Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pomalá start Visty po instalaci SP1

IXOXI (145)|19.11.2008 10:16
Nedávno jsem nainstalovat SP1 do Visty a od té doby tvá 3 minuty a 20 sekund, než se od výpisu z BIOSu dostanu k obrazovce vítejte.

Vzhledem k PC: E8500, 8GB Ram, atd. mě to dost vytáčí.

Nesetkal se s tím někdo?
EditorPO (2819)|20.11.2008 00:59
1. virusy
2. skontroluj ake programy sa spustaju pri starte
3. vypni virtual memory, mas dostatok RAM
4. nie je to od doby, ked si instaloval nejaky soft, pripadne menil HW?
5. nemal si vypadok elektriny, pripadne ci si natvrdo nerestartoval PC? urob checkdisk

Sikovny program je Spybot - Search & Destroy, ochrana proti malware, spyware a podobnym svinstvam, kontrola prog spustanych pri starte, kontrola registrov, ochrana prehliadacov (podporuje IE, Firefox aj Operu).....
cool.user (2822)|20.11.2008 01:19
Aktualizuj ovladace zvukovky, sitovky a pripadne dalsich veci co te napadne.

Jestli ti muzu neco doporucit, radsi si od MS vyzadej DVD s integrovanym SP1. Samotna instalace SP1 celkem dost vykakava se systemem.
pas!k (3765)|20.11.2008 06:59
Bohuzel to s tou instalaci sp 1 musim potvrdit..

Nedavno jsem instaloval SP1 a dopadl jsem nasledovne ..

Postup 1.
Na nekolik mesicu bezisi stanici jsem stahnul sp1 jako balik a nainstaloval .. vysledek byl crash systemu nemoznost se dostat o ovladacich panelu atd .. Podotykam ze na stanici nebyly vsechny aktualizace a zrejme pomerne stare drivery k nekteremu hw ..


Postup 2.
Cista instalace vist bez sp1 doinstalace chispet driveru a na to nasladne instalace sp1 opet ze stazeneho souboru .. vysledek stejny jako v postupu 1 tzn nefunkcni system ..


Postup3

Cista instalace vist bez sp1... na to instalace driveru k chipsetu a nasledne pres webupdate ms instalace vsech dulezitych a doporucenych aktualizaci .. po tomto kroku se mi ovsem sp1 stale nezobrazoval v nabidce aktualizaci .. diky nkopnuti od coolusera jsem aktualizoval drivery ke zvukove karte a po tomto kroku se mi SP1 nabidnul ke stazeni a instalaci .. I kdyz se stahlo uz jen podezrelych 68 mb ze sp1 (Podstatnou cast zrejme obsahovaly jiz aktualizace pred tim .. ) tak po nekolika restartech vse chodilo jak ma a system je plne aktualizovan z cehoz tedy doporucuji postupovat dle pri update na sp1 timto postupem :) Navic MS sam na svych strankach uvadi doporucene kroky pred instalaci sp1. Viz nize


Kroky, které je třeba provést před instalací aktualizace Windows Vista SP1

  • Před instalací aktualizace Windows Vista SP1 proveďte několik kroků, které mohou zlepšit použití systému.


  • Před instalací zkontrolujte, zda na pevném disku je alespoň 4,5 GB volného místa. Chcete-li zjistit, kolik je na pevném disku k dispozici volného místa, postupujte takto:
  • Klepněte na tlačítko Start a potom na příkaz Počítač.
    Klepněte na pevný disk, který chcete zkontrolovat. (Systémová jednotka má na své ikoně logo systému Windows. Obvykle se jedná o jednotku C.)

    Celková velikost pevného disku a dostupné volné místo se zobrazují v podokně Podrobnosti v dolní části okna složky.

  • Pokud byl systém Windows Vista dodán v počítači předinstalovaný, vyhledejte na webu výrobce OEM aktualizace softwaru a ovladačů zařízení. Tyto aktualizace na webu výrobce OEM zpravidla najdete v části Podpora. Tyto aktualizace zvýší výkon a spolehlivost počítače.


  • Spusťte kontrolu služby Windows Update a pak nainstalujte všechny volitelné aktualizace ovladačů zařízení.
  • Postup:
    Klepněte na tlačítko Start, přejděte na příkaz Všechny programy a potom klepněte na položku Windows Update.
    V levém horním podokně klepněte na tlačítko Zkontrolovat aktualizace a vyčkejte, dokud systém Windows nevyhledá nejnovější aktualizace pro váš počítač.

    Pokud jsou nalezeny nějaké aktualizace, klepněte na možnost Zobrazit dostupné aktualizace.
    Prohlédněte si a pak vyberte všechny volitelné aktualizace, které nainstalují ovladače zařízení.

