Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Instalacia Visty

erik987 (9)|28.11.2008 21:57
caute. Mam problem, kupil som si komp s vistou, ale boli problemy tak som ju chcel preinstalovat. Dal som instal cd do mechaniky a naformatoval disk, dam vybrat ze nech ju nainstaluje do C a vypise: Instalace systemu windows nemuze znova inicializovat stroj pro nasazeni
Intri (3490)|29.11.2008 00:06
Zkontroluj kabely k diskům, případně přendej disk do jiného PC a zformátuj ho tam.
Drobcek9056 (115)|17.12.2008 20:30
aky mod disku mas zapnuty? AHCI? Vista na instalaciu potrebuje iny "mod" disku ako XP, aspon dufam ze sa to vola mod. V BIOSe musis nastavit disk nie na ATA ale na AHCI

a len tak okrajovo, dufam ze ten disk co nan ides instalovat vistu nieje externy :)
cool.user (2822)|17.12.2008 20:43
[QUOTE=Drobcek9056;195598]aky mod disku mas zapnuty? AHCI? Vista na instalaciu potrebuje iny "mod" disku ako XP, aspon dufam ze sa to vola mod. V BIOSe musis nastavit disk nie na ATA ale na AHCI

a len tak okrajovo, dufam ze ten disk co nan ides instalovat vistu nieje externy :)[/QUOTE]

To co pises je ve zkratce blbst. Vsechno je to jen o integrovanych driverech.
Drobcek9056 (115)|17.12.2008 20:46
ok tak ta blbost co som pisal u mna na DELLe fungovala :) a tiez mi neslo nainstalovat XPcko. a ta ista blbost fungovala aj na priatelkinom HPcku

imho co je to ten integrovany driver? prvykrat take nieco pocujem :) ci mi chces povedat ze "stare" PC kedze nemaju integrovane drivery pre Vistu, tak Vista na nich nepojde?
cool.user (2822)|17.12.2008 20:50
[QUOTE=Drobcek9056;195607]ok tak ta blbost co som pisal u mna na DELLe fungovala :) a tiez mi neslo nainstalovat XPcko. a ta ista blbost fungovala aj na priatelkinom HPcku[/QUOTE]

Ano, protoze winxp nemaji v sobe integrovany AHCI ovladace, ty jdou ale behem instalace zavest. Visty naproti tomu maji ovladace ahci kompatibilni tak i ide kompatibilni. Takze je blbost rikat ze XP je pro IDE a a vista pro AHCI.
Drobcek9056 (115)|17.12.2008 21:01
z casti mas aj pravdu, ale v druhej casti, ze pokial mas IDE/ATA ide nainstalovat Vista, tak to by som chcel vidiet, kedze som si daval Vistu spat, zabudol som si SATA Operation z ATA na AHCI a Vista mi disk pri instalacii ani nenasla.

A ked sme uz pri tom, sam si napisal ze XP potrebuje ovladace na AHCI, takze je jednoduchsie prepnut disk na ATA/IDE ako hladat ovladace na AHCI a potom ich natahovat. Pri booku je to aj dost problem natiahnut tie ovladace pri instalacii XP, kedze nemas disketovu mechaniku a pri mojom pokuse dat ovladace na SATA v XP sa to cez USB kluc nepodarilo :) a pytalo jednine drive A:/ takze u notebooku bez mechaniky nepochodis pri instalovani ovladacov v instalacii XPcka
cool.user (2822)|17.12.2008 21:07
[QUOTE=Drobcek9056;195614]z casti mas aj pravdu, ale v druhej casti, ze pokial mas IDE/ATA ide nainstalovat Vista, tak to by som chcel vidiet, kedze som si daval Vistu spat, zabudol som si SATA Operation z ATA na AHCI a Vista mi disk pri instalacii ani nenasla.[/QUOTE]
Jak z casti mam pravdu? Mam pravdu. Navic tahle tva historka je dost pofiderni, vista by se proste mela umet nainstalovat v ide modu naprosto bez problemu, pokud je, je nekde ocividne problem.

