi trosku zrucny, tak si regulator zvladnes ubastlit sam. Ted jsem 1 regulator pro 4 vetracky dodelal.
plch (55)|28.11.2008 11:19
Díky, těch 7V mi přišlo taky divné, jsou to jiné větve, ale někde tady na fóru jsem to četl :-)
mstejska (2912)|28.11.2008 11:22
No nekde to nekdo radi, protoze mezi 12V a 5V mas napeti 7V. Ale ja bych do toho nesel.
plch (55)|28.11.2008 12:06
Klidně to dám na 5V, ale tady píšeš, že asi budu mít problémy?

[quote=deeean;183419]Ty větráky tam jsou podvoltovaný na 5V. Respektive už jen jeden. Tomu svítícímu to moc nesvědčilo a po nějaké době se začal zastavovat.[/quote]

Svítící mám oba, takže asi nic moc. Regulaci - ty jednoduché bych zvládnul, ale problém bude s časem, toho mám málo. Zkusím se mrknout, co se prodává. Nebo je ještě jedno elegantní řešení - vyměnit ventilátory a to nejlépe za regulovatelné... otáčky bych si pak mohl nastavovat SW.
Deee-aN (3834)|28.11.2008 12:13
[quote=plch;188324]Klidně to dám na 5V, ale tady píšeš, že asi budu mít problémy?
[/quote]
To jo. Asi 3 měsíce jel dobře, pak začal být neklidný. Ale mohl to být horší kus...
mstejska (2912)|28.11.2008 12:15
Problemy jsem myslel prave mezi 12V a 5V tj kdyz to zapojis do 4pinoveho molexu mezi zluty (12V)a cerveny (5V). Pokud vetra zapojis mezi cerveny (5V) a cerny (0V) tak je to v poradku.
plch (55)|28.11.2008 14:05
OK, zkusím 5V, a pokud se to bude točit, tak to nechám. Když ne, dám tam třeba [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a bude vykydáno. Ten čas strávený nad tím, jak to udělat mi za to nestojí a stejně by to takhle nevypadalo... : )
mstejska (2912)|28.11.2008 14:14
To urcite. Ja jsem si s tim regulatorem hral po vecerech nekolik dni. Cena soucastek sice do 50Kc, ale casu jsem no tom ztravil dost. Ale zase jsem to delal protoze me to bavi. Tak jsem si to pospojoval, otestoval, spajel, nefungovalo, znovu kontrola atd. Pokud te to ale nebavi ,tak ten koupeny regulator je urcite lepsi.
plch (55)|29.11.2008 03:39
Takže 5V místo 12ti se zadařilo a už jsem naprosto spokojený : ))) Počítač už si jen tak tiše ševelí. Ještě najdu, jak se dá ovládat ten CPU fan... v EasyTune mi to nějak nejde.
Monitor sice píská, ale jen pár minut po zapnutí, pak se utiší, takže vcelku v pohodě.
Ještě: nevíte, jak nastavit ve Vistách, abych se koukal jednou síťovkou na internet a druhou se připojil ke svému starému PC a sosal data? Mám Visty Home Premium 64
Díky
mstejska (2912)|29.11.2008 09:26
Na ovladani CPU fanu je nejlepsi Speedfan. Tim muzes ovladat vsechny ventilatory ktere jsou zapichnute do zakladni desky.
plch (55)|30.11.2008 23:33
Nedaří se. Ale asi vím proč. Předpokládám, že na to, abych mohl CPU fan řídit, muší mít 4 žíly. Ale on má jenom 3.
plch (55)|1.12.2008 00:05
Takže změna. V biosu jsem našel možnost ovládání CPU fan přes napětí + ovládat pomocí BIOSu. Co jsem to aktivoval, už neslyším nic. Prostě vůbec nic. Jen občasný tlumený seek hlaviček HDD.
Vzduch v bedně už neševelí.
RPM: CPU: 1110, Power 541. Ty 2 podvoltované větráčky samozřejmě nevím, ty nejdou kontrolovat.
System: 39 st C, CPU: 27, GPU: 37.
Dynamic energy saver je zapnutý a běží na dvojku (ze šesti)
Sakryš, ta klávesnice mě ale štve : (
Enter už najdu, delete taky, ale end, který požívám často, to je trága :thumbdown.
plch (55)|1.12.2008 00:19
Jinak ještě k tomu https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/17103-pochlubte-se-vnitrkem-sve-skrine#189205
Byl jsem trošku naivní, co se týká toho gumového uchycení HDD. Koupil jsem gumu 4x4 a prostě jí tam jen tak zamotal. Samozřejmě, že do druhého dne jedna guma praskla o ostrou hranu šachty. Další jsem neměl a tak jsem smotal svazek asi osmi (myslím že 1 x 3mm). Musím říct, že s tímto svazkem se pracuje mnohem líp, jde zauzlovat, je ohebnější a když vám jeden praskne, je tam ještě spousta dalších. Samozřejmě neopakovat mou chybu a ostré hrany case olepit : )