  • Instalujete-li aktualizaci Windows Vista SP1 do přenosného počítače, zapojte jeho napájecí konektor do zásuvky.


  • Na dokončení instalace si vyhraďte dostatek času. Čas potřebný k instalaci aktualizace Windows Vista SP1 se liší v závislosti na počítači a na připojení k Internetu. Instalace může trvat několik hodin. V určitých okamžicích během instalace se může zdát, že se nic neděje, i když instalace stále probíhá. Nechejte proces instalace, aby proběhl až do konce.
IXOXI (145)|20.11.2008 17:45
[QUOTE=EditorPO;185072]1. Používám AVG Free
2. Po startu se spouští 13 programů, vše co chci já (údaj z msconfig)
3. SWAP jsem vypnul hned po instalaci oken
4. Určitě ne, já měl dlouhou dobu problém s tím, jak SP1 nainstalovat - pomohlo až odpojit PC od sítě, smazat AVG Free a Spybot, instalace SP1 a opětovná instalace AVG Free + Spybota
5. Mám problémy s GK HD4850 (chyba ovladačů při Vistě, DVI kabelu a HD4800), takže čas od času musím restartovat PC, protože mě systém nenaběhne, checkdisk zkusím

Spybot - Search & Destroy používám viz. bod 4[/QUOTE]

Děkuji za radu, checkdisk zkusím a napíši výsledek.
FFFokus (1)|20.11.2008 17:59
Zdravím.Mám stejný problém, o kterém jsem se dočetl v tomhle příspěvku. Po instalaci SP1 pro Visty64 mi přestali fungovat Ovládací panely a spoustu dalších funkcí. Můžete mi někdo poradit???Předem dík
IXOXI (145)|20.11.2008 18:03
[QUOTE=cool.user;185076]Aktualizuj ovladace zvukovky, sitovky a pripadne dalsich veci co te napadne.

Jestli ti muzu neco doporucit, radsi si od MS vyzadej DVD s integrovanym SP1. Samotna instalace SP1 celkem dost vykakava se systemem.[/QUOTE]

Ovladače mám nejnovější i včetně blbin jako irda atd.

Já používám studentskou verzi (MSDNAA), verze k SP1 zatim není k dispozice, nicméně možná zkusím kontaktovat technickou podporu, děkuji za tip.
IXOXI (145)|20.11.2008 18:10
[QUOTE=pas!k;185088]
...
Před instalací aktualizace Windows Vista SP1 proveďte několik kroků, které mohou zlepšit použití systému.


[1]Před instalací zkontrolujte, zda na pevném disku je alespoň 4,5 GB volného místa. Chcete-li zjistit, kolik je na pevném disku k dispozici volného místa, postupujte takto:
Klepněte na tlačítko Start a potom na příkaz Počítač.
Klepněte na pevný disk, který chcete zkontrolovat. (Systémová jednotka má na své ikoně logo systému Windows. Obvykle se jedná o jednotku C.)

Celková velikost pevného disku a dostupné volné místo se zobrazují v podokně Podrobnosti v dolní části okna složky.

[2]Pokud byl systém Windows Vista dodán v počítači předinstalovaný, vyhledejte na webu výrobce OEM aktualizace softwaru a ovladačů zařízení. Tyto aktualizace na webu výrobce OEM zpravidla najdete v části Podpora. Tyto aktualizace zvýší výkon a spolehlivost počítače.


[3]Spusťte kontrolu služby Windows Update a pak nainstalujte všechny volitelné aktualizace ovladačů zařízení.
Postup:
Klepněte na tlačítko Start, přejděte na příkaz Všechny programy a potom klepněte na položku Windows Update.
V levém horním podokně klepněte na tlačítko Zkontrolovat aktualizace a vyčkejte, dokud systém Windows nevyhledá nejnovější aktualizace pro váš počítač.

Pokud jsou nalezeny nějaké aktualizace, klepněte na možnost Zobrazit dostupné aktualizace.
Prohlédněte si a pak vyberte všechny volitelné aktualizace, které nainstalují ovladače zařízení.

[4]Instalujete-li aktualizaci Windows Vista SP1 do přenosného počítače, zapojte jeho napájecí konektor do zásuvky.


[5]Na dokončení instalace si vyhraďte dostatek času. Čas potřebný k instalaci aktualizace Windows Vista SP1 se liší v závislosti na počítači a na připojení k Internetu. Instalace může trvat několik hodin. V určitých okamžicích během instalace se může zdát, že se nic neděje, i když instalace stále probíhá. Nechejte proces instalace, aby proběhl až do konce.
[/QUOTE]

1 - Systému jsem vyhradil samostatný 50GB oddíl, takže s místem není problém
2 - PC jsem skládal sám, ovladače jsou všechny aktuální
3 - Před instalací SP1 byly všechny aktualizace z WU staženy a nainstalovány
pas!k (3765)|20.11.2008 19:32
EDIT: Tak omluva prehlid sem ze toto se tyka trosku jineho problemu
IXOXI (145)|20.11.2008 19:49
[QUOTE=pas!k;185359]EDIT: Tak omluva prehlid sem ze toto se tyka trosku jineho problemu[/QUOTE]

Není potřeba se omlouvat, jsem rád za každou radu. Proto na každou reakci píši věci na rovinu tak, jak jsou ve skutečnosti. Sám si s tím už nevím rady.