[QUOTE=Drobcek9056;195614]A ked sme uz pri tom, sam si napisal ze XP potrebuje ovladace na AHCI, takze je jednoduchsie prepnut disk na ATA/IDE ako hladat ovladace na AHCI a potom ich natahovat. Pri booku je to aj dost problem natiahnut tie ovladace pri instalacii XP, kedze nemas disketovu mechaniku a pri mojom pokuse dat ovladace na SATA v XP sa to cez USB kluc nepodarilo :) a pytalo jednine drive A:/ takze u notebooku bez mechaniky nepochodis pri instalovani ovladacov v instalacii XPcka[/QUOTE]

Tolik slov a tak malo informaci. Existuje nlite.
Drobcek9056 (115)|17.12.2008 21:11
aha,tak vyskusaj ju nainstalovat v ide mode :), a nlite :) robit si 4 GB instalacku len kvoli nicomu a aby som ju pouzival len a len ja ,vdaka neprosim

lenze vidim ze ides cestou tazsieho riesenia :) ale nevadi, aj to sa pocita, ze najprv cez nLite vsetko prisposobit a potom zacat instalovat, ked BIOS to ma v sebe a staci to len prepnut :)
robky (3195)|17.12.2008 21:20
[QUOTE=Drobcek9056;195618]aha,tak vyskusaj ju nainstalovat v ide mode :), a nlite :) robit si 4 GB instalacku len kvoli nicomu a aby som ju pouzival len a len ja ,vdaka neprosim[/QUOTE]

Zjavne táto téme nie je tvojou silnou stránkou. Mám totiž nainštalovanú Vistu na hdd v režime IDE.
Čo sa týka nLite, môžeš predsa integrovať ovládače od akéhokoľvek HW.
Ad a aby som ju pouzival len a len ja: ak máš legálny operačný systém, koľko ľudí by ho malo podľa teba používať?
Drobcek9056 (115)|17.12.2008 21:24
ok ak to pises ze to ide tak to potom ide, pisal som len ako to bolo u mna na mojom booku :) a na HPcku ktore som mal tiez. tak nech to chlapec vyskusa a ked to nepomoze, tak nic :) snaha pomoct bola

legalny softver povazujes akoze legalne DVD/CD? alebo licencne cislo? lebo pokial ma niekto na booku ine licencne cislo = svoje a ja by som si urobil instalacku cez nLite len na svoje drivere, tak neviem ci by ho pouzil a kedze by bolo to DVD/CD neprisposobene len a len pre mna, tak ho moze pouzit aj on, kedze ma SVOJE LICENCNE CISLO
pas!k (3765)|18.12.2008 05:43
[QUOTE=Drobcek9056;195631]ok ak to pises ze to ide tak to potom ide, pisal som len ako to bolo u mna na mojom booku :) a na HPcku ktore som mal tiez. tak nech to chlapec vyskusa a ked to nepomoze, tak nic :) snaha pomoct bola

legalny softver povazujes akoze legalne DVD/CD? alebo licencne cislo? lebo pokial ma niekto na booku ine licencne cislo = svoje a ja by som si urobil instalacku cez nLite len na svoje drivere, tak neviem ci by ho pouzil a kedze by bolo to DVD/CD neprisposobene len a len pre mna, tak ho moze pouzit aj on, kedze ma SVOJE LICENCNE CISLO[/QUOTE]

Unika ti fakt ze je jedno z ceho instaluje dulezite je prave to cislo ktere bude mit svoje..
Drobcek9056 (115)|18.12.2008 12:10
[QUOTE=pas!k;195772]Unika ti fakt ze je jedno z ceho instaluje dulezite je prave to cislo ktere bude mit svoje..[/QUOTE]

a o com som asi pisal? ci si si to neprecital poriadne? sak o tom som pisal ze to cislo je zaklad. takze je mi zbytocne prisposobovat Windows cez nLite aby som ho vyuzival len ja, ked potom to orig.CD mozem poziciat aj niekomu inemu.
pas!k (3765)|18.12.2008 12:16
[QUOTE=Drobcek9056;195872]a o com som asi pisal? ci si si to neprecital poriadne? sak o tom som pisal ze to cislo je zaklad. takze je mi zbytocne prisposobovat Windows cez nLite aby som ho vyuzival len ja, ked potom to orig.CD mozem poziciat aj niekomu inemu.[/QUOTE]
Tolik slov a zadna kloudna informace :)

Kdyz budeme uplne konkretni ne vzdycky to bude pravda .. existuji napriklad ruzne oem revize xp ktere kdyz nekomu pujcis tak to stejne nenainstaluje protoze jeho cislo se vztahuje k jine revizi .. (Napriklad na OEM windows xp prof SP2 RC2 nefunguje zadne cislo ktere bylo vydano s predchozima oem xp prof ...

Pokud ovsem revize budou sedet muzes si klidne udelat vlastni nlite cd a v pripade ze v tom nlite nezadas i automaticke zadavani keye muzes to pucit komu chces ...
Drobcek9056 (115)|18.12.2008 12:19
tiez mas prispevok uplne o nicom

to mi je uplne jasne a asi kazdemu ze nie vsetky licencne cisla pasuju ku kazdej verzii Windowsu. hlupaka mozes robit zo seba :)
EditorPO (2819)|18.12.2008 12:52
[quote=Drobcek9056;195875]tiez mas prispevok uplne o nicom

to mi je uplne jasne a asi kazdemu ze nie vsetky licencne cisla pasuju ku kazdej verzii Windowsu. hlupaka mozes robit zo seba :)[/quote]
mal by si sa trochu krotit s vyrazovymi prostriedkami, ktore sem vobec nepatria, alebo to vas ucia na Technickej univerzite?
Drobcek9056 (115)|18.12.2008 13:09
zvlastne ako sa viete branit,ako male deti, bud si nadavat na rodicov,alebo sem tahat veci,ktore s temou nemaju suvis,ako napr.skola :) chces mi povedat ze to co vies ta naucila skola?
Encore1106 (424)|18.12.2008 15:23
[QUOTE=Drobcek9056;195614]z casti mas aj pravdu, ale v druhej casti, ze pokial mas IDE/ATA ide nainstalovat Vista, tak to by som chcel vidiet, kedze som si daval Vistu spat, zabudol som si SATA Operation z ATA na AHCI a Vista mi disk pri instalacii ani nenasla.[/QUOTE]Chybka bude někde jinde (každý si může domyslet sám, kde). Třeba já jsem úspěšně naistaloval Visty, teď dokonce i Se7en, na PC/NtB, ve kterym beží SATAII disk v IDE režimu, u stolního kompu dokonce i na starý PATA disk... Takže to, že něco nefunguje tobě, neznamená, že to je obecná vlastnost/chyba dané skutečnosti a tudíž to radši ani tak neinterpretuj.

[QUOTE=Drobcek9056;195614]
A ked sme uz pri tom, sam si napisal ze XP potrebuje ovladace na AHCI, takze je jednoduchsie prepnut disk na ATA/IDE ako hladat ovladace na AHCI a potom ich natahovat.[/QUOTE]Když se tady tak pěkně oháníš tim, že je zjednodušeně zbytečný běžet v AHCI režimu, na který musíš shánět ovladače... Slyšel si ale někdy třeba o NCQ? Nebo hot-plug (pravda, tenhle příklad se k systémovému disku moc nehodí, nicméně s IDE reřimem toho jde těžko dosáhnout)?

[QUOTE=Drobcek9056;195614]Pri booku je to aj dost problem natiahnut tie ovladace pri instalacii XP, kedze nemas disketovu mechaniku a pri mojom pokuse dat ovladace na SATA v XP sa to cez USB kluc nepodarilo :) a pytalo jednine drive A:/ takze u notebooku bez mechaniky nepochodis pri instalovani ovladacov v instalacii XPcka[/QUOTE]
Jak psali ostatní, nLite. Navíc to neznamená, že tu upravenou instalačku můžeš použit jen a výhradně ty, na PC pro který to děláš. Klidně ji můžeš použít i na x jiných PC, který maj nastavenej IDE režim...Jednoduše se u nich ten driver nevyužije a je to...