Checkdisk jsem spustil, nicméně nic to nezměnilo.
Commanderwar (577)|15.1.2009 22:07
Tak přátelé:
naistaloval jsem Visty, všechny ovladače k hardwaru, naistaloval jsem všechny aktualizace z netu ktery me to samo našlo...cca 80
A posledni vec co jsem si nechal je SP1...a prask po instalaci nejdou ovladaci panely....a spousta dalších veci..proste mazec

Zajimavy je že před rokem když jsem SP 1 instaloval všechno bylo v pořadku....ale ted to udela toto
Jinak mam 32 bitovou veri

Netušíte nekdo co s tím???..nebo to mam zase znova zformatovat???
EditorPO (2819)|15.1.2009 23:35
[quote=Commanderwar;207197]Tak přátelé:
naistaloval jsem Visty, všechny ovladače k hardwaru, naistaloval jsem všechny aktualizace z netu ktery me to samo našlo...cca 80
A posledni vec co jsem si nechal je SP1...a prask po instalaci nejdou ovladaci panely....a spousta dalších veci..proste mazec[/quote]

Ak si nahodou neinstaloval beta verziu SP1, tak je mozno tvoja instalacka poskodena. Skus ju stiahnut znovu.
Commanderwar (577)|16.1.2009 08:07
nee betu určite sem neinstaloval.
A stahoval jsem primo odsud z downloadu
no nic, pc jsem znova zformatoval, znova naistaloval OS
a zkusim ho najit přez windows update a zkusim to znova

Me to včera fakt vytočilo protože sem si s compem hral 9 hodin, všechno znova nainstalovat, zaroven jsem testoval a SP1jsem si nechaval na konec v domeni že když bude pc 100% pripraveny tak se nic nemuže stat. asi sem nekde udelal chybu, ale nevim 100% kde, leda že by nebyl uplne nejnovejší ovladačke zvukovce, ale to sem myslel že se uktualizuje samo s aktualizacema ktery mi to našlo přez windows update.
pas!k (3765)|16.1.2009 08:13
[QUOTE=Commanderwar;207276]nee betu určite sem neinstaloval.
A stahoval jsem primo odsud z downloadu
no nic, pc jsem znova zformatoval, znova naistaloval OS
a zkusim ho najit přez windows update a zkusim to znova

Me to včera fakt vytočilo protože sem si s compem hral 9 hodin, všechno znova nainstalovat, zaroven jsem testoval a SP1jsem si nechaval na konec v domeni že když bude pc 100% pripraveny tak se nic nemuže stat. asi sem nekde udelal chybu, ale nevim 100% kde, leda že by nebyl uplne nejnovejší ovladačke zvukovce, ale to sem myslel že se uktualizuje samo s aktualizacema ktery mi to našlo přez windows update.[/QUOTE]

Pouzivej acronis .. usetri ti to hodne casu .. nainstaluj system drivery udelej zalohu a az pak tam zacni cpat ty aktualizace kdyz to rozstrelis behem par minut to das do puvodniho stavu tzn cista instalace jen s driverama .. Acronis je sice placeny ale mesic muzes pouzivat trial .. stahnes to na http://www.acronis.cz/ Stoprocentni je jen to ze vsichni umrem :)
Commanderwar (577)|16.1.2009 09:10
oh dobra dekuji hned doma to zkusim
Commanderwar (577)|16.1.2009 17:20
Takže pro další uživatele kteří budou mít potíže s instalací SP1 a nasledným "kolabsem systému"
neotevřením ovládacích panelů a podobně

Potvrzuji co bylo už výše zmíněno.
Na čistou instalaci OS nainstalovat všechny možný a nemožný drivery. Hlavně zvukovou kartu.
To jsem musel stahnout přímo ze stranek výrobce zakládní desky . Zajímavý je že když jsem dal přez správce zařízení aktualizovat ovladač online, napsalo mi to, že už aktualní mám.Ale nebylo tomu tak

Pote jsem nechal vyledat všechny aktualizace přez windows update.
byli to asi 4 várky. nejdříve 70 pak 4, 2 a 1 aktualizace.
Až pote to našlo SP1 zajimavy je že mel pouze 70 MB.

Takže nainstalováno, a zatím vše funguje jak má.
Jeste budu testovat výkon, ale snad to bude